"מאסטר שף": הבריון באייל שני יוצא החוצה

כשאיריס המתמודדת הכינה ריזוטו על בסיס אבקה ועוררה את זעם השופטים, יצא שני למלחמה אגרסיבית שהוכיחה שהוא המלך בניהם. מתמודדת אחרת עוררה בו את הרצון לצאת למסע אחר החציל. שני צדדים לשני

טל הנדלס, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל הנדלס, עכבר העיר אונליין

נקודות בודדות אפשר לזקוף לזכות הפרק האחרון של מאסטר שף שהיה מעט ארוך יותר מקודמיו, והציג בפנינו יותר מתמודדים ממה שהיינו רגילים לקבל עד כה. הפעם, הכמות גברה על האיכות, ואורך כל אייטם התקצר לאין שיעור. איתו בהתאם, התקצרו הנאומים חוצבי הלהבות שהכינו משתתפי האודישנים מראש. הפעם, הסיפורים המרכזיים היו בעיקר סביב יחסי הורים וילדים. ברגע ששמעתם יתום אחד שנזכר בצער בהוריו - שמעתם את כולם.מאסטר שף - כל הכתבותאבקה היא פשע?  פרק גדוש שכזה מספק הזדמנות פז להשוות בין מתמודדים בולטים ולנסות להבין מי הגיע לתכנית כשרונות כי הוא באמת כשרוני, ומי רוכב על גל הסיפור האישי. לפני הכל, זו תכנית בישול. אמנם ריאליטי, אבל בכל זאת כזה העוסק בכשרון לבישול. ומי שאין לו, ימצא עצמו בחוץ בשלב כזה או אחר. בריאליטי כבר למדנו, מה שקודם כל קובע-זה הסיפור האישי. בלי זה, אין רייטינג.אחת המתמודדות הבולטות הפעם הייתה איריס כספי, איטלקיה עם מבטא כבד שקשקשה עם מיכל אנסקי בשפת האם שלה, שמייצגת את אחד המטבחים האהובים בישראל. גם המנה שבחרה להכין נחשבת לקלאסית ובת בית בלא מעט מסעדות. מי לא אוהב ריזוטו פטריות שמנוני עם מרקם עשיר, במיוחד כשמשתמשים בחומרי גלם משובחים כמו פטריות פורצ'יני מיובשות. מצד שני, איריס עוררה את זעם השפים (יונתן רושפלד בראשם) כשאת הרוטב הכינה על בסיס אבקה - אם כל החטאים, כפי שכבר שמענו פעם או פעמיים. חוסר מקצועיות גדול כל כך שלרוב חורץ את גורל המתמודד. הפעם, דווקא אייל שני הוא זה שנחלץ לעזרתה והגן עליה בטענה שאת הריזוטו עצמו אף מתמודד לא הצליח לבשל טוב ממנה.מלחמת השופטים איריס זכתה מן ההפקר ועברה לשלב הבא, בעיקר בזכות קרב סימון הטריטוריה שהוצת בשולחן השופטים, אולי המלחמה האגרסיבית ביותר שחזינו עד כה. אייל שני הפגין בריונות הן בשפת הגוף שלו והן בנחרצות הצהרותיו, שלא היו מביישות את מירי רגב בביקורה במאהל מחאת הדיור ברוטשילד. היה מעניין לראות איך הוא מתייחס לכל אחד מהשופטים, וההיררכיה שביניהם פתאום התגלתה במלוא הדרה. מיכל אנסקי הייתה הראשונה לקטול את הריזוטו האבקתי והלא מעניין. שני שמע את הדברים, הזדעק, ומיד נעמד והטיח את תורתו בפניה של אנסקי, כמו היה מורה הנוזף בתלמידו שהעז להתחצף. אפשר היה לדמיין את שני חושב לעצמו: "אין לי בעיה שהיא תביע את עמדתה כל עוד היא זהה לשלי, אבל ברגע שהיא תחרוג מהגבול - ארמוס אותה".מציתה את המלחמה בין השופטים. האודישן של איריס:

לעומתה, מתמודדת אחרת התבלטה בזכות הכשרון אותו התכנסנו לגלות. ג'ניפר, בת לאם מרוקאית ואב מגאנה, הגיעה בשביל לדבר על אוכל. נכון, אבא שלה נפטר כשהייתה ילדה, אבל היא התעקשה שלא להתעכב על זה. במקום, החליטה לספר שהיא מכינה גלילות חצילים ממולאים בבשר לצד סלט חמציצים (או כמו שהתעקשו משום מה השופטים לכנות זאת – חמצוצים), וזאת למרות שהיא בכלל לא אוהבת חצילים. עוד היא סיפרה על תכונה מוזרה: בכל פעם שהיא הולכת לסופר, היא מתמלאת תשוקה כלפי החציל, וכל פעם היא מתאכזבת מחדש לגלות שהטעם שלו לא טוב כמו שהוא נראה. למרות זאת, היא ממשיכה להתעמת איתו ומנסה בכל זאת לחלץ טעמים שישקפו את התשוקה הזו שהיא בטוחה שקיימת בתוכו. אם זו לא אהבה אמיתית לאוכל וכשרון בישול לא מלוטש, אז מה כן?מעוררת את ליבידו החצילים של שני:

חדות אבחנה: ילד מעיד על כשרון אימו: "היא יודעת לחתוך טוב, לבשל טוב".על גבול ההטרדה המינית: אייל שני מגיב על קונפליקט החצילים של ג'ניפר: "בא לי לקחת אותך לארבעה שבועות של מסע בין חצילים".חוסר טקט טלוויזיוני: להראות רופא נשים מבצע ניתוח קיסרי, ופריים מאוחר יותר, הוא משתמש באותן הידיים כדי לתבל צלעות טלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ