חי בלה לה לנד: דודו אהרון רוצה שהוליווד תבלע אותו כמו שהוא

בתחילת השבוע דודו, דה לוקו וג'ולייטה מרדו באורי פסטר עד שהגיע האבלואיישן הלטיני, ועשה סדר בוילה הסוררת. סיכום שבועי

ניב שטנדל, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניב שטנדל, עכבר העיר אונליין

בדיוק נדמה היה שמעמדו של המורה אורי פסטר מתחיל להתערער. בדיוק נדמה היה שליצן הכיתה אלון דה לוקו, היחיד שהעז להחציף פנים למורה למן הרגע הראשון, כבר לא לבד. בדיוק נדמה היה שמי שזרק גירים על גבו של המורה, מוכן כעת גם להריץ את הדאחקות בפניו. בדיוק אז הגיע האבלואיישן הלטיני (מה רע, אגב, בסתם "הערכה"?) והשיב את הפסטר על כנו.

חי בלה לה לנדמה הופך את לה לה לנד ללהיט של הקיץ?

ואז הגיע האבלואיישן הלטיני

בתחילת השבוע, דודו אהרון – הבן המועדף – העז לזלזל ברבי. הוא לא הופיע לאודישן שלפני האודישן אצל פסטר, פרט בשובבות על הגיטרה וגירש את האב מחדרו, בטוח בעצמו כמו... נו, כמו דודו אהרון לפני הופעה בקיסריה. אל דודו הצטרפו דה לוקו, שלא אהב את דרישתו של פסטר שיבחר שיר מבעוד מועד, וג'ולייטה הינוקתא, שהתקשתה לקבל את השמלה שבחר לה פסטר, ועוד יותר מכך – את הצעתו שתופיע יחפה.

אבל אז הגיע האבלואיישן הלטיני, ועשה סדר בוילה הסוררת. דודו קיבל ביקורות כמו "מסתמך יותר מדי על מתת הקול שלו" ו"הקול שלו נלהב יותר מהתנועות שלו". ג'ולייטה, שהחליטה לבסוף לעצום עיניים וללכת אחרי הפסטר, זכתה באיווליואיישן בזכות הופעה משוחררת ומלהיבה. 1:0 פסטר.

למרבה האירוניה, שיקול הדעת המקצועי של פסטר נראה דווקא תמוה בעקבות האבלואיישן. פסטר סיים את הסשן הלטיני נלהב כאחרונת המעריצות של אביהו שבת. הוא צחק, מחא כפיים והסתובב גאה מאחורי הקלעים כמו אבא של נוי דנן. הוא שלח את האסיסטנטית שלו להלל את הופעתו של דה לוקו, ואת ה"הופה" של זהבה בן חגג כמו שעיתונאים חוגגים את היציאות של הרב עובדיה.

אלא שכל הדיוט היה יכול לראות עד כמה דברים שרואים משם לא רואים מכאן, מבעד למסך הטלוויזיה. כל הדיוט יכול היה להבחין – בדיוק כמו השופטים – בחוסר הנוחות של זהבה, למשל, שעליה אמר פסטר "לא נראה שום דבר מאולץ", בעוד השופטים גרסו ש"אפשר לראות את חוסר הביטחון בביצוע". כשפסטר דיווח בסיום שהוא לא מקנא בשופטים ושעומדת להיות תחרות קשה, אי אפשר היה שלא לתהות האם הוא חש בטוב, או שמא האסיסטנטית היפהפייה שלו שיבשה את דעתו. הביצועים של ג'ולייטה ודה לוקו – "מלאי תשוקה", כמו שהשופטים אוהבים להגיד – העמידו בצל את הביצועים החיוורים, הנבוכים והלא משויפים של עמיתיהם. האם פסטר מנסה להתחבב על חניכיו? האם הוא מתרכך? ואולי הוא פשוט מגלה כאן דעה מקצועית שמעמידה את כל תפקודו כמנטור בסימן שאלה?

גם שמלה שהיא לא אוהבת, וגם יחפה. ג'ולייטה בחי בלה לה לנד

דודידו עוד בקיסריה

כך או אחרת, ג'ולייטה זכתה השבוע בכתר לא מעט בזכות עצתו הנבונה של פסטר. מנגד ניצב מלך הכיתה לשעבר, דודו אהרון, שסירב בזלזול לשעות לעצותיו של פסטר, ואפילו לקבל ממנו פידבק כלשהו. ככל שחולפים השבועות, כך משיל מעליו אהרון את דימוי הדובון החביב ולובש במקומו את תלבושת דובי לא-לא. זחוח כמו ביבי נתניהו אחרי הופעה בקונגרס, מסרב דודו לקבל ביקורת מאיש, יהא זה פסטר או דה לוקו.

הזמר המוכשר מקרית עקרון, שפונק על ידי עדות מעריציו, לא ממש מתלהב ללמוד מטעויות, להקשיב לעצות או לשנות דרכיו. נדמה שאהרון מסוחרר כל כך מאוויר הפסגות בקיסריה, שהוא מסרב באדיקות להכיר באפשרות שהקסם הישראלי שלו התפוגג לחלוטין עם המעבר בשדה התעופה אל.איי.אקס. בניגוד לשלישייה הצעירה ומכוונת המשימה, ולשתי האחיות שמתנהלות כמעט באגביות, קינג דייויד עדיין לא ממש יודע מה הוא עושה פה, והוא נראה כמי שמחזיק את כרטיס הטיסה חזרה לארץ בכיס צמוד. הוא לא מוכן להשתנות, להשתחרר, לרקוד, להתייחס להופעה הבימתית. הוא בקושי מוכן לשיר בשפה זרה. דודו אהרון רוצה שהוליווד תבלע אותו כמו שהוא.

גם בספרדית לא הכל זה מלמעלה

בתחילת החודש קראתי את היחצ"ן של אהרון, עופר מנחם, מבקש מהמבקרים (צופים כעיתונאים) לנצור את האש ולהמתין לפרק 20 בטרם יגבשו דעה. והנה, הגענו אל ספו של פרק 20, והוא לא מבשר טובות עבור יחסי הציבור של דודידו. המניפולציות המוכוונות של ההפקה בתחילת הדרך - טיסה במחלקת עסקים, חדר מגורים מפואר ויחס מלטף מהפסטר - הונחו, מתברר, על מצע נוח לגידול אגו, וכעת כבר אין בהן צורך. לא הכל זה מלמעלה. הפינוק של דודו אהרון – שרוצה ארמון כראוי למלך, ספר פעמיים ביום וכמה שפחות מנטורים שיספרו לו איפה הוא טועה – מסמן את המועמד המוביל לתואר "חי בלה לה לנד".

שירת דוד:

"אני לא רקדן. אבל עשיתי יפה, עשיתי 'הופה' ".(דודו מסביר לפסטר איך כבש את השופטים).

"אל תביא לי 800 אלף שקל בחודש, תביא לי 400 אלף שקל בחודש ותהיה לידי".(בעולם של דודו אהרון אישה יכולה להסתפק גם במשכורת צנועה של 400 אלף שקל בחודש מבעלה בתמורה לזמן איכות איתו).

"פסטר, מבחינה מקצועית הוא, פפפפ (של "חבל על הזמן")... לא נראה לי שהוא מבין".(דודו ממשב את המנטור).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ