"החברים של נאור": מאווירת השכונה לאמירה עוקצנית ומוצלחת

באמצעות הליהוק של אלירז שדה, יצירת כפיל של עצמו וכמה אמירות ביקורתיות ומשעשעות, מצליח נאור ציון לייצר ביקורת על עולם הריאליטי ועל השפוטים שלו. בדרך הוא מספק רגעים קומיים ומגלה את כשרונו כאיש טלוויזיה

תומר פרת, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר פרת, עכבר העיר אונליין

אלירז שדה מכונה בפי רבים "אליערס", כי יש בו משהו שמשדר שכונה.  הביקורת האחרונה על החברים של נאור במדור זה שעסקה בפרק פתיחת העונה, עשתה מהסדרה קציצות. בין השאר בגלל ניבולי פה ואלימות בוטה מצד ילדים, שהכתימו את הפרק הלא מוצלח ממילא. בפרקים הבאים התמתנה השכונתיות  וכישרונותיו של ציון הרימו ראש.  החברים של נאור 3: ניבולי פה, סטריאוטיפים עדתיים וגזענות

אלירז מול נאור למה החליט נאור ציון לשוב לסורו ולתת לאדם המכונה "אליערס" לשחק את עצמו בפרק? הפעם הליהוק נעשה בחכמה ולא פגם בתוכן. הפרק ששודר אמש (שלישי), היה מהטובים בסדרה וכלל אמירה עוקצנית על עולם הזוהר המפוקפק שנבנה סביב תכניות הריאליטי .שתי דמויות בלתי מושגות כיכבו בפרק וציר העלילה התקדם בניסיון להשיג אותן ולפצחן. הראשון היה הזוכה בתכניות האח הגדול בעונה השלישית, מר אלירז שדה, והשניה, דמות מסתורית שהתחזתה לנאור ציון עצמו. דמות שפתחה  עמוד פייסבוק על שמו והשתמשה בציון האמיתי לקידום ענייניה.נאור מגלה מתחזה בפייסבוק:

יובל סמו

ההנחה של אותה פתיה שתתקבל לתכנית בזכות קשרים עם ה"בוהמה"  ופעולתו הנמרצת של דדי, הייתה בבואה לדעה הרווחת אצל רבים מצופי הריאליטי, שהמשתתפים בתכניות הם אנשים מורמים מעם. מרגע שנדלקה מולם מצלמה בשידור חי, הם הפכו מעכברושים במבוך לסוסים אצילים. כל זאת  כנראה בזכות קשרים עלומים, כסף או שכל חריף .

מכורי ריאליטי רבים לא ממש מאמינים שהמשתתפים האהובים עליהם, מגיעים לתכניות אחרי מיון מפרך או בזכות המלצה. העובדה שתהילתם קצרה להכאיב לא נחשבת בעיניהם. הרי לא ייתכן שאדם שהופיע בטלוויזיה לא יהיה מצליחן. קשה להאמין שהזוכה ב"אח הגדול" לא יקבל איזה ג'וב חלומי. הרי מה שמו זכה ושפכו עליו שק קונפטי על הראש. חוץ מזה, ראו אותו בטלוויזיה. זה בדיוק המיתוס שמנסה ציון לנפץ.

המלך עירום כזאת גם דמותו הכפולה של נאור, שחושפת את התרמית. נאור האמיתי, מייצג  את האמת ואילו דמות המתחזה את אשליית התהילה. האמיתי מסרב להצטרף לפייסבוק מפני שהחברים שם "אינם חברים". המתחזה הוא דמות נכלולית, זה שמזמין את כל "הבוהמה" למסיבה בכפר-שמריהו ואפילו גורם לאמא של נאור האמיתי להציע שיופיעו במקביל ויכפילו את הרווח.

נאור ציון עושה שימוש בדמויות אמיתיות ובדויות כדי לצעוק שהמלך הוא עירום. אלירז שדה מייצג באופן אותנטי (כנראה בלי להבין זאת), את "המנצח" שמסתובב עם חזה מנופח בלי סיבה. הוא לא כתב או יצר משהו בעל ערך, אלא רק זכה בכסף בזכות תככים ואהבת הקהל. נאור ציון התסריטאי מנצל את דמותו לצרכיו ולכן הזמין אותו לשחק.

ניסיונו וכישלונו של דדי לכבוש את  לב הנערה, חושף את זמניות התהילה.  אפילו כשהיא טועה לחשוב שהתקבלה לתכנית, היא מנפנפת מעליה את הטייס בעל פני היגון. המסקנות: אין קיצורי דרך, אין תחליף לאמת ורוב האנשים הם חרא. לעומתו  מצליח ציון (בחיים ובסדרה) להצליח ולשמור על הצלחתו בזכות חריצות, שכל ישר, וגם התייחסות בריאה לביקורת. יש לו מסר מחנך שהוא מצליח לתפור  בעדינות בין השורות מפני שיש לו מסתבר, אצבעות  של אמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ