"ילדי ראש הממשלה": טלנובלה איכותית

שאלות רבות וקונפליקטים מטרידים מעוררים סקרנות לגבי הכיוונים העלילתיים של הסדרה. יחד עם הקריצות למציאות, התככים, המזימות ומערכת היחסים הטעונה בין האב לבת, נראה שמדובר באופרת סבון איכותית

זיו יצחקי עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי עכבר העיר אונליין

שלושים דקות לתוך הפרק הראשון של ילדי ראש הממשלה, דיתי אגמון, רעיית ראש הממשלה, פורשת את זרועותיה לצדדים וצועדת קדימה במבט מזוגג. יום אחד היא אולי תפרוש כנפיים, יום אחד גם היא בטח לא תפחד. פעם, בזמנים פשוטים יותר, אפשר היה לכלוא גברות רוצ’סטר שכמותה בצריח של הטירה ולזרוק את המפתח. בימינו, אין ברירה אלא לתת לה להתבטא ולהתהלך בין בני האדם. מה מעיק על רעיית ראש הממשלה? למה היא רוצה לישון בחדרים נפרדים? ומדוע היא לא מוכנה להתייצב לטקס כניסת בעלה לתפקיד? אלו הן שאלות כבדות משקל שמצטרפות לשאלות רבות אחרות שמועמסות על הפרק הראשון למכביר. ילדי ראש הממשלה - כל הכתבותבכך מצליחה “ילדי ראש הממשלה” למלא את לוח השידורים של הטלוויזיה הישראלית בז’אנר שכמעט ונכחד מהעולם: הסופר סואפ. אותה אופרת סבון של שעות הערב המאופיינת בערכי הפקה גבוהים (השקיעו במסוק ובצילומים אוויריים של ירושלים), בדמויות משורטטות בקווים גסים וחד מימדיים, בתככים ומזימות, סודות ושקרים, סקס למכביר ודיאלוגים שאין בהם ולו שנייה אחת של חולין. כיאה לז’אנר, הוא עוסק בחייהם של העשירים והמפורסמים (משפחת ראש הממשלה) ושל העניים והאנונימיים (עובדי מעון ראש הממשלה).

לזכותם של שחר מגן ונועה רוטמן, יוצרי הסדרה, ייאמר שהם לא מסתפקים בקונבנציות של הז’אנר ומצליחים לעטר אותו בקונפליקטים בני זמננו ומטרידים יותר. האופן שבו מוצג מעון ראש הממשלה, המרושת במצלמות אבטחה, כמקבילה לבית האח הגדול שבו צופים עובדי הבית, מעוררת סקרנות לאיזה כיוונים עלילתיים זה יכול להתפתח. מצד שני, האופן שבו מנהלת משק הבית (אוולין הגואל) סוגדת ללאה רבין ז”ל, הוא עוד דוגמא לעד כמה מהר כל הקריצות הפנימיות הדו והתלת משמעיות, שתסריטאי טלנובלות אוהבים לשתול בטקסטים שלהם, יכולות להישחק ולהימאס. כבר בפרק הראשון נוצרת ההרגשה שבבדיחה הזאת השתמשו פעם אחת יותר מדי.קריצה לבית "האח הגדול":ממש לא פולישוק ומה עם ראש הממשלה? הליהוק של רמי הויברגר כבר מבטיח שפרופיל של פוליטיקאי כטמבל המובל כשה לטבח על ידי צוות יועצים ועוזרם, כפי שעושה פולישוק, לא יהיה פה. בינתיים, ראש הממשלה אגמון יותר מוטרד מכמות השערות הלבנות שעל ראשו מאשר מכישורי הנהיגה הכושלים של אשתו. קריצה לאובססיה של ביבי נתניהו לאיך הוא נקלט במצלמות הטלוויזיה? סביר להניח מאוד שכן. גם הליהוק של גילה אלמגור כאם הדומיננטית בחייו, שוב שולחת רמזים לעבר ראש הממשלה האמיתי של חיינו. כשמניחים לכל ההשוואות בין המציאות לבין הבדיון, מערכת היחסים המעניינת ביותר כרגע מתקיימת לבין ראש הממשלה לבין הבת שלו. לעומת אמה השברירית, ליבי (אלונה טל) דווקא מבסוטית מהמעמד החדש שלה, וגם שמחה לגזור את הקופונים שמגיעים איתו. מעבר לכך, טל והויברגר מצליחים לטעון את הסצינות ביניהם במתח מיני שבכלל לא בטוח שהוא מהסוג הנאות ליחס אב ובתו. בחירה מקרית ולא מודעת של זוג שחקנים או עוד סוד אפל יותר שמסתתר בקווי העלילה? ימים יגידו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ