האח הגדול 3.0: איך אומרים "בלאגן" בספרדית?

לידיה נבארו נכנסה לבית וכבר באה לא טוב לדנה בעין, פרידה מפגינה צדדים פסיכוטיים, יואב מתוודה ומתחרט ורק ג'קי עושה חיים בבית "האח הגדול" במדריד - או שמא סובל מכל רגע?

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

Gracias a La Frida(תודה לפרידה)

את חיי הייתי נותן כדי להיות זבוב על הקיר בחוג למגדר באוניברסיטת תל אביב. מה יאמרו שם על מופע האימים של פרידה? האם זהו הפמיניזם הרדיקלי במיטבו המוכיח כי פרידה אינה מוכנה להיכנע לסדר הפטריארכאלי שמכתיב האח הגדול או שמא ההתפרצות על רינת מלמדת אותנו כי לא יזיק לפרידה קצת פמיניזם תרבותי. בכל מקרה, פרידה בקריז ומקבלת את הכבוד להיות הדיירת הראשונה בעונה שמאבדת את זה ובגדול בגלל כמה סנטימטרים. בעצם, סליחה. עתי עשה את זה כבר לפניה.

Las Danas Lloran Tambien(גם הדנות בוכות) משהו לא טוב עובר על דנה ובמהירות שיא היא מתדרדרת ממעמד המנחה של הטיפול הקבוצתי של דיירי הבית לשבר כלי מייבב שמוצא נחמה בלי-"אני מרגישה שיש בינינו קיר"-אם. דנה מגלה שגם היא אחת האדם ולפעמים יוצא לה נוזל מלוח מהעיניים. כשנפתרת התעלומה לאן נעלם ג'קי, דנה מצליחה לכבוש את הדמעות אבל לא מצליחה להסתיר את ההלם, הזעם והתדהמה. בקרוב הכותרת בעיתונים היומיים. היה ברור ללא כל ספק שדנה חושבת שהיא הרבה יותר ראויה לייצג את ישראל מאשר ג'קי. דנה שכחה ש"ראויה" זה הכי "הישרדות "1 ונעמה קסרי שכבר מתגלגלת בערימה של חינמים מהתוכן השיווקי. למזלה, ולמזלו של ג'קי בינתיים, היא עוד לא יודעת כיצד הוא בוחר לתאר אותה בפני חבריו החדשים בניכר ואילו מעלות טרח להדגיש. גם כניסתה של לידיה לבית מייצרת אצל דנה מתיחות לא קלה, אבל זוהי גם שעת כושר שהיא מנצלת היטב כדי להושיב את לידיה קרוב קרוב לידה. אין לדעת, אולי בקרוב תתבצע עוד תכנית חילופי שבויים וגם דנה תוכל לראות קצת עולם.

?Por Que Te Vas(למה את הולכת?) מה יהיה עם יואב ורינת? האחרונה מתנהגת כאילו היא כותבת את המדריך השלם לטיזרית המתחילה. הוא צריך עגורן שיצליח להרים את הלסת שלו כל פעם שהיא חולפת בסביבה. יואב כנראה מעולם לא הצטרף לאחת הסדנאות למדעי הפיק אפ וההוט טאב לא מצליח להדליק אצל רינת את ההורמונים הנכונים במקומות הנכונים. יואב שוב טועה בגדול בקריאת המפה ובהבנת יחסי הכוחות והולך לשיחה אצל האח הגדול שם הוא מודיע כי לא עוד ועד כאן. מסכן יואב, הוא לא מבין שאת השיחה הוא צריך לנהל עם שימי הדג, שילמד אותו כמה כללי בסיס באמנות הנשכחת של איך להיות מניאק.

Alas Poder  y Pasion(על כנפי הג'קי מנחם) זה לא היה פשוט, אבל מתוך הקטעים ששוחררו לציבור ומהעדויות של עוברי האורח, הצלחתי לשחזר מה עלה בגורלו של ג'קי. אז כמו שנופר הסבירה, ג'קי איז וורי וורי וורי איזראל. בגלל זה הוא לקח צ'רטר למדריד וגילה שהמלון לא ממוקם במרכז העיר, שאין נוף מהחלון, שהוא צריך לחלוק את החדר עם עוד עשרה אנשים ושלספרדים יש דעות משלהם על מה צריכה לכלול ארוחת בוקר אינטר קונטיננטאלית. פלא שהילד מבואס בניו אירז איב? בכל זאת בישראל ווי האב מלפפון, עגבנייה ובננה ומה כבר יש לספרדים להציע? חמון? זה אפילו לא כשר. 

ובכל זאת, יש לקוות שאנשי ההפקה של האח הגדול יודעים מה הם עושים כשהם זרקו את יקי/ג'קי לקאסה בלנקה שנשגב מבינתי איך אפשר לבלות בו דקה ללא משקפי שמש. הבחור נראה לא לגמרי מחובר. מעל להמולה בבית בנווה אילן לידיה ניסתה להסביר לנופר שיקי "נו אסטה ביין" שבספרדית קלה אומר ש"ג'קי לא בסדר". אמנם לידיה לא נראית כמו העיפרון הכי מחודד בקלמר הספרדי, אבל יש לי תחושה שהיא יודעת על מה היא מדברת.

ומילה על המשימההנתונים כנראה מצביעים על כך ש"האח הגדול" סובל מירידה באחוזי הצפייה בקרב הומואים חובבי אירוויזיון. יפה שהם ממהרים לתקן את העוול הזה. השיר של אסוקר מורנו אכן ייצג את ספרד והתחוללה סביבו פדיחה לא קטנה כשצמד הזמרות, הדומות באופן חשוד לאחיות יוספי, נאלצו לנטוש את הבמה בגלל בעיות בפלייבק. בסך הכל, שיר יפה וקליט, אבל עם מילים מהגיהנום שנבלעות זו בזו? מעניין שהחליטו שזה השיר שהדיירים יצטרכו לבצע, מה לא בסדר עם Eres Tu, שכמעט הביא לספרד את הניצחון ונחשב לאחד השירים האהובים של כל הזמנים? המאזינים הוותיקים של "היפות והאמיצות" בוודאי יזכרו, שיש איש אחד שהשם שלו מאוד דומה למילה שחוזרת שוב ושוב בשיר והוא פשוט לא יכול לסבול אותו. מעניין אם יש לו מהלכים בהפקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ