ארץ נהדרת: המצב קשה אך יציב

אפשר לקבוע בוודאות שהקו החדש של "ארץ נהדרת" כאן כדי להישאר, בין אם נאהב את זה או לא. החדשות הטובות: הפרלמנט של שאולי נעדר השבוע מהתוכנית. החדשות הרעות: כל השאר עדיין כאן

קרן בר לב, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן בר לב, עכבר העיר אונליין

המשפחות השכולות של הרוגי האסון בכרמל פוצצו את האזכרה הממלכתית, שר הפנים גורש בבושת פנים וראש הממשלה הושתק על ידי קרובי הנספים – אבל בעולם של "ארץ נהדרת", הדבר הכי מעניין שקרה השבוע הוא הפיטורים של נמני ממכבי תל אביב.

איך יכול להיות שפספסו שם את ההזדמנות לתת לביבי ולאלי ישי להתייחס לתקרית, ובמקום זאת בחרו למחזר את המערכון שהופץ לפני כחודש ברשת? לעורכי התוכנית פתרונים. בכל זאת, יש צד חיובי לפיאסקו הזה: לפחות לא קיבלנו את "אנגרי בירדז" הישר מהבוידעם.

המערכון הכי מוצלח: המשבר במערכת הבריאות לא ברור למה שני כהן נעדרה מכל המערכונים האחרים, אבל במערכון היחיד שבו קיבלה במה היא פשוט הבריקה – אם זה ה"אתה לא רואה שאני בהפסקה? כי אין הפסקה!" או המעבר החד לדמות הלירון-וייצמנית של האחות הפרטית. מעל לכל הצליחו הכותבים לדחוף שם קצת סאטירה נושכת על שר הבריאות הארכאי ("כשהמשיח יבוא ויעיר את המתים, נראה לך שהוא יקים אנשים בלי קרנית?!").

הדמות המצטיינת: פרופסור רפי קרסו בחיקוי המוצלח של טל פרידמן, ובעיקר השלמת המשפטים שהזכירה לנו את "ארץ" בימיה הטובים.

פאנץ' זכור במיוחד: "...מאז חלפו תשע שנים" – "מאז שהתחלת לדבר חלפו תשע שנים!" (ביבי מגזים עם הפאוזות בנאום בכנסת ולקיציס קופץ הפיוז).

היינו משאירים על רצפת חדר העריכה: יובל סמו כיצחק תשובה המובטל המבסוט במערכון הכלכלי, שלא ממלא לוטו ולא מבין למה קידוחי הגז של תשובה העשיר לא שייכים לו. אם היה לנו שקל על כל פעם שדחפו לנו דמות של ישראלי כזה ב"ארץ נהדרת", כבר היינו יצחק תשובה בעצמנו.

המערכון הכי גרוע: הגברים של שדרות רוטשילד לא ברור למה הפך המערכון הזה לגג חוזר העונה, במיוחד כשמדובר בפארודיה מאוד ספציפית בלי הרבה פוטנציאל להתפתחות. אז הבנו, סטרלינג הוא שמרלינג, בטי היא בתיה, כולם מטרידים נשים ומזל תמיד מצילה את המצב. נשגב מבינתנו, אם כך, מדוע זה מתעקשים ב"ארץ" להמשיך ולשגל את מוחותינו עם שורות מחץ חסרות תוחלת. 

בלט בהעדרו: הפרלמנט של שאולי, וטוב שכך. הגיע הזמן לפנות את המסך לגגים אחרים – ולא, אנחנו לא מתכוונים לתוכנית הכושר של ערוץ 9.

ציון לשבח: מערכון עם דמות מ"האח הגדול" שאשכרה יש לו אמירה? מתברר שיש דבר כזה. העניין הוא שבמקרה של ג'קי, שהמציאות עולה על כל פאנץ' ליין.

באדיבות "קשת"

תשירו אותנו לבד: "בחורות ואוטו זה לא הולך ביחד"? חשבנו שמצינו את זה בשיר "רכב חברה" של להקת "אפליקציה" המיותרת. אה, ושיהיה ברור - זה לא הולך להיות הטרוטון הבא שלנו.

שאלת השבוע: אז רק שנבין, הגג החוזר של רחוואל המתנחלת מעשהאל לא הולך להמריא לשומקום, אה? כי מלבד אוסף קלישאות צפויות (כן, כולם במדינת תל אביב הומואים פתוחים, וכל המתנחלים בארון), פאנצ'ים שכבר מיצינו מזמן (אפילו הביצוע המקורי של הבלק אייד פיז לא נמאס עלינו כל כך מהר) והשטיק הקבוע של פרידמן (חיוך פסיכי ומבטא מורתי) יש לנו תחושה ש... הערב הזה לא הולך להיות משהו.

אז יש לנו ארץ נהדרת? שבוע שלישי בשטח, והתמונה הכללית כבר מתחילה להתבהר: הקו המוזר שבו נקטה "ארץ" מתחילת העונה ממשיך. הגגים החוזרים כאן כדי להישאר, והם רבים מדי, לא מדויקים מספיק ובשום אופן לא בעלי פוטנציאל קאלט כמו פילוס, מאי מהבלוג או המקפלות. המערכונים המשתנים לא עקביים, ורק הפאנל הסאטירי מצליח להציל את המצב. אם להשתמש בשפה של הרופאים האומללים בבתי החולים: מצבה של "ארץ" קשה, אך יציב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ