מחוברות 2: נשות המריבה

סוגיות הסקס ממשיכות להטריד את שיר ולגרום לויכוחים עם רגב, מיקה ומיקי מגיעים לשיאים חדשים במריבות שלהם, ננה רבה עם עיריית תל אביב וזאב נפרד מדינה. רק הילי מצאה את גילי להיות היפסטרית איתו

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

ממלכת החיות מחוברות 2 מספקת את הסקופ הראשון לעונה, ומכניסה אותנו לקרביים של עולם, שעד כה היה סגור ומסוגר בפנינו, בני התמותה. זהו עולמם של ההיפסטרים. אותם יצורים שההשאלה האם הם בכלל קיימים היא נושא לקרבות רחוב (טוב, בעצם קרבות בלוגים). גם אלה שמאמינים שהיפסטרים קיימים בעולם, חוזרים ומתריעים כל העת שהם מצויים בסכנת הכחדה מתמדת. הפרחים מגיעים להילי עמנואל, שמוצאת את גיל, היפסטר ירושלמי צעיר ושמאלני. מסתבר שלא רק נוער הגבעות משחרר אנרגיות מיניות כבושות תחת אצטלות פוליטיות, גם השמאלנים מוצאים זמן בשיח’ ג’ראח לערבב פוליטיקה עם קצת הנאה. אז איך היפסטר מחזר אחרי היפסטר? האם בכלל יכול להתרחש חיזור בין שני היצורים האולטרה שכלתנים ומודעים לעצמם? התשובה היא כן, אבל בקטע אירוני. הילי קונה לגיל דגלי ישראל, אבל בקטע אירוני. הילי וגיל מרביצים אחד לשניה, אבל בקטע אירוני. הילי וגיל מציירים אחד את השני, אבל בעיפרון. גם יחסי מין מתרחשים שם, ואז האירוניה מתנדפת באותה מהירות שבה הילי מדליקה סיגריה במעלית. כנראה שהסיגריה שאחרי עוד לא הוכרה רשמית כפעולה אירונית.

תנו צ’אנס לשלום מי שלא סובלים מיותר מדי מבוכות בתחום המיני הם שיר נוסצקי ורגב ששוב מצלמים את עצמם במיטה הלבנה משל היו ג’ון ויוקו. את השלום הם עוד לא הביאו, אבל שיר עדיין ממשיכה להסתובב בהיכל המראות שבו מתנהלים חייה ונתקלת שוב ושוב בבבואתה. כמו בהשתקפות של השתקפות של השתקפות, שיר מבקשת מהעורך שלה שיתן לה לכתוב כתבה חווייתית, בזמן שהיא מצלמת את חייה לצורך סדרת טלוויזיה, שכל כולה כתבה חווייתית אחת גדולה. על הדרך היא גם מתעצבנת שאיזו סמי מפיקה לוקחת לה את הסולו , ורוצה גם כן לספר איך זה להיות חשפנית. שיר, שעוד נמצאת בחצי הנכון של שנות העשרים שלה כבר צריכה לחשוש ממתחרות צעירות ונמרצות. אם בשבוע שעבר התלבטה שיר בשאלה האם מציצה נחשבת לקיום יחסי מין,  השבוע נשאלת השאלה: האם הפרת ההבטחה על ידי רגב להביא ביד בפולין רק פעם אחת משולה לבגידה. שיר סגורה על זה שכן, רגב ממהר להתנצל וכרגיל בדינמיקה הפרטית שלהם, שיר מוכנה לסלוח לו על המעידה. כשרגב חוזר מחו”ל מתברר שזונות אוקראיניות צריכות להיות הדאגה האחרונה של שיר. אבא קונטס מופיע בשדה ללא התראה מוקדמת, ורגב מקפיא את שיר בשנייה. כן לגמור, לא לגמור. את הסוגיות האלה עוד אפשר לפתור. אבל לכי עכשיו תנצחי את אבא של חבר שלך.

מרתה וג’ורג’ האם טולסטוי צדק כשהוא קבע נחרצות שכל משפחה אומללה בדרכה שלה? אני כבר לא כל כך בטוח. אכן, המריבה של מיקה קרני ומיקי היתה מן האכזריות, הכנות והמחרידות שנראו על מסך הטלוויזיה. כשיימאס להם מההופעה המשותפת באמירים, הם יוכלו להעלות את הגרסא שלהם ל”מי מפחד מווירג’יניה וולף?” בתפקידי מרתה וג’ורג’. אלוהים יודע שיש להם את היכולת לרדת עמוק לתוך התהומות הנפשיים הנדרשים לכך.  כמו שקורה הרבה ב”מחוברות”, לא לגמרי ברור מה גרם לפריצתה של המריבה, אבל כשהיא פורצת, הצואה פוגעת במאוורר התקרה. איכשהו, את הטקסטים שיוצאים מהפה שלה וגם מהפה שלו כבר שמעתי פעם, ולא בטלוויזיה. הוא אומר שהיא מרעילה את הילדות, היא טוענת שהוא אפס, והכל בצעקות, צרחות ונהמות של אנשים שאין להם במה להיאחז אלא בייאוש עצמו. כל מי שגדל אצל זוג הורים מסוכסכים מכיר את המשפטים האלה, עד כדי כך שעולה החשש שהם מחולקים בספרון מהודר לזוגות מתחתנים ברבנות בפגישת הייעוץ המסורתית. בסוף מיקה שולפת את מניפולציה מס’ 2 מספר המניפולציות הגדול. היא לוקחת את הבנות ליעד לא ידוע באוטו, ואומרת למיקי שייפרד ממנה כי אולי זו הפעם האחרונה שהוא יראה אותה. הוא לא אוהב את האיום הדו משמעי. בסוף היא מכריחה אותו לנשק אותה לשלום, כדי שהבנות יראו שהם לא רק רבים לפניהן, אלא גם משלימים. במושב האחורי אפשר לראות את יסמין מתייפחת בבכי. עוד דוגמא כזאת לילדים ואבדנו. את ההחלטה לחשוף את יסמין ואת אחיותיה כך, ההורים שלה כבר קיבלו. החדשות הטובות הן שבעוד כמה שנים היא לא תצטרך להסביר הרבה לפסיכולוג. פשוט תיתן לו עותק של הדי.וי.די ותגמור עניין.

לך תתרגל איתה ערב קריוקי בבורגריה של זאב במרכז המסחרי. יותר זוהר מזה, דינה אברמסון כבר לא תשיג איתו. בטח כשהוא נקלע למצוקה נדל”נית וחושב, שלגור באותו חדר עם עוד ארבעה בחורי ישיבה זו אופציה יותר קוסמת מאשר לא לשמור איתה נגיעה. דינה מתעקשת לשבור את כל התבניות האפשריות, גם של האישה הדתיה וגם של האישה. הוא רוצה להתחתן, היא לא רוצה להתחתן, או שהוא בעצם בכלל לא רוצה להתחתן והיא כן רוצה? מאוד מבלבל מה שקרה שם, לרגע היה נדמה שהם על סף חופה וקידושין. זאב משלח את דינה לדרכה ולחיים חדשים בלעדיו, ולחיים ישנים עם עוד שש עשרה שותפות בדירה אחת. שם הן מבהירות לה מה תפקידה. להיות האתנחתא הקומית בחיים של הסובבים אותה. זאת שנכנסת ויוצאת כרוח סערה עם איזה עוד שגעון או ג’וק בראש. זאת שמאפשרת לכל מי שנאחז בשגרת היום ובכללים ובחוקים שהוכתבו לו להרגיש יותר טוב עצמו. וזאב? עם דינה הוא השתגע. עכשיו הוא ימצא מישהי להתרגל איתה.

מדינת משטרה ואולי צודקת ננה שרייר, שמערכת היחסים ארוכת הטווח שהיא מנהלת כרגע היא עם עיריית תל אביב, שמתעקשת לסגור לה את המסיבה בטרם עת ולקחת את המגבר. אולי באמת הכי טוב להיות גרושה ולשים מאחוריך את כל השטויות האלה. אבל גם ננה זקוקה לחסד, וגם ננה זקוקה למגע והיא מוצאת אותו אצל ניר, מי שמוגדר אצלה כפרטנר למסיבת פיג’מות וכפיות שאין בהם אקט מיני. ניר לא מעוניין להיחשף, וזהו הגבר השני בחייה של ננה שמצולם עם הגב אלינו. כמו שקורה פעמים רבות עם תחליפים, הסימולציה לא מצליחה לספק את הצורך אלא רק עוד יותר מעמיקה אותו. וכשננה מציעה לניר לחזור למיטה והוא מוותר בנימוס, היא מנסה להסתיר את האכזבה. ללא הצלחה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ