לרדת בגדול: כל שמן צריך סטייליסט מוצלח

המייקאובר שעברו מתמודדי "לרדת בגדול" לא רק שיפר את הביטחון העצמי שלהם, אלא גם חשף לא מעט מהסיבות הפסיכולוגיות ששלחו אותם אל המקרר מלכתחילה. זיו יצחקי מצדיע לסטייליסטים

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

יותר ממאתיים קילוגרם במצטבר היו צריכים המשתתפים של “לרדת בגדול” להשיל מעל עצמם בכדי שנגלה שלסטייליסטים סתם יצא שם רע. לא, מתברר שלא מדובר במקצוע שכל מה שצריך בשביל לבוא בשעריו הם טעם רע, פה גדול במיוחד וקשרים עם הזבנים בזארה. מהיום אמור כי סטייליסט ללא דיפלומה מהיחידה ללימודי חוץ של בית ספר מוביל ללימודי אופנה, איננו אלא שרלטן שעל הציבור להיזהר ממנו. תדע מהיום כל אם עבריה כי גורל ילדיה הופקד בידי סטייליסטים הראויים לכך.

אני מקווה שהיורדים בגדול יזכו להוקרת התודה ההולמת מצד גילדת הסטייליסטים על תרומתם לקידום המקצוע. מצד שני, המקצוע גם קידם את היורדים בגדול כשהכניס קצת צבע ללחייהם עת הלבישו אותם סטייליסטים שונים לקראת משימת המהפך ותצוגת האופנה, שהייתה חוויה לימודית בפני עצמה.

למשל, אפשר היה ללמוד ממנה שאפשר להעביר חיים שלמים בניסיונות לרצות את אמא שלך ואם אתה נכשל, אתה יכול לנסות לפצות את עצמך באוכל. זה המקרה של לארה, שהפנימה היטב את המסר ההורי שהיא לא מספיק שווה ושאת הפרצוף שלה כדאי לה בכלל להסתיר מאחורי השיער. לארה בוודאי מגזימה, אתה חושב לעצמך. אבל כשאמא שלה מגיעה, הפליאה היחידה שנותרה היא שלארה לא מכנה אותה “מאמי דירסט”. האם הלא מרוצה נראית כל כולה כהכלאה בין לאה רבין בזמן התפוצצות פרשת הדולרים לבין קרואלה דה ויל עם סרט שיער תואם. טוב, בזמנה לסטייליסטים עוד לא היו מוסדות מסודרים להשכלה גבוהה, אז אפשר לסלוח לה.

לארה, שנראית מאוששת ושמחה מתמיד על כך שלבשה שמלה מחמיאה למדי, מבקשת מאמא שלה בצורה המפורשת ביותר שתזרוק לה איזו מילה חמה. ולא, “שתישרפי’ לא נחשב. האם מתנהגת כלוחם סיירת מטכ”ל בסדנאת שבי, ומסרבת לשחרר ולו מיליגרם של קומפלימנט פן תבלע אותו בתה ותתנפח מאושר. היא מעדיפה שתתנפח מקלוריות ריקות ושומנים.

את שיחת “ככה את יוצאת מהבית?” מחליף הדיאלוג בו לארה הנרגשת מספרת לאימה שרזתה ביותר מעשרים קילו. האם בחושיה המחודדים לא נופלת במלכודת שטומנת לה בתה, ומיד אומרת לה שחשבה שירדה הרבה יותר. אכן, אחת אפס לטובת אמא שהצליחה להעליב ולהחמיא בעת ובעונה אחת ולהותיר את לארה עם מסרים סותרים. בהמשך הכוחות מתאזנים כשלארה מורידה קרוב לארבעה ק”ג, הוכחה לכך שהחזית האמהית הקרה לא הריצה אותה למקרר לרדת על כמה מתוקים בשביל נחמה. הלוואי וכולנו היינו יכולים ללמוד את הלקח ולהיות חזקים כמו לארה.

שיעור נוסף נוגע למעמדה ההולך ומידרדר של הצעת הנישואין הטלוויזיונית. אסתר, בשמלה צהובה ושל חצי שקוף, הגיעה למקום השני במשימת המהפך ובשיחה עם ההורים הפכה בסוגיה האם יונתן יציע סוף סוף, או שמא היא צריכה להציע לו. בעבר הלא רחוק הצעת נישואין טלוויזיונית היתה תנאי סף לכניסה לאולפן,  אירוע מכונן מקפיץ רייטינג על הבמה של דודו טופז שגרם לקהל לעצור את נשימתו. לא עוד, הרף הורד באופן משמעותי. מיד לאחר שנודע כי אסתר היא המודחת השבועית, יונתן שלף טבעת. כולנו חשבנו שאנחנו יודעים מה עומד להגיע, אך היינו שבויים בקונספציות ומוכנים בעיקר למלחמה הקודמת. יונתן לא כרע ברך ולא הציג את השאלה, אלא קבע כעובדה כי מדובר בטבעת מחויבות כאילו היה גנדלף בכבודו ובעצמו. אסתר הלכה לה הביתה, יונתן נשאר באחוזה כשהוא אוכל את העוגה ומשאיר אותה שלמה. ההשלכות? בשקילה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ