הישרדות 5: הדברים שאפשר ללמוד מוילת המושבעים

יונתן מסתובב בוילה כמו נפגע הלם וחרדה, לגיורא יש עניין עם אימוץ של גברים צעירים,למה יאנה ויתרה על פסלון החסינות ומי השורדת שלא מצטיינת בהיגיינה? מאחורי הקלעים עם המודחים

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

פעם, דווקא לא ממש מזמן, הצליחה הישרדות למלא את פנטזית האי הבודד, גן העדן הטרופי שאליו יום אחד נימלט אחרי שנבין את חוסר התוחלת שבחייים המודרניים. החרב שמתנופפת כל העת מעל ראשינו ומעל ראשיהם של השחקנים היא חרב הגירוש מגן העדן באמצעות כיבוי הלפיד וההדחה. בעונות הראשונות, לאחריהן לא היה כלום. השורד פשוט נעלם והתפוגג כאילו לא היה. מטאפורה קטנה למוות, שרק העצימה את תחושת האובדן וההפתעה בכל פעם שגיא זוארץ הודיע ש”השבט אמר את דברו”. לאן הם הולכים משם? מי אוסף אותם? האם הם חווים התמוטטות וקריסה? מה מסתתר מאחורי השביל? לכל השאלות האלו לא היתה תשובה. זאת אומרת, עד שהגיע אתר האינטרנט של ערוץ 10 ואיתו הצורך לייצר חומרים ומה שקוראים בשפת הברנז’ה “תכניות נגזרות”. וכזאת היא וילת המושבעים, ספיח לדבר האמיתי שמצליח להרוס עוד חלקה של מסתורין וחוסר ודאות שכה חיוניים לפורמט. הישרדות 5 - כל הכתבותקורותיהם של השורדים לאחר ההדחה מעניינים עד כמה שיכולים לעניין קורותיהם של אנשים בחופשה חלומית. אם אתם נורא אוהבים ערבי שקופיות של חברים שחוזרים מחו”ל, זה הספיישל בשבילכם. אם אתם נמנים על רוב המין האנושי שלא מוצא בזה עניין, תוכלו לגלות שדווקא מהחוויה הזאת אפשר ללמוד.

בעצם, לא פספסנו כלום. רגעים נבחרים מהוילה:

גב פשטיגיורא רוטמן

שרועי לולו היה צריך לנצל את כישוריו האמנותיים ולקבוע שלט על הדלת שישנה את שמה של הווילה מ”ווילת המושבעים” לווילת הממורמרים”. לעומת יונתן, רועי מסרב לשכוח או לסלוח. גיורא לומד את זה בדרך הקשה, כמו שהוא לומד שבעולמו של לולו היד שמחממת את האוכל היא גם היד שמנענעת את העריסה.

שלגיורא יש איזה עניין בלתי נלאה עם אימוץ גברים צעירים. זה התחיל עם ההתאהבות הבלתי מוסברת בבן מלכא והמשיך בפרץ חיבה חסר משמעות לאוהד שניה לפני שהוא הודח. גם בווילת המושבעים ממשיך גיורא בטקטיקת החנופה הזאת ומודיע ליונתן שיש לו שידוך אצלו. לולו, בצדק, מכריז שלחתונה הזאת הוא לא יגיע.

שהפרצוף של לירון יככב בקרוב בסטיקרים של “אל תקרא לי אחי, ואל תיגע באחותי”. ההערה של אוהד על כך שהעלמה שטראוס היא כוסית, לא התקבלה יפה אצל כוכב הספורט הלבן. אולי הוא ואוהד חברים, יכול להיות שהם אכלו מאותו מסטינג, אבל אחיות לא מחלקים ככה. מצד שני, לא בטוח שאוהד היה רוצה להיפגש עם האחות. מהמכתב שהיא השאירה לאח שלה, עולה דמות של בחורה חריפת לשון שתגרום לאוהד להיכנס לאחד מהמעגלים המילוליים מאותגרי הדיקציה שלו. בקיצור, שלא ימהר להיפטר מליזי.

שהסיבה היחידה בגללה יאנה העניקה לאתי את פסל החסינות וויתרה על מקומה במשחק היתה רצונה העז לזכות בפן מידיו של לולו. כל הדיבורים על ערכים, עקרונות ומצפון הם בסך הכל רשת הסוואה צפופה לדחף הבלתי נשלט של יאנה לזכות במקלחת ובייבוש שיער הגון.

שאוהד הוא אחד השחקנים המפוספסים ביותר של העונה הזאת. מהשיחה שלו עם שונית אפשר להבין שמתחת לסבך התלתלים הזה, דווקא כן מסתתרים כמה תאים אפורים שמצליחים לתפקד, לפחות בחלק מסוים של היממה. מסתבר שאירית סחבה אותם להחלטה האומללה שלא לנצל את צמיד הווטו ולזכות בהכרעה לטובתם עד לסוף המשחק.

ושנטלי כבסה היא השורדת הכי מסריחה, ולא במובן המטאפורי של המילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ