ארץ נהדרת: ותודה לקצב שהציל את המצב

למרות חוסר היכולת לסיים בפאנצ'ים, "ארץ נהדרת" הציגה השבוע מגמת שיפור הודות לפרשת קצב ולדמותה של רחל המתנחלת. עכשיו נותר רק לתהות: עד מתי יפלו אזרחי ישראל התמימים במלכודת של יובל סמו?

קרן בר לב, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן בר לב, עכבר העיר אונליין

זה לא היה שבוע טוב לסאטירה: כמה קרונות בוערים ברכבת, עלייה במחירי הדלק - שום דבר לכתוב עליו הביתה. מזל שהגיע פסק הדין של הנשיא קצב וסיפק את הסחורה. ב"ארץ נהדרת" לא אכזבו הפעם וטיפלו בנושא באופן מדויק, כמעט בלי להשחיל בדיחות על "האח הגדול".

ארץ נהדרת - לכל הכתבות

אחרי תוכנית ראשונה מבלבלת ולא עקבית, הגיע המבחן האמיתי של העונה השמינית – התוכנית השנייה. זה לא שלא צחקנו: כמו בכל עונה של "ארץ", ברגע שמסמנים לנו את הגגים החוזרים, קל להישען אחורה ולחכות לפאנצ'ים הצפויים. אפילו זיהינו כמה נשיכות סאטיריות, שתפסו אותנו לא מוכנים. אבל להיקרע מצחוק בלי שליטה, כמו שקרה לקומיקאים של "ארץ" השבוע? בואו לא ניסחף. 

המערכון הכי מוצלח: עושים כבוד למשה קצב

למרות הקידום המאסיבי לתוכנית הדגל של הזכיינית (וסלחו לנו אם לא ננקוב שוב בשמה), הקישור הפעם לא היה מאולץ. קצב, אחת הדמויות האהובות של "ארץ" לדורותיה, הפך מאידיוט לסוטה חלקלק, ובמערכון הזה הוא השלים את המעבר. ככה עושים סאטירה - בלי חיקויים מתוכניות ריאליטי, עם קצת רפרנסים לאירועים עכשוויים ("אני יכול לעשות עבודות שירות בתור דולה") וקליפ אחד היסטרי שמציג את רגעיו הגדולים של הנשיא קצב האמיתי ואיברו המטושטש. זה היה כל כך קשה?

פאנץ' זכור במיוחד: "איציק מרדכי - תאכל אבק, חביבי" (קצב מוכיח שהוא מוביל בתחומו).

היינו משאירים על רצפת חדר העריכה: השיר המיותר של להקת האנשים ובראשה חנן גולדבלט, שלמעט התלבושת המתבקשת של גשש בלש לא תרם דבר למערכון.

המערכון הכי גרוע: זומבה

נעז להניח שיש פחות אנשים במדינה שיודעים מה זה זומבה מאנשים שמכירים את "מד מן", ובכל זאת מצאו לנכון להקדיש מערכון שלם לטרנד האירובי הלטיני. היינו סולחים על הבחירה התמוהה הזאת, אם המערכון היה מעלה חצי גיחוך, אבל שוב זכינו לאוסף דמויות נלעגות וכמה פאנצ'ים דלוחים על שמנים ששמענו כבר ב"איצ'ה". אפילו חליפת השומן השעירה של טל פרידמן לא הצליחה להציל את המצב, שלא לדבר על סוף המערכון. איזה סוף? גם אנחנו שואלים.

הדמות המצטיינת: רחל המתנחלת  מכל הגגים החוזרים של "ארץ נהדרת" העונה, הכי התחברנו לדמות המתנחלת רוואחל בריר-חסד מעשהאל. העיבודים ללהיטים הלועזיים והערגה ליוקדת ("כנגנית") מסתמנים כבר כקאלט העונתי. שאולי, מאחוריך.

בלט בהעדרו: אסי כהן שהבליח רק במערכוני החוץ של הפרלמנט והגברים של שדרות רוטשילד. יש מצב שב"ארץ" עדיין לא הפנימו שהוא החוליה החזקה שלהם?

הכי מפוספס: יעקב כהן. את ההחלטה להכניס את חופית טייב מ"היפה והחנון" למערכון אפשר עוד להצדיק, אבל את הבחירה דווקא בקומיקאי הוותיק הזה – לא ממש. הקישור בין כהן לכל נושא הסילבסטר קלוש, ונראה שמדובר פשוט בעוד חיקוי שחיכה בבוידעם ונשלף בעת הצורך כדי לסחוט עוד כמה צחוקים מוקלטים. 

ציון לשבח: התוספת החדשה והמבורכת לחבורה - ערן זרחוביץ', אחד הכותבים של התוכנית ומי שמוכר יותר בתור קליינר מ"מסודרים". בואו נקווה שהוא כאן כדי להישאר.

שאלת השבוע: האם ייתכן שנותרו עדיין אזרחים במדינה שלא מזהים את יובל סמו בתחפושת, ונופלים במלכודת של העיתונאי המשוטט שלו? או שאולי מייבאים אותם במיוחד מסודן?

אז יש לנו ארץ נהדרת? העונה הזאת, כמו שאפשר כבר לזהות, סובלת משתי בעיות עיקריות: יותר מדי גגים חוזרים ולרוב מיותרים – "הגברים של שדרות רוטשילד" הממוצה, "הפרלמנט" התמוה, כותרות העיתונים ותוכנית הכושר הרוסית מערוץ 9 – ב"ארץ" חייבים להפסיק להסתמך על ההמשכיות ולנסות להמציא את הגלגל בכל תוכנית מחדש. הנקודה החלשה ביותר היא סופי המערכונים, שחסרים איזשהו פאנץ' שהיה שם בעונות הקודמות. אם יש משהו שעדיין לא למדו ב"ארץ נהדרת", זה לסיים בשיא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ