"מחוברות 2": אהבה זה כואב?

בעוד שלדינה יש ספקות לגבי הקשר שלה עם עמרי, שיר ורגב מאחדים כתובות והילי חוזרת לגור עם ההורים בירושלים. ננה ממצה את הזוגיות שלה וזו של מיקה ומיקי לא מעניינת כשהם בתקופה טובה. זה היה השבוע של מחוברות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אין פרטנר החיפושים של דינה אברמסון אחר פרטנר ממשיכים. גם במישור האישי וגם במישור הלאומי היא ממשיכה בתנועה המתמדת לעבר הצד השמאלי של הסקאלה הפוליטית והחברתית. מה שנרמז והיה עד כה מקור להתלבטות , נאמר עכשיו בצורה מפורשת. דינה גם פוקחת את עיניה כדי לגלות שלשכנים של הבית ממנו היא באה יש כל מיני דרישות ומענות. בפאזה החדשה שלה, דינה כבר לא יכולה להתעלם מקיומם והיא מנסה להושיט להם יד לשלום ולהידברות. הם הרבה פחות נלהבים מההתעוררות המאוחרת ומסרבים לשתף פעולה עם מה שנראה להם כג’סטות ריקות מתוכן. דינה לא מתייאשת וכשמאלנית מתחילה מחליטה להרים הפגנה בכיכר רבין נגד המשט. איזו טעות של טירונית. השמאל מזמן ויתר על השאיפה למלא את כיכר רבין, הוא מעדיף ללכת על בטוח. רחבת המוזיאון או הקריה הם המקומות שבהם שורותיו המתדלדלות נראות מלאות יותר. גם ידה המושטת לזוגיות של דינה נדחית על ידי עמרי החתיך, שמצליח לא לענות על אף אחת מהשאלות החקרניות שלה. הוא נוקט בטקטיקת ה”לא, את” של הגבר השותק. “אתה רוצה זוגיות?”, היא שואלת. והתשובה היא, “למה, את רוצה?”. כך אפשר לעולם לא להתחייב על שום דבר. לפחות תמיד יהיה להם את נווה ים, את הרגל השבורה ואת ההריון שלא היה. כאן יש לשאול את השאלה האם השתתפות ב"מחוברות" משולה לחיים על האי של “אבודים”, שתושבותיו לא מצליחות להיכנס להריון?מחוברות 2 - כל הכתבות

מי אוהב את מי?

לגור איתו נפל דבר בזוגיות של רגב ושיר נוסצקי. לא עוד טיולים ליליים בשעות לא מובנות לדירה של רגב. לא עוד הפרעות לשותפה של רגב שזקוקה לשינה שלה. לא עוד כדורי שוקולד בני שמונה חודשים זרוקים בכיור המטבח. לא עוד שקיות ניילון שחורות אטומות שמשמשות כתחליפים לחלונות. לא עוד הפרעות לא רצויות לעבודתו של האמן. מעתה והלאה יחיו רגב ושיר באושר ובעושר בתוך חלל יפני לבן ומינימליסטי. שיר לא תזרוק בגדים על הרצפה, רגב לא יגדל תרביות פטרי במקרר, שיר לא תשבור משקפיים ורגב לא יהיה עצבני ומר נפש. חבל שאנחנו נמצאים בשבוע הלפני אחרון של מחוברות 2 . אולי כדי להאריך את העונה רק כדי לראות איך הסידור הזה יעבוד.אין כמו בבית בועת הנדל”ן מצליחה להכריע גם את הילי עמנואל, שמבינה שאין ברירה. היא יכולה לשחק ב”דירה להשכיר” ולראיין מועמדים לתפקיד השותף שלה בכל מיני פורמטים, אבל כסף כדי לשלם שכר דירה אין לה. היא נוקטת בצעד הנואש ביותר שיכול להיות וחוזרת לגור אצל ההורים. שם, בירושלים המאוחדת לנצח נצחים, מתקבלת תשובה ברורה יותר לשאלה האם הילי היא קורבן חסר ישע של הנסיבות, שמצליחה להיקלע לכל הצרות הלא נכונות, או שאולי בכל המהלכים שלה יש מן התכנון ומן המניפולציה. תוך חצי שעה מצליחה הילי להתכסח עם אמא שלה בניסיונות שלה לסמן טריטוריה ולהפוך את סדרי הבית על פיהם. הילי אפילו לא משתמשת בפסיביות-אגרסיביות בשביל להשיג את מה שהיא רוצה, אין לה שום בעיה להיות אגרסיבית עד הסוף וגם לבכות על הדרך. אבל, בשלב הזה קשה כבר להתרגש מהדמעות האלה. הילי בוכה באותה מידה כשחייל קורא לה מכוערת וכשהיא לא מצליחה למצוא פרודוקטים למתנה שהיא מכינה לסבתא שלה. למחרת בבוקר מתברר שלא במקרה לאורך כל העונה לא פגשנו ולו חברה אחת של הילי. גם את אחותה האוהבת היא מצליחה לחרפן בתובענות הקורבנית שלה ובסחיטה הרגשית המתמדת לעוד קמצוץ של אמפתיה. במקום אמא של הילי, הייתי בודק עם רגב היא יכולה להיכנס לדירה שלו במקומו.

מדורת ההבלים כשאת מבלה את החופשה הזוגית שלך בשיחות עם חמור, ולא במובן המטאפורי של המילה, כנראה ששניכם נמצאים בצרות. לזכותה של ננה שרייר ייאמר שאת כל זה היא יודעת בעצמה וכבר במהלך החופשה במדבר היא מכריזה על סוף השבוע עם דאטו כעל אזור אסון לאומי. הניסיונות להחיות את הקשר בעזרת נוף מדברי, מדורה וקצת בשר על האש מתרסקים בעקבות חוסר יכולתו של דאטו להתנהג כמו איש מערות או לחילופין כמו אחד המתמודדים בהישרדות ולבצע אותן בזריזות וביעילות. הכל גם מדווח באופן מילולי ע”י ננה. כנראה שהיא קיבלה הוראה לכבות את המצלמה. החופשה החלומית הופכת ליומיים של סיוט שמסתיימים כששניהם תקועים באמצע שום מקום כי לדאטו נגמר הדלק. יש אנשים שהחיים שלהם לפעמים נראים כאילו הם נכתבו על ידי תסריטאי עם יד כבדה מדי לסימבוליזם ומטאפורות. למרבה הצער, במקרה של ננה ודאטו אף בן דוד ערבי אדיב וטוב לב עם בקבוק בנזין לא יוכל להתניע מחדש את המנוע של מערכת  היחסים המשותקת.

ללכת שבי למי שהיה זקוק להוכחה שמבין כל בני משפחת שביב, עמליה היא הרצינית, המעשית והחמודה מכולם, קיבל אותה בפרק היומולדת של מיקה. התשובה שלה לשאלה של מיקה מה מתכננים לה, היתה מופת של מסירת אינפורמציה במידה הנכונה. הילדה צריכה להתחיל להעביר סדנאות שבי. מעבר לכך, כלל יסוד במדיום הוא שזוגות מאושרים עושים טלוויזיה משעממת. והשבוע היה למיקה ומיקי טוב, ותעיד על כך הסיגריה שאחרי. לא נותר אלא לפרגן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ