הישרדות 5: הפאדיחה הגדולה של נטלי

אירית ויניב מספקים סיטואציות קומיות באי הגלות, הבריתות של גיורא נכשלות ומוציאות אותו מהמשחק וגב מראה לנטלי שגם באי בודד, הוא יכול להיות בררן

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

רק עם קצין מבחן פדיחה. אין מילה אחרת לתאר את מה שקרה לנטלי במועצת השבט. ותרשו לי להשתמש במילה הלא עברית הזאת כיוון שהיא נטועה היטב בשורשיה התרבותיים של נטלי כבסה המרוקנית. ככה שיש פה גם מחווה כלשהיא. וגם, גיא זוארץ אמר שהמזרחיים ניצחו, אז זה בטח הופך את זה לבסדר. פשוט פדיחה מהדהדת. נטלי יושבת לה שם בטיפול הקבוצתי השבועי, הקרוי "מועצת השבט", ומהגגת לה בעיניים בורקות על כמה שגב פשטי הוא הגבר שלה וכמה היא אוהבת לשמור עליו ולפנק אותו. סביר להניח שהתאורה הרומנטית של הלפידים הכניסה אותה לאווירה. בטח גם הנוכחות של עוד שישה חברי שבט, חבר מושבעים, צלמים, אנשי תאורה וקול הפכו את כל הווידוי לנעים ואינטימי עוד יותר. מי שציפה לכך שגב יקום, ינשק את האישה שלו על המצח, יאחז בידה ויאמר לה שהוא שלה לנצח כנראה עדיין מחפש את ערוץ הולמרק בממיר שלו.לגב יש אג’נדות אחרות. הן לא כוללות לילות ירח מלא על חוף הים של איי קמרינס (ולמען השם, בואו נודה אחת לתמיד שאין דבר כזה ושהם בפיליפינים). גב עושה לנטלי את שיחת ה’אני לא בנוי לקשר’ בפני אותו פורום נרחב. איזה פדיחות לנטלי. בדרך כלל, כשבחורה מקבלת שיחה כזאת, אין עדים בשטח והיא יכולה לנהל שיחות פרשנות ארוכות ומעמיקות עם החברות שלה, למצוא לאקונות ולהיאחז בג’סטות גופניות שמשאירות מקום לספק והרבה חלל לתקווה שבכל זאת יהיה פה קשר. גב מסביר לנטלי, שהוא לא בעניין של מערכת יחסים ללא ליווי צמוד של קצין מבחן ועובדת סוציאלית ושבכלל הוא רוצה ללכת לשחק שש בש עם החבר המפוקפק האחר שלו ולעשות שכונה. שתניח, שתרפה ושתפסיק להיות מה שנשים כל כך יודעות להיות, כלומר היסטרית. הודעת נישול והתנערות פומבית שכזו לא נראתה כבר זמן רב על מסך הטלוויזיה, אפילו מרווח לאיזה ‘איטס קומפליקייטד’ קטן לא נשאר שם."אני לא בנוי לקשר" נוסח איי קמרינס:

גוגו ומגוגו לפני שהגיעו החברים למועצת השבט, זכינו לצפות בעלילות גוגו ומגוגו באי הגלות, הידועים יותר בשם אירית רחמים ויניב רוחן. שמישהו כבר יכתוב לשניים האלה סיטקום, שבו שניהם נאלצים לחלוק דירה אחת יחד עם עוד חנון שלא מבין מה הם מדברים ובתמורה הם מכפכפים אותו. לכל רעי הלב שחושבים ש”הישרדות” היא סאגה אחת מהונדסת שבה ההפקה מנתבת את כל ההתפתחויות במניפולציות שונות, הגיע הדו קרב שהוכיח באופן חד משמעי, שאיך נאמר זאת, יכול להיות שיש משהו בדבריהם. אחרת, איך אפשר להסביר שנתנו לאירית גובה דשא לשחק פוטבול מול בחור ברוחב של מקרר אמנה? איך באמת הצליחו האחראים על המשימות להתמודד עם חוסר הוודאות הטמון בשאלה מי ינצח במשימה. אני בטוח שעבר עליהם לילה מורט עצבים. לזכותה של רחמים ייאמר שבסביבה שלה לא ממש משנה מי מנצח או מפסיד. היא, בכל מצב,תנהל משא ומתן ומקח ומימכר גם כשנראה שהכל אבוד. בזכות אותה תכונה מופלאה הפסיד יניב פסלון חסינות מובטח לטובת עוד חידה חמיצרית, כלשונו. מכן, נמתחו דקות ארוכות שבהם ניהלו השניים דיאלוג שכנראה היה אמור להניב הרבה מאוד שיבושי לשון ודאחקות לרוב. זה נגמר בשניהם מנסים באופן נואש לנסח משפט בן שתי שורות שיש בו משקל וחריזה. הם לא מצליחים, וגם העברית תקנית למדי. כל העסק מצחיק ומעניין  כמו לצפות בחבורת תיכוניסטים מנסים לנסח חמשירים לספר המחזור. אפשר היה לדפדף הלאה.

ברית עולם גבירותיי ורבותיי, לא היה כאן מהפך. גב ויניב ממשיכים לשייט להם בנחת לעבר הגמר, וסביר להניח שהם יגיעו לשם. השאלה שנותרה פתוחה היא מי יהיו שתי הנשים שיזכו להתלוות אליהם. אירית שוב הצליחה להימנע מהחלטה כשהצביעה לאתי. שונית צריכה רק להתפלל שנטלי תמשיך לעצבן את גב ואתי שהתהפכה על גיורא רוטמן ברגע האחרון כנראה הבאה בתור לארוז מזוודות. נותר רק להיפרד מגיורא בטרם עת. חבל, דווקא היה לו פוטנציאל אבל לא היו לו פרטנרים. הלב נחמץ כשחושבים מה גיורא יכול היה לעשות בעונות קודמות עם ליהוק קצת שונה. איכשהוא  ”הישרדות 5” היתה פחות נוחה לדמות של המבוגר האחראי והמנוסה. גיורא לא הצליח באמת לתקשר עם אף אחד או להתחבב עליו באופן מיוחד. שיטת כריתת הבריתות שלו היתה טעונה שיפור, בלשון המעטה. הדרך שבה הוא תקע כף, הכריז על קיומה של ברית והתחפף אל השקיעה הצליחה לבלבל גם את לירון ואוהד וגם לא לשכנע במיוחד את גב. לזכותו של גיורא ייאמר שרוב העדויות שלו ניתנו לאור יום, בסמוך להתרחשות האירועים והם היו משעשעות ואותנטיות ביותר. לפחות חיית גיורא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ