האח הגדול 3.0: פרידה לא פראיירית, אבל היא צודקת

התגובה של פרידה לדיבורים של עמיר הייתה טבעית, כי פרידה היא ארגוני זכויות האדם של הבית. היא נלחמת בפטריארכיה שתלטנית גסה, אלימה וחסרת התחשבות. ודווקא בגלל שהיא כל כך צודקת וכל כך לא שותקת - היא מועמדת להדחה

איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין

"ג'יפה רצינית" (דנה בתגובה אותנטית להופעתה של לידיה נבארו)

ענייני זרים על סדר היום. אחרי קליטתו המוצלחת של ג'קי, נציגה של האומה הישראלית בבית האח הגדול בספרד, לידיה נכנסת לבית. זו הזדמנות נהדרת ללכלך עליה (סמכו על דנה), לדבר עליה בעברית כדי שהיא לא תבין (סמכו על דנה), ולצחוק על הבגד ים שלה (סמכו על דנה). בניגוד לג'קי, שמייחצן את גלעד שליט, בר רפאלי והיהודים בכלל בבית האח הגדול בספרד, לידיה מצאה את מקומה עד מהרה בתור אורנמנט דקורטיבי בעל אוסף מרשים של בגדי ים, שמבלה את רוב זמנו בהוט טאב. ואז התחילו המשברים מבית.

כמו הרבה אסונות בהיסטוריה התרבותית של המערב, גם זה היה קשור לאירוויזיון. שני הבתים האחים, הישראלי והספרדי, מתחרים ביניהם על הביצוע המושלם של שיר אירוויזיון מהארץ האחרת, כשיוון, איטליה וארגנטינה שופטות (הכינו את קריאות ה"אנטישמים"). הספרדים יבצעו רק מחר את ה"אבניבי" שלהם, אחרי שנופר, ליהיא, לי-עוז ואלעד הפגינו כבר היום כישורים כלשהם (בעיקר קסטנייטות) על הגשר הרטוב שמחוץ לבית האח הגדול. ההכנות חייבו ערב קריוקי מזעזע והתרגשות רבה, אבל הקולות שעלו מן הבית היו לא רק זייפניים, אלא גם צורמים.

זה התחיל כשעמיר ויגאל, פעם אויבים, התבדחו בחצר. היה קורע. יגאל, שהביע עניין בלידיה, הדקורציה מההוט טאב, דאג מהעובדה שאין לה מים חמים לחפוף איתם. עמיר המליץ לו לשפוך עליה מים מהדלי, לחבוט את ראשה בקיר האמבטיה, וכשהיא מאבדת את ההכרה – "לתת בה". זה כל כך הצחיק אותם, שעמיר נזכר בחבר טוב שלו, שמחכה לשעות הקטנות של הלילה, מחפש את הבחורה הכי שיכורה במועדון – ו"מתלבש עליה". גם זה מצחיק, מתברר. אבל לא את פרידה.

התגובה של פרידה לדיבורים של עמיר הייתה טבעית. מפחיד לראות איך נראות תגובות טבעיות בבית האח הגדול – חריגות, משונות, מסמנות אותך כמועמד להדחה. פרידה נזפה בעמיר קשות. עמיר, בתגובה, רב איתה, צעק עליה, וקרא לה שוב ושוב לסתום את הפה. היא צעקה עליו חזרה – פרידה לא פראיירית. אבל היא צודקת. "זה דברים שאנחנו הגברים צוחקים עליהם לפעמים", היה ההסבר הכי משכנע שעמיר מצא לבדיחות שלו, לגסות שלו, להתנהגות של החברים שלו. את סיון, אגב, זה דווקא שכנע: "אני צחקתי", היא מודיעה לליאם, "זה היה מצחיק".

וזה מה שעצוב. דווקא בגלל שהיא כל כך צודקת וכל כך לא שותקת, פרידה מועמדת להדחה צפופה במיוחד, ומסתמנת בתור זו שעוד תצטרך אותנו העונה. פרידה היא ארגוני זכויות האדם של הבית. היא מנהלת מאבקים מגדריים, מעמדיים, נלחמת בפטריארכיה שתלטנית גסה, אלימה וחסרת התחשבות. ואנחנו יודעים איך מתייחסים בישראל לארגוני זכויות אדם. אל תתנו לה ללכת הביתה.

רגע שננצור: אלעד נותן שואו בינלאומי עם הקסטנייטות.

הפאדיחה שנמנעה: שכחו את אלעד מחוץ לבית האח הגדול, עד שאסי הזכיר ללי-עוז לבוא לקחת אותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ