בקרוב אהבה: תם עידן "סקס והעיר הגדולה"

הפורמט הטלוויזיוני שמפגיש בין סיגל שחמון, גאיה טראוב, גילי שם טוב וחברותיהן במין צ'אט אינטרנטי למחפשות אהבה מחליף את שיחת הבנות המסורתית במשהו זר ומנוכר. אלא שדווקא הקרירות הזו הרבה יותר נאמנה לתהליך המתסכל של דייטינג בשנות האלפיים

בן פרץ, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בן פרץ, עכבר העיר אונליין

חמש נשים תל אביביות מחפשות אהבה. טיפה בים הפנויים פנויות של בירת הנדל"ן הישראלית, אבל על כתפיהן הוטל עול לא פשוט - לבחון האם בכל זאת אפשר למצוא פה קצת אהבה במסגרת פורמט חדש.

כמקובל בז'אנר, הליהוק מגוון. סיגל שחמון היא הגרושה פלוס שניים שמחפשת פרק ב', מיכל שפירא היא האימפולסיבית שחושבת דרך הלב, גאיה טראוב היא הצעירה בעלת העיניים הגדולות והתוהות, אמירה בוזגלו היא המופנמת וגילי שם טוב נמצאת כאן על תקן המתלבטת בין בנים לבנות, כשאת הרומן האמיתי שלה היא מנהלת עם המצלמות. ביחד הן מרכיבות את המקבילה של ימינו לקבוצת תמיכה, קבוצה שלא צריכה לצאת מהבית בשבילה כי כולן נפגשות באמצעות מצלמות רשת כדי לשתף בחוויות שלהן וכדי לקבל הוראות ממדריך הקבוצה אירי ריקין, ששולח אותן לבצע משימות שונות שאמורות לקדם אותן במסע למציאת היעד החמקמק.

הבחירה לנהל את קבוצת התמיכה דרך מצלמות רשת נראית במבט ראשון כחדשנית ויעילה, אך יותר מהכל היא מלמדת עד כמה השתנתה הדרך שבה אנחנו מתקשרים זה עם זה. חלפו הימים שבהם קיבוצן של יותר משלוש נשים באולפן משמעו היה גם נוכחות מוגברת של כמה כוסות יין אדום כסמל לאווירה המשוחררת. תשכחו גם מהמודל של "סקס והעיר הגדולה". שיחת הבנות, שנחשבת לאחת מפסגות היכולת של נשים לשתף ולקיים אינטימיות עם חברותיהן הקרובות, הופכת ב"בקרוב אהבה" למנוכרת, טכנית וקרה באופן זהה למדי למה שחווה כל מי שבילה או בילתה יותר משלוש דקות באתר היכרויות זה או אחר.

כשאחת מהבנות נשברת ובוכה, אף אחת מחברותיה איננה שם כדי להושיט לה יד, לטפוח על שכמה או להציע לה טישו משומש. ים של סיבים אופטיים מפרידים ביניהן לבינה וכל שנותר להן הוא להנהן באמפתיה, כל אחת מתוך חלונה, כאילו היו מגישת חדשות שזה עתה סיימה לצפות בכתבה עצובה וצריכה לעשות פאוזה לפני שהיא אומרת "ובמעבר חד" ומתקדמת לאייטם הטריביאלי הבא. בשיטת החסכון הזה מנוטרל פרמטר הדינמיקה מתוך הדינמיקה הקבוצתית והמודעות של הצופה לכך שהוא מציץ למישהי בקרביים אך ורק מתעצמת עד לתחושה של אי נוחות.

בתחום השני של מציאת האהבה, שולח אירי לבנות פרופילים של בחורים שיבחרו מהם אחד שיהיה ראוי לדייט. הן מצייתות. עד כמה אותנטי ואמיתי יכול להיות דייט שבושל על ידי הפקה ונערך בנוכחותם של צלם, מקליט, מיקרופון ותאורן? זאת שאלה שהתשובה עליה תישאר כנראה פתוחה לעד.

בכל זאת, כן היה ניתן למצוא לא מעט מרוח הזמנים כשהמחפשות מגששות באפלה. שחמון מנהלת שיחת טלפון לא מוצלחת במיוחד עם רועי ובכל זאת יוצאת איתו לדייט שיום אחד יופיע לצד ההגדרה במילון של הערך "ההפך מזורם". בכך שחמון לא רק מצייתת לסעיפי החוזה שחתמה עליו עם ההפקה, אלא גם נותנת פה לרווקות רבות שהפכו את ההישג שבקביעת פגישה עם מישהו, לא משנה מי הוא, מה הוא, עד כמה הוא מתאים לחייהן ואם הן בכלל רוצות אותו. העיקר לצאת לדייט, להרחיב סטטיסטית את הסיכויים למצוא עבודה כמו תועמלנית של חברת תרופות שמנסה להשיג כמה שיותר פגישות עם רופאים למכירת מרכולתה. מיותר לציין שהבחור לא עולה לשלב הדייט השני.

הדייטים של גילי שם טוב וגאיה טראוב לא נראים הרבה יותר טוב וגם המרדף של מיכל אחר מערכת יחסים חסרת תוחלת וסיכוי הוא סיפור עצוב ומוכר. בסופו של יום, ובסופו של הפרק הראשון בו אמירה הולכת לאיבוד ברחובותיה החשוכים והקרים של לונדון, היא מזכירה לנו שתמיד אהבה וזה תמיד מסובך, אבל אחרי צפייה בשני פרקים, לא בטוח שנמאס.

"בקרוב אהבה", ערוץ 2, 22:35

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ