הישרדות: למה אף אחד לא רוצה לחבק את פועל הזבל העממי?

המתמודדים שוב מתפנקים בתנאי חמישה כוכבים במקום להתפלש בתנאי שדה ו-ואן ואן, למרות הטייפ קאסט, לא מצליח להפוך לגיבור תרבות. בזמן שהבנות מנסות להרים ברית נשים, גב מתכנן את שלישיית הגמר שלו

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

יניב רוחן. פח או פחחחח? שיק או שוק? חם או סתם? צחוק מדבק או סתם צחוק מעצבן? או בעצם השאלה המעניינת יותר היא למה זה לא עובד ואיך ואן ואן לא הפך לגיבור תרבות ישראלי חדש. לכאורה, הוא ממלא את כל הנדרש מכוכב של הפריים הטיים הישראלי הנוכחי. הוא פוטוגני, עממי, עילג וחובב מוזיקה מזרחית מהזן הקשה ביותר. העם אמור להיות שרוף עליו. ובכל זאת, משהו שם לא עובד, משהו לא מאפשר לחבק את איש הזבל ולרצות להיות בצד שלו. אולי בגלל שכל מה שיש לו להציע הוא רק אוסף של התנהגויות ילדותיות ובהמיות ולא יותר מזה. אין בו ולו תכונה מעוררת אמפתיה, חושפת חולשה או מגלה ולו שביב של ספקות עצמיים, הסדקים שבזכותם נוצרת דמות עגולה ואהובה.הישרדות - כל הכתבות מי שהיה זקוק להוכחה נוספת, קיבל אותה בדמות החופשה המפנקת שבה הוא זכה יחד עם גב פשטי ונטלי כבסה. שם הוא פרש את שלל ההתנהגויות שגורמות לצופה לכבוש את מבטו ברצפה במבוכה ולתהות האם הוא לא שימש השראה לרוב הדמויות בעם סגולה. ולמה בכלל הם נמצאים בבית מלון במקום להיות על האי, להדליק אש ולבנות מחסה? כי צריך למשוך זמן ולמתוח את הפרק. זה לא משנה שרק לפני כמה פרקים כולם כבר אכלו טוב, התקלחו ורקדו במסגרת אירוע איחוד השבטים. אתם עדיין נדרשים להתרגש מחדש מהמפגש שלהם עם המקלחת, עם הסבון ועם הציווליזציה. משימה קצת קשה, כיוון שהשורדים עצמם נראים בלתי מתרגשים בעליל. כל הרעיון בשב”ש הוא שיש שגרה לשבור אותה בצ’ופר. אם סתם מניידים את השורדים מצ’ופר לצ’ופר בבתי מלון בחוץ לארץ, אז שכבר יעשו את העבודה עד הסוף וירימו טלפון לניר חכלילי שיביא את סיגל שחמון ויקראו לכל העסק הזה “פספורט”.הישרדות או תוכנית של ערוץ החיים הטובים?

מרוב בריתות לא רואים את השבט

הו, הו. איך שגלגל מסתובב לו. רק לפני שבוע גב היה למטה, עכשיו הוא למעלה. השליט היחיד של שבט מאליה, שאף אחד לא מעז להתעסק איתו או לחתוך לו את החבל. כמו קודמיו בפוזיציה הזאת, גם גב סובל מסחרור שחקים ומשכרון כוח לא מבוטל. הוא כבר מריח את הגמר. וכולנו חשבנו שזה הריח של בגד הים הרטוב של ואן ואן. אם הוא יאמץ את הנחיריים קצת יותר חזק, גב אולי  יצליח להעלות באפו את ריח הזיעה של אתי ויאנה שמחפשות מוצא מהבור שאליו נפלו. המוצא המהיר ביותר הוא ההצעה להקים ברית נשים. זאת הצעה יפה שעולה כמעט בכל עונה של הישרדות בכל מקום בעולם. כמו הרעיון לעשות סדר של חברים, גם ההצעה הזאת נזנחת מדי שנה לטובת סדרי העולם הפטריארכליים המוכרים והידועים. ועל כן, הברית הפמיניסטית מתפוגגת עוד לפני שהיא קמה.

ברית פמיניסטית שלא מתרוממת לשום מקום. אתי,  טלי ויאנה (צילום: גיא קרן)אתי לא מתייאשת, היא מבינה בחושיה החדים, שגיורא רוטמן הוא סוכן חופשי שיותר משהוא אוהב בריתות, הוא לא יכול לסבול שליטים בלתי מעורערים מהסוג של גב. אם הוא לא הסכים לשכב על הגב ולתת לרועי וליונתן להדיח אותו, הוא גם לא יתבונן מהצד איך גב-נטלי-יניב מגיעים ביחד לגמר. לשם כך גיורא ואתי צריכים להתגבר על יריבויות ישנות, לה אין בעיה עם זה. הוא מבהיר לה שגם לו אין בעיה עם זה, כשוואן ואן פוצח בחגיגת חיתוך החבלים. זה נראה לו בהמי, גס וביטוי של שכרון חושים. יחד עם יאנה, הם כבר שלושה. בשביל להשיג רוב הם צריכים את אירית רחמים שמביאה איתה את הקול של שונית. רחמים לא מוכנה להתחייב בשלב זה של חייה לאף אחד. היא מציירת מפות. לזכותה ייאמר שהיא מצליחה לגרום לגב קצת להירגע מהאגו טריפ שהוא נמצא בו. במישור הפסיכולוגי זה נחמד ויפה. במישור המעשי, אם גב לא מוצא מקום בשבילה בשלישיית הגמר שלו, היא יכולה לקשט את הברית בכמה אלמנטים שהיא רוצה, אבל היא רק משחקת לטובתו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ