כוכב נולד 9: מי בכלל צריך את השופטים?

ההדחה של לידור סולטן הוכיחה שההכרעה נמצאת בידי הצופים שמסמסים. חגית ותמר, שהועמדו להדחה מצד השופטים, עברו לשלב הבא. אולי בגלל הפידבקים הלעוסים ואולי בגלל שאף אחד לא באמת מתחשב בדעתם

חגית גינזבורג, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סמסים הם פרט שולי בתוכניות ריאליטי, במיוחד עבור מי שמעדיף לשמור את ההוצאות הסלולאריות שלו לדברים חשובים יותר, כמו "ערה?" או "תקנה חלב", אבל האמת היא שאפשר ללמוד הרבה מנתוני ההצבעה של כוכב נולד. למשל, שקהל המסמסים אינו מורכב רק מבנות 13 ומטה – עובדה שרבים נוטים לנופף בה כמו עיתון על מנגל לוהט, אולי כאמצעי הדחקה לכך שגם אנשים בוגרים יותר חוטאים בסימוס למתמודד המועדף עליהם. כוכב נולד 9 - כל הכתבותהנערות שולטות

כי אם קהל המתבגרות של התוכנית היו השליטות העיקריות של מערך הסמסים, כנראה שלידור סולטן, גרסת הבייבי פייס המסלסלת של ג'סטין ביבר, לא היה מוצא את עצמו מודח החוצה מהתוכנית ומתמודדים שפונים לקהל בוגר ובשל יותר (או בקיצור, כאלה שלא מזכירים את ג'סטין ביבר) היו אלה שהולכים הביתה. אבל ההיפך קרה: הבייבי פייס הולך הביתה (לפרקים ספורים בלבד, עד גלגל ההדחה, אז יוכח מחדש כוחן של בנות ה-13) והבוגרים נשארים. עוד דבר שאפשר ללמוד מנתוני ההצבעה הוא, שלשופטים יש חשיבות אפסית בתחרות הזו. לא משהו שלא ידענו קודם, כמובן. כי לחלק סופרלטיבים באווירת "את/ה נהדר/ת, אני רוצה לראות אותך בגמר" ו"את/ה מרגש/ת אותי עד דמעות, עכשיו נשאר לי רק למות", יודעות לעשות גם מרים וחווה, השופטות האורחות מהבית, כולל ה-ח' וה-ע' שנשמעות אותנטיות יותר מאלה של מרגול ופזמונים בתימנית. אבל אפילו 25 האחוזים שלהם, שאמורים לספק מידה כזו או אחרת של השפעה על התוצאות הסופיות בכל פרק, מתפוררים אל מול נחשול הסמסים של הקהל בבית והם רלוונטיים בערך כמו מתכון עכשווי לפשטידת קוטג'. באופן אירוני, דווקא השתיים שהיו מועמדות אצלם להדחה בטוחה – חגית יאסו ותמר יהלומי – היו הראשונות לדלג בקלילות אל השלב הבא, כשחיוכי "מרגול, קפצי לי" מרוחים על פרצופן. ודוד לביא, שהוביל את הרשימה של השופטים, מצא את עצמו עומד אחרון לצדו של לידור סולטן (אקראי, בטח שאקראי). ביצוע משמים אבל השופטים מתעלפים. דוד לביא:

הגיע הזמן להכיר באמת: השופטים האלה, מוכשרים ומקצועיים ככל שיהיו בתחומם, הם בסך הכל עוד אנקדוטה שנועדה להעביר את הזמן בין ביצוע לביצוע ומטרות נוחות לבדיחות הקרש של צביקה הדר. היחידים שדעתם משנה להם הם המתמודדים עצמם, שבסוף כל סולו מביטים בהם בעיניים פעורות ומתפללים לאיזה זרזיף של פידבק חיובי. לקהל, לעומתם, ממש לא איכפת אם צדי צרפתי אוהב את תמר יהלומי או לא, או אם מרגלית צנעני הרגישה שהביצוע של לירון רמתי נגע בה. הקהל מסתדר יפה מאוד לבד, תודה. אולי אם הביקורות שלהם היו חדות יותר ולא מסתכמות רק ב"התרגשתי" או "לא התרגשתי" וב"אתה מהמם" או "יש לך עוד מה ללמוד", ב"לא היה מספיק רגש" או "לחצת יותר מדי", הם היו רלוונטיים מעט יותר. אולי אז, הקהל היה רואה בהם ארבעה אנשים שיש להם מושג מה הם אומרים. אלא שברוב הזמן עושה רושם שאת הפידבק שלהם הם שולפים באקראיות מערימת משפטים מוכנים מראש, עם חלוקה ברורה ל"שוטר הטוב" (צדי), "השוטר הרע" (מרגול), "השוטרת שאוהבת את כולם" (מירי מסיקה) ו"השוטר שסתם נמצא שם כי שילמו לו מספיק כסף" (יאיר ניצני) לצלילי התרועות או קריאות הבוז (בהתאמה) של הקהל באולפן. בשאר הזמן לא ברור על מה לכל הרוחות הם מדברים – את תמר וחגית, שתיים מהמועמדות היותר טובות של העונה, הם קטלו אמש, אולי סתם כדי שיהיה את מי לקטול. מהביצוע המשמים של דוד הם כמעט התעלפו והסלסולים המעייפים של לירון רמתי עושים להם נעים בגב. לכו תבינו.אבל בגלל שאי אפשר לעשות "כוכב נולד" בלי שופטים, הם חייבים להיות שם מדי פרק, לחלק את הביקורות שלהם שלא משפיעות על דעתו של אף אחד בין לבין להתווכח זה עם זה על אותן דעות שלא משנות שום דבר. וזה בסדר, כי בנות ה-13 במילא מריצות אותם בהילוך מהיר.

הטוב: ספיישל תיסלם. על השירים, חברי הלהקה, האיחוד על הבמה והצחוקים מאחורי הקלעים. איזה מזל שפעם לא היה "כוכב נולד".הרע: מרגול המעצבנת מסרבת לעשות את האבחנה בין שירים של תיסלם עצמה, לשירים שכתבו או הלחינו חבריה. המכוער: יאיר שוב מרגיש צורך לציין כמה שצביקה הדר סקסי. קחו חדר, למען השם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ