היפה והחנון: זהו זה, יש לנו מנצחת

משימת הרדיו סגרה סופית את הפינה - ליטל היא הווינרית האמיתית של "היפה והחנון". וגם: זורנזון מקבל ביצים ופרידה מרגשת מחופית, אלון וסטייסי

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

הטוב

בואו נודה על האמת - המנצחת הגדולה של “היפה והחנון” כבר ידועה לכולנו. אפשר לסגור את המצלמות, לקפל את התאורה, לפזר את המשתתפים הביתה ולשחרר את פיני טבגר לשחק בפרינג’. ליטל כבר הוכיחה שהתואר שלה ומכאן והלאה יש לה את הנימוסים הדרומייים הטובים להמשיך ולהעביר איתנו את הזמן.

גדולתה של ליטל הוכחה במשימת הרדיו, שבה הבינה שלהבין על מה אתה מדבר איננו בכלל תנאי סף בשביל לקבל מיקרופון. להיפך, בדרך כלל זה רק מזיק ונוגד את כל ההמלצות של ספר ההדרכה ורב המכר “לדבר שטויות בבטחון”. אז ליטל עושה את מה שרובנו עושים בחיים עם הבוס, הפקיד בבנק והמוקדן של חברת הסלולר - יושבים, מקשיבים, לא מבינים אף מילה שהם אומרים ומהנהנים עם הראש. אולי אחרי זה נצליח להפיק מעצמנו תגובה הולמת. ואולי לא.

ליטל לא יודעת מה זאת מדיניות מוניטרית? אין בעיה, אולי היא תבין מההקשר. ואם היא לא תבין מההקשר זה ממש לא משנה, כי בן השיח שלה מעוניין בעיקר לשמוע את עצמו, כך שרוב הסיכויים שהוא לא ישים לב אם יש לה מושג על מה הוא מדבר. בעזרת התובנה הבסיסית הזאת ליטל קוטפת את המשימה ומזכירה שוב שאולי כדאי לבחון שוב ולהעמיק לדון בשאלה האם צריך לקחת את החיים האלה כל כך ברצינות.

הרע

מה לא היה שם? אתוס, מיתוס, פאתוס וגם לוגוס. טוב, על הלוגוס היה אחראי בעיקר אלון. את הפאתוס סיפקה חופית בכמויות נכבדות בדרך החתחתים שעשתה לצורך ניפוץ המיתוס שגברי העולם הגיעו לכאן רק למען מטרה אחת, כלומר לשרת אותה. אין מה לומר, תקופת הזוגיות הקצרה מדי של אלון וחופית היתה הטובה שבזמנים והגרועה שבזמנים. מעולם רבים לא היו חייבים למעטים כל כך כאשר חופית ואלון לימדו אותנו שאין שום סיבה שבעולם ששני אנשים, שלא מתקיימת ביניהם ולו הכימיה הבסיסית ביותר, ישתנו זה למען זו או יעשו ולו קמצוץ של ויתור למען מטרתם המשותפת.

כמו שתי ספינות המשייטות זו לעבר זו בחשיכה, כך התנגשו השניים. כן, לרגעים מעטים וחולפים היה נדמה שהם מצליחים לגשר על הפערים ואף היו שברירי שנייה שבהם נראה כי אלון מאמץ את הטקטיקות של חופית או שחופית מוכנה לאמץ את השיטות המתודיות של שותפה. אבל כמו בחיים, בהם קווי האופי והתכונות של אנשים רק מועצמים עם הזמן ולא משתנים, כך גם חופית ואלון. לכן הפרידה מהם כל כך קשה. היי שלום חברתי מחומצנת השיער, היה שלום ידידי המתולתל. הווילה וגם סטייסי כבר לא יראו אותו דבר לאחר לכתכם.

חברים וגם חברות, נמצאה ההוכחה כי החנונים למדו משהו מהיפות והצליחו לפנים כמה הלכות בסיסיות בתורת הקט-פייט. הכל התחיל בנצחונו הבלתי צפוי של ירון במשימת המתיחות בסופר מרקט, בעקבות נכונותו לבצע צעד תימני על כסא עם גלגלים. אני מקווה שחברת הכנסת שלי יחימוביץ, שדאגה שקופאיות בסופר יוכלו לשבת בזמן העבודה, מבינה עד כמה מסוכנת היתה היוזמה שלה. ירון היה עלול למעוד מהכסא ולשבור את המפרקת. לו היו מסתפקים בסופר בשטיח ארוגונומי, הסיכון היה נמנע והנפילה שלו היתה יכולה להתרכך.

ירון אולי לא שבר את המפרקת, אבל זורנזון חיכה לו בחנייה של עם אלה מטאפורית כבדה בשביל לרוצץ את הרוחות. גופתה של המשימה טרם הספיקה להתקרר וזורנזון נכנס בירון על כך שלא הגיע לנצח את המשימה. האחרון, כידוע לכולנו, לא סובלים ממצבורים עודפים של אסרטיביות ופשוט שתול שם. מזל שיש לירון את ענבל, שהוסיפה לרשימת המעריצים שלה את רון קופמן. היא הלכה ופתחה פה על זורנזון ואלון. ידעתי שאחרי הכל לשפתיים האלה יש שימוש מעשי וראוי.

הלא מובן

כן, שוב אור ונלה הזוג המלבלב. איכשהו הרומן שלהם נדחק בפרק הזה לפינה חשוכה. הם כנראה הפסיקו להחזיק ידיים ולהתנשק לא בא להם מחוץ למים הטריטוריאליים של הבריכה הטיפולית. אז נלה וזורנזון מותחים את אור שהם מנהלים רומן, אור אמור להילחץ אבל נראה בעיקר כמו מי שמרגיש ששכחו להזמין אותו לישיבת תסריט. בסוף כולם חוזרים להיות חברים. אפשר לנשום לרווחה.

מה למדנו?

שהלקוח הישראלי הממוצע בסופרמרקט הרבה יותר סובלני ממה שאנחנו נוטים לחשוב. במקום לנקוט באלימות קשה נגד החנונים, רובם פשוט שאלו בקול ענות חלושה איפה המנהלת.

שללארי דיוויד יש סיבה רצינית לדאגה. זורנזון חושב שהוא שילוב של וודי אלן עם ג’רי סיינפלד. איזה מסר אפשר להעביר לזורנזון בסוגיה זו? פשוט תרגיע.

שירון וענבל הצליחו לשבור את שיא הטעם הרע בעיצוב למטר רבוע. מה שפעם היה לוקח לתכניות עיצוב ושיפוץ להשיג בשעה ברוטו כולל פרסומות, הצליחו השניים לעשות בצ’ופר התוכן השיווקי השבועי בחמש דקות.

רגע של עברית

בילימטר - יחידת מידה שהיא כנראה יותר קטנה ממילימטר אך יותר גדולה מננומטר. ייעשה בה שימוש כדי להפגין ביטול מרחיק לכת: “לא רואה אותו מבילימטר”.

מלובלבת - שילוב  מבולבלת עם מלבבת. תיאור לבחורה שמרוב התרגשות מאבדת קצת את שיקול הדעת באופן חינני. “היא כל כך רצתה אותו שכשהיא ניגשה אליו היא היתה מזה מלובלבת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ