"הדור הבא 24/7": סיכויים קלושים לדרמה

מבחינה טלוויזיונית מסתתר כאן פוטנציאל לא קטן: העריכה מהודקת, הסרטונים נראים מצויין ואפילו טל ואביעד יוצאים לא רע. אבל מה יהיה עם הרווק חסר הכריזמה והפמליה המיובשת? מה הסיכוי שתצא מכאן דרמה?

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

כמו פרפר נחמד לבמבה, כמו כיף כיף לקיט קט וכמו דולרים לדולצ’ים נוחתת הדור הבא 24/7 על מסך הטלוויזיה ומבקשת שנתייחס אליה כאילו היא התחליף הראוי ביותר להאח הגדול. עצם הבחירה בשם מרמזת על כך שמדובר במוצר משוכלל יותר, מתקדם יותר וחדיש יותר מזה שאנחנו רגילים אליו. הנחת יסוד שיווקית לא לגמרי מופרכת, בהתחשב בזריזות שבה אנחנו משדרגים, לא משנה מה. במילא אנחנו לא שומרים אמונים לשום חפץ, אז אין שום סיבה שנדבק בתכנית ריאליטי אחת עד לקבר. הדור הבא 24/7 - כל הכתבותריאליטי משובט

אם לשפוט לפי התכנית הראשונה, “הדור הבא 24/7” נראית כמו משהו שנרקח במאיץ החלקיקים של הפקולטה למדעי הריאליטי. בתוך מנהרה ארוכה ומאובטחת היטב בוצעה התנגשות מבוקרת של חלקיקים מתוך “האח גדול”, הרווק, “מפרץ האהבה” והיפה והחנון. את התשובה לשאלה האם האלכימיה הצליחה לייצר חומר חדש ששווה יותר מסך כל חלקיו, נקבל בהמשך. על פניו, מבחינה טלוויזיונית מסתתר כאן פוטנציאל לא קטן. העריכה היתה מהודקת, סרטוני הוידאו שהציגו את הבנות הזכירו פרסומות ליוגורט במובן הטוב של המילה, וגם הטקסטים ששמו בפיהם של טל ברמן ואביעד קיסוס נמנעו מלהיות מביכים. עם זאת, מישהו חייב לעשות משהו עם הסטיילינג של השניים. בעיקר עם העניבה של קיסוס, שחייבת ללכת למקום שבו בגדים הולכים למות, כלומר לכדורגלנים שהם חושבים שהם מטרוסקסואלים. גם הבדיחה החוזרת לפיה קיסוס סובל משפיכה מוקדמת בכל פעם שהוא רואה את איתן אורבך לא ממש מחזיקה מים. אפשר לרדת מזה, אבל אז יתגלה עקב האכילס של “הדור הבא”: הכוכב הראשי שלה. הבנות על הבנים

איתן אורבך הוא בהחלט בחור יפה. שיער בלונדיני, עיניים כחולות וגדולות, גוף של שחיין וגם נדמה לי זוג גומות חן. לא אכחד, בהחלט נעים להסתכל עליו. מה שהאמריקאים אוהב לקרוא לו ‘קל על העין’. אבל פה זה נגמר. אורבך לא סקסי, לא מושך, לא מסקרן, לא אניגמטי ולא נראה כמו מישהו שרוצים לדעת עליו יותר. אפילו חברי הפמליה היבשושיים מעידים, שהרגש הקיצוני ביותר שאורבך מסוגל לייצר הוא אדישות תהומית לסביבה. לא בדיוק החומרים שמהם צריך להיות בנוי מי שהדרמה הראשית מונחת על כתפיו. בשלב הזה נראה ששלישיית הגברים שמקיפה אותו לא תצליח לחפות על החסך הזה. כולם נראים כאילו יצאו מאותה תבנית של נערים צפון תל אביבים מגודלים, עם מנעד רגשות ונושאי שיחה שנע בין מרכז שוסטר לקניון רמת אביב. צפונים יבשושיים. אורן הכט, בן זלץ, איתן אורבך, יונתן עראמי (צילום: עדי אורני)

אבל זה בסדר, כפי שנהוג בפורמטים האלה, וגם בטלנובלות, הגברים הם רק סטטיסטים בהצגה שמנוהלת על ידי נשים. וב”הדור הבא 24/7”, הנשים מהוות את הרוב המוחץ בבית. וכן, אני בטוח שאתם מאמינים להן שהן באו לווילה בבת ים כדי לחפש אהבה כמו שאתם מאמינים לנעם פדרמן שהוא בא לאום אל פחם כדי לקדם את השלום. כולן צעירות, כולן אסרטיביות, כולן החליקו את השיער, כולן נתנו את שורות המחץ המתבקשות. רובן ככולן לא ממש הצליחו לשכנע שאיתן אורבך בכלל מעניין אותן. בינינו, הן לא צריכות את האהבה שלו, יש להן את האהבה שלהן לעצמן ובכמויות שאף גבר לעולם לא יוכל להעניק. הן כאן בשביל שכל העולם יאהב אותן, לא רק איזה שחיין עבר שעדיין לא החליט מה לעשות כשיהיה גדול. מחפשות אהבה? בנות "הדור הבא 24/7". (צילום: עדי אורני)

עבורן הוא רע הכרחי שצריך לעבור כדי להתפרסם וכדי שכל העולם יידע כמה הן שוות. אולי יש בכך איזו נחמה לכל מי שמזדעזע מהמסרים הרביזיוניסטיים של הפורמט בו חבורת נשים אמורה להתחרות על אהבתו של גבר. וכן, יש גם את כל העניין הזה של מיליון שקלים שהקהל יחליט לאן הם הולכים, אחותו של אורבך בתור המושתלת של הווילה, הסמסים שהם ישלחו אחד לשני ובטח גם מנת המריבות, האינטריגות וההתפרצויות האופייניות לז’אנר. האם כל זה יבשיל לדבר הבא? זאת כבר שאלה לדורות הבאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ