מחוברות 2: בית הספר לנשים מדוכאות

דינה מחליפה גברים כמו גרביים אבל נשארת לבד, הילי מתאהבת בגבר שלא רוצה אותה, ננה מחכה לסמס הגואל ושיר לומדת שאין ארוחות חינם. זה היה השבוע של מחוברות

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

הרווקה עם עלה של זית טוב, מספיק ללכת סחור סחור. שמישהו כבר ירים את הכפפה ויקדיש לדינה תכנית ריאליטי שלמה משלה, "הרווקה", כמובן. יש לה את כל הנתונים. היא מתחבטת עמוקות בשאלה מה זאת אהבה, כמה אוהבים, איך אוהבים ואת מי צריך לאהוב. היא חושבת שהיא יודעת להגדיר מה היא רוצה, כלומר חילודוס, אבל לא נועלת את עצמה לפרמטרים מגבילים. זאת אומרת, שומרת על ראש פתוח וממשיכה להיפגש עם רונן. שהוא מאוד חילו ומעט מאוד דוס. הוא גם מבוגר ממנה בתריסר שנים. שלושה גברים כבר יש לנו לליהוק: אסף, זאב ורונן. נותר למצוא עוד כמה רוחניקים בעבר, בהווה ובעתיד שיסכימו להתייצב בקראווילה רחבת ידיים על גבעה בגדה המערבית (סליחה, יהודה ושומרון), ולהמתין שדינה תעניק להם ענף זית מהעץ שהם עקרו לשכנים הפלסטיניים במהלך המשימה הראשונה. המודח יישלח להתחזק או להתחלש, תלוי במיקומו על קו הרצף של דרישותיה של דינה.» מחוברות 2 - כל הכתבותעד שהפנטזיה הפרועה הזאת תתגשם, דינה ממשיכה להוכיח שהיא לא מחויבת לשום ספר חוקים אמוני או אחר. היא נשארת לישון (במיטות נפרדות) אצל אסף בדייט השלישי ונהיית חולה כבר בדייט הרביעי. היא מספרת לו על הגברים האחרים בחייה במעין מהלך שלא ברור אם הוא נועד להרחיק או לקרב אותו. בסוף הוא מתרחק. חבל, דווקא היה חמוד.

שכחו אותי בבית שתיים הו חרדת הנטישה. מה היינו עושים בלעדיך? איך היינו מתחמקים מזוגיות, עוזבים מקומות עבודה ולא מסוגלים להתחייב לשום דבר בחיים חוץ מלמסלול בן שלוש שנים של חברה סלולרית? ומה קורה כשבאמת שוב נוטשים אותנו? תשאלו את הילי שההורים שלה משאירים אותה מאחור בירושלים כשהם לא מצליחים להעיר אותה וחוזרים לתל אביב (לפחות, זה מה שהצלחתי להבין). במקום לעשות מעשה קולי מקאלקין ולהפוך את הבית לפארק שעשועים, נכנסת הילי להיסטריה ולחרדה, שמובילות אותה לסמוך על טוב ליבם של זרים. זה לא נגמר טוב. למרבה ההפתעה גם לזרים מוחלטים שדואגים לשלומך בתחנה המרכזית יש אג’נדות נסתרות. כמו למשל שתשלמי להם על הסמים. יש מעט מאוד דברים לומר בשבחה של התפרנות, אבל במקרה הזה היא מצילה את הילי.אצל מי שהתגבש החשד שהילי גם סוחבת איתה כל מיני תסביכי אב, קיבל סימן מאושש בדמותו של לאנס. אמן המבוגר ממנה בקרוב לשלושים שנה שנראה כמו בן הדוד הרחוק והעני של סלבדור דאלי. אפשר להבין למה היא נשבתה בקסמיו, עם המבטא הבריטי הזה כל דבר שהוא אומר, כולל השעה, נשמע נורא חכם. לאנס מלמד את הילי, ששוב מתאהבת במי שלא רוצה אותה, ששיער טוב ואיבר מין יפה הם לא בהכרח ערובה למערכת יחסים מוצלחת. לפעמים זאת דווקא התחלה לא רעה.

שטח ההפקר אמנות או נמות? לא חשוב, העיקר שנריב. זאת האופציה המועדפת על רגב קונטס, המוצמד למחוברת שיר נוסצקי. מפרק לפרק הזוגיות הזאת הולכת ונהיית יותר ויותר בלתי ברורה. קונטס מטיל על בת זוגו טרור רגשי בלתי פוסק כשהוא מחליט לצאת למתקפה באופן עונתי גם כשעל פניו אין לכך שום צידוק. שיר דווקא נראתה מבסוטית, מחויכת ורגועה כשהיא פגשה את רגב בכניסה ל”צבע טרי”. הוא מיד החליט שהיא מבאסת ומוריד לה את מצב הרוח אל מתחת לקו ההכנסה של אמן מתחיל ורעב. אולי דווקא בגלל ששיר שמחה, רגב מחליט להיכנס בה. הוא רוצה אותה קצת עצבנית, קצת חסרת בטחון והרבה נזקקת. אז הוא יכול למלא את משבצת הסופרמן שמציל את היום, כמו שהוא עושה כשהוא כותב לה פינה שלמה לתכנית הרדיו. שיר עוד לא ניסתה את ידה בביקורת מסעדות, אבל הנה היא כבר לומדת לקח ראשון. בחיים האלה אין ארוחות חינם.

האב, הבן ורוח הקודש מה קורה לננה כשהיא שיכורה, אבל שיכורה מאוד? היא הופכת ללימור. בהיותה בגילופין, היא מדליקה את המצלמה, נשכבת על רצפת האמבטיה ומציגה את עצמה "קבל ועמדה". היא מבינה שהיא אמרה משהו לא בסדר ולא מצליחה לתקן את עצמה. אצלה האלכוהול הורג קודם כל את העברית. אחרי ארבעה שבועות שמהם עולה הרושם שאין מישהו בעולם הזה שיכול על ננה, לא גולן, לא הפקחים של העירייה ולא מאיר פיצ’חדזה, מתברר שגם לה יש את עקב אכילס ואת החולשה שלה. כן, גם ננה, אישה עצמאית וחזקה, יושבת כמו נערה מתבגרת וממתינה להודעת טקסט מדאטו, מושא אהבתה. הוא מטפח בשקדנות תדמית של טוני סופרנו גרוזיני וכל מחווה הפעוטה ביותר שלו זוכה להתלהבות רבתי. מבעד לאדי ההתאהבות ננה לא מצליחה להבין שהתשובה “לכשתחפצי” היא ה”מה שתגידי” החדש. בינתיים יש תחליף בדמותו של מעוז, שכדרכם של תחליפים לא מרגיש כמו הדבר האמיתי ורק מגביר עוד יותר את הצורך בחומר הנכון. מזל שיש לה את עדן, בגלל היא לא הולכת. ננה, באמת. אל תלכי.

שני מקסיקנים על רכס

מיקה ומיקי קצת נעלמים השבוע, וחוזרים במופע של שירי מאיר אריאל. הם גם עולים לקברו. מיקה רוצה שמיקי ילמד אותה לשיר את “אגדת עם מקסיקנית”. הוא מסרב. ובצדק, למה לו ללמד את אשתו שיר שמוסר ההשכל שלו הוא ש”מי שנדפק פעם אחת, כבר לא יכול להיגמל מזה”. היא עוד עלולה להבין דבר מדבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ