הישרדות 5: אירית מגיעה לגמר בלי להשאיר צלקות

גב מנצח במשימת הווטו שנתפרה למידותיו, יניב ממשיך במלחמה העדתית ואתי מנסה לשמור על עצמה מכל הכיוונים. העניינים רותחים, אחרי הכל נשארו עוד שלושה מקומות בגמר

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

 אין מה לומר, נפל דבר. אירית רחמים בגמר. כן, אותה אירית רחמים, שבפרק הראשון של העונה הנוכחית היתה מועמדת רצינית וכמעט ודאית להדחה. למי שלא זוכר, נרענן את התאים האפורים והרדומים שההתנהלות של רחמים עלתה לשבט שלה במשימת החסינות. באופן מוזר ובלתי מוסבר, ניצלה רחמים מההדחה ומי שנשלחה הביתה היתה דווקא שותפתה למשימה שתפקדה כמו שצריך. נטלי ב. הלכה לחווה הגדולה בשמיים שבה מחזירים ציוד פליטי ריאליטי במחלקת השכחה הקולקטיבית. היא טרם שבה, אולי יום אחד תוציא ספר שכותרתו תהיה ‘אין רחמים בדרך למיליון’, ואולי בעצם לא.

משימה מכורה רחמים היתה היחידה מבין כל השורדים של העונה זאת שנהנתה ממעמד מסוים של סלבריטאות טרם הגעתה לאי. היא גם נהנתה מדקות מסך ארוכות יותר באופן משמעותי לעומת שאר השורדים. האינסטינקט הבסיסי מבקש לחשוב שהיא עוד מקרה של שורד שזכה להגנה אינטנסיבית מההפקה, אבל דווקא בחסינות אמש היא קיבלה בזכות מלאה ולא בחסד. כמו שהיא בעצמה אמרה, משימת החסינות היתה הוגנת וקשה היה לצפות מי הפייבוריט לנצח בה. את אותם דברים קשה לומר על משימת הווטו, שנתפרה למידותיו של החזק פיזית בחבורה, או בשתי מילים: גב פשטי. ברגע שהסירה שלו התמלאה מים והיה נדמה שהנה הוא הולך להפסיד את המשמה לאתי, אפשר היה לראות ברקע את עוזרי ההפקה נתלים על העצים בסביבה ושותלים בהם ינשופי חסינות לרוב, רק ליתר בטחון. אבל נחזור לאירית, היא לא נתנה לכדורים שלה ליפול, והנצחון שלה במשימה הוא יותר ממטאפורי. רחמים, כפי שהיטיבו להבין גב ויניב רוחן, מקפידה כל הזמן לשמור על כל הכדורים באוויר ולא מאפשרת לאף אחד מהם לנחות. היא מצליחה להלך בין הטיפות, ובחיים לא לקבל החלטה נגד מישהו. מכל חברי הברית שלה היא נפרדה כשלא הצטרכה באופן אקטיבי להצביע נגד מישהו מהם. פיינליסטית כזאת, שמצליחה להגיע לגמר כשהיא משאירה צלקות מינימליות בחבריה למשחק לא מתאימה לגב וליניב. הם לא צריכים כל מיני קדושים מעונים מעוררי סימפטיה שיציגו אותם כאנשים הרעים עם דם על הידיים. תלות במושבעים

בדיוק בגלל אותה סיבה, לא ברור בשביל מה אירית החליטה שהיא צריכה את אתי חליווה איתה בגמר במקום נטלי כבסה. בחשבון פשוט ומהיר אפשר לזהות בחבר המושבעים שלושה בני ברית לשעבר של אירית: לירון, אוהד ושונית. לידם יושבים עוד שלושה חברים של אתי: רועי, יונתן ויאנה. שלושתם לא ישכחו לגב את ליל המאצ’טות הארוכות שבו נשלחו הביתה יונתן ורועי. אם אתי תגיע לגמר, הקולות שלהם ילכו אליה, אם אתי תשב לצידם על ספסל המושבעים, לרחמים יש סיכוי לא רע לזכות בחלק מהקולות. אולי לא מאהבת מרדכי, אבל בהחלט משנאת המן.מצד שני, אצל רחמים אין לעולם לדעת. יכול להיות שזהו עוד צעד באסטרטגיה הכוללת שמתעקשת לצאת בסדר עם כולם. אם היא יכולה לבדל את עצמה משלישיית גב ולעשות הצגות לחברים של אתי שהיא נלחמה למענה, אז למה לא? יש לה רק מה להרוויח מזה. זו בהחלט לא תהיה הפעם הראשונה.

בוודאי שמתם לב שבעונה הזאת חסכו על השורדים ולא הביאו קרובי משפחה לבקר אותם. מסכנים, נאלצו להסתפק (שוב) במכתבים.

שלא עדכנו את יניב רוחן על כך שהחליטו לרדת מהמלחמה העדתית. כמו היפנים במלחמת העולם השניה, המסכן עוד לא יצא מהיערות ובטוח שחליבה הוא שם משפחה אשכנזי.

שמתוך שיחות ה’מה אני אעשה עם מיליון שקלים’ עולה שהחברים הנחמדים זרוקים על האי הזה כבר הרבה מאוד שנים או שלחילופין הם לחלוטין לא מעודכנים במדד המחירים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ