אל תפיל את המיליון: ארז טל מראה לאלירז שדה מי הבוס

בעונה השניה של ”אל תפיל את המיליון” העסקים כרגיל, רק הוספתו של אלירז שדה הצליחה להוציא את ארז טל מאיזון

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

אפשר לומר הרבה דברים על ארז טל, טיפש הוא לא. בעולם של טאלנטים שמאבדים במהירות שיא את היכולת להתבונן על עצמם מבחוץ, הוא מצליח כבר שלושה עשורים גם להישאר עם רגליים על הקרקע וגם לקרוא את המפה היטב באופן מפוכח וקר. היכולת הזאת מעולם לא הייתה כל כך בולטת לעין, כמו אמש בחלק האחרון של אל תפיל את המיליון בהגשה המשותפת עם אלירז שדה.

טל, לאורך השנים, תמיד אהב להסביר את העובדה שהוא חולק את המסך עם מישהו אחר, בכך שהקהל תופס אותו כקר ומתנשא. לכן הוא מקיף את עצמו בדמות יותר עממית או חביבה דוגמת אורנה בנאי, הפאנל של “מועדון לילה” או אסי עזר ב”אח הגדול”. במקרה האחרון, חלוקת התפקידים הזו השתבשה לה. ככל שהתקדמו העונות, הנוכחות של טל על המסך הלכה והתכווצה, הלכה והצטמצמה. חלוקת התפקידים המקורית הייתה כזאת שבה טל היה אמור לספק את קריצת העין האירונית לטובת הצופים היותר מתוחכמים והציניים של “האח הגדול”. אלה שמספרים לעצמם שהם לא מעורבים רגשית בפריק שואו שמתנהל על המסך ושהם כאן בשביל התרגיל האינטלקטואלי של צפייה בילידים. כמו אסיר שמצטרף לצוות הסוהרים. אלירז שדה (צילום מסך)

התפקיד של עזר הצעיר היה לנתב את הרגשות של הצופים שמתמסרים לפורמט ללא שמץ של ציניות, מעורבים בכל פרט ומוכנים להגן בחירוף נפש על הדייר שלהם. בתחילת הדרך החלוקה הזו עבדה כמקובל וכצפוי, אך שני דברים משונים קרו בעונה האחרונה. במסלול אחד הפכה “האח הגדול” למפלצת ריייטינג שזוללת את כל מה שנקרה בדרכה ללא רחם. במסלול השני, עם או בלי קשר, הציניות והאירוניה יצאו מהאופנה. התחברות לרגשות, הבעת רגשות וקבלת החלטות מהבטן הפכו לבון טון גם בקרב אותו קהל מסורתי של טל, שכבר לא נזקק לחותמת הכשרות האירונית שלו כדי להשתתף בחגיגה.

בעולם פוסט מודרני, אפשר ואפילו רצוי להתגאות בכך שלא כל כולך אינטלקט ורציונאליות, אלא יש בך גם צד עממי ורגיש שמסמס לליהיא בטירוף כי היא באה ממקום של אמת. בדיוק באותו צורה ששועי המשק כל כך מקפידים לרקוד על השולחנות אצל עינת שרוף, גם הם רוצים שיידעו שיש להם רגשות. הציניות והקור המנשבים מטל הפכו להתנהגות בלתי הולמת בחגיגת היצרים והרגשות של “האח הגדול”. הוא בתורו, באופן מודע או לא מודע, הקפיד לעמוד חצי צעד מאחורי אסי עזר שהתענג על כל רגע, כולל אלה שבהם קיפצו שקופיות החסות. בשלב מאוחר יותר ניסה טל להוכיח שהוא אחד מהחבר’ה כשהתחיל להביע התעניינות בראיונות המודחים. זה היה מעט מדי, מאוחר מדי ובעיקר הרגיש (ואנחנו הרי בעולם של רגש) מאוד לא אותנטי.

והנה עכשיו הגדילו בקשת לעשות. לא רק ששוב הביאו לטל עזר כנגדו לפורמט שלכאורה לא נדרשת בו התערבות וכוח מאזן, אלא ליהקו לתפקיד את מי שבעבר ישב כלוא באותו בית שטל השגיח עליו. לצורך העניין, הדבר שקול לאסיר שמצטרף לצוות הסוהרים. אמש ניכר אצל טל שהוא לא ייתן לזה לקרות לו בפעם השנייה. את התרגיל שעזר עשה לו כבר לא יעשו לו שוב. הוא לא יהפוך לבלתי רלוונטי בשעשועון שלו. לכאורה, טל יכול היה לוותר על החלק של השידור החי ולהישאר בבית בארוחת שבת עם המשפחה, אבל הפעם הוא לא יכול להרשות לעצמו. הוא הגיע לאולפן בעצמו ולא נתן לאלירז שדה להוציא מילה. כשהיה צריך הוא גם הראה לו מי הבוס כששלט בפרטי הליין אפ באופן מדוקדק ומקצועי וחילק לו הוראות. אלירז בתורו נראה בעיקר כמו איילה מבוהלת מול פנסי המכונית. הוא ניסה קצת לשעשע בבדיחות אמא ובהרמות להנחתה שטל התעלם מהן. עוד שנייה והוא היה מבקש ממנו חתימה מרוב הערצה. טל יכול לציין לעצמו בסיפוק שלעת עתה הוא הצליח להשתין ביעילות מסביב לטריטוריה שלו. ואלירז? הוא סתם יצא פיתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ