מחוברות 2: לא רוצות לשמור נגיעה

ננה וגולן מחפשים את התנוחה המתאימה, דינה אברמסון ושיר נוסצקי לא מצליחות להתנזר, הילי מטונפת ורק מיקה עושה ספונג'ה בשעת לילה מאוחרת. זה היה השבוע של מחוברות

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

שקט מצלמים

עמוק לתוך השבוע השני של הגלגול השלישי של פורמט "מחוברות", עדיין לא יצאו נהלים מסודרים שיבהירו לנו מה מצלמים ומה לא. מה חושפים ומתי מכבים את המצלמה. העניין, מתברר, די נזיל וכמו מידת הדתיות של אנשים מסוימים ומידת היציאה מהארון של אחרים, קו הגבול לעולם אינו ברור ולחלוטין מטושטש. ננה וגולן, בן זוגה למשימת הרחבת התא המשפחתי, הם לא יוצאי דופן. אין להם בעיה לעדכן אותנו בשיחת הפוסט סקס התכליתי שלהם, כולל פרטים על הרגלי מיטה שונים כששניהם בערום מלא. לננה אין אפילו הרהור שני לפני שהיא מכניסה את המצלמה לחדר הבדיקות של הגינקולוגית. אבל כשמגיעה העת לעדכן אותנו בתוצאות איכות הזרע של גולן, הבקשה הראשונה שלו היא לכבות את המצלמה. במשפחה האלטרנטיבית של ננה, הגבול כנראה עובר באזור קו התפר של כבוד הגבר. גם עדן הקטנה מודעת לכך וממהרת לכסות את פיה של אמה בשנייה שהיא מתחילה לומר משהו על עמידתו בתשלומי המזונות ועל השתתפותו של גולן בעול של טיפוח הצאצאית החמודה. גולן הוא לא הגבר היחיד שנהנה מההגנה הזאת. עוד גבר שהמצלמה מתעניינת בכבודו ולא חושפת את זהותו של זה שיושב עם הגב אלינו בחדר ששכרה ננה במלון לאחר שאיבדה את המפתחות של הבית. הפרטים שמורים במערכת?» מחוברות 2 - לכל הכתבות והביקורות

רק בשביל לקבל חיבוק

וקרי בראדשו חשבה שלה קשה להיות רווקה. היא פשוט לא פגשה אתדינה אברמסון, שכמו הגיעה כדי לגלות לרווקות החילוניות שיכול להיות הרבה יותר גרוע. למשל, את יכולה לגדול באווירה ובחינוך שאוסר עליך לגעת בגבר ואוסר עליו לגעת בך עד לחתונה של שניכם. ולא רק שאסור לגעת, גם המחשבה על כך שרצית שיגעו בך חורשת בנפשך רגשות אשם וחרדות שמריצות אותך להתייעצויות אצל רבנים ולמעגלי היטהרות אצל כל מיני מקובלות. זאת היתה דינה של לפני כמה שנים, או כמו שהיא קוראת לזה "סופר מתנחלת". נערת גבעות פנאטית שגם כותבת הצגה שנועדה לעודד בנות לשמור נגיעה. מרגשות האשם בכל מה שנוגע לנגיעות, דינה הצליחה להשתחרר והיא מקיימת וריאציה של מגורים משותפים עם זאב שאי אפשר להכניס אותה לאף תבנית, והוא עדיין רוצה להתייעץ עם הרב. גם אמא של דינה רוצה שהיא תתייעץ עם הרב. ההתייעצויות האלה לא מצולמות, זה כבר התפקיד של התחקירניוות של אמנון לוי ורפי גינת. 

ובכל זאת, יש דברים שלמדנו בבית ושלעולם אי אפשר להשתחרר מהם. וכשאת הבת של בעלים של גמ"ח לבגדי יד שניה שבו הפריט היקר ביותר עולה 20 שקלים, את באמת לא מסוגלת לגהץ את כרטיס האשראי בדיזנגוף סנטר עד מחר. סופך להגיע הביתה ולהסתכל בערימת הבגדים שקנית ולהלקות את עצמך על חומרנות וחומריותך תוך כדי גזירת כרטיס האשראי.

החיים לא קלים בכפר

משפחת שביב-קרני אמורה לספק את האתנחתא הפסטורלית של מחוברות בנוף הירוק של מושב אמירים ולתת קצת מנוחה מרחובותיה ההומים והאפורים של תל אביב. משום מה בחר מי שבחר ללוות את האירועים בצפון עם נעימת הפתיחה של "דקסטר". זה לא נעים, זה מלחיץ וזה בעיקר מעלה תהיות מה קורה לאורחי הצימרים והאם מיקי מרגיע את עצמו על ידי ביתור איבריהם והשלכתם לתחתית הכנרת. אחרי הכל, מגיע להם, הם הרסו את הדוד.

עד שהוא יגיע לשלב הזה, מיקי מתעלם מקיומם ומהררי המטלות שמעיקים עליו ועל אשתו כבעלי מפעל אירוח בצפון. מיקי פשוט הולך לישון ומשאיר את מיקה לעשות את הספונג’ה עם ערוץ 24 ברקע. תמונה יותר סמלית מזאת אי אפשר למצוא על מצבה של תעשיית המוזיקה הישראלית. או כמו שאומת מיקה, את קודם צריכה להיות חדרנית לפני שאת נהיית זמרת.

בזכות מיקה, נופש בצפון בצימר מפנק כבר לא ייראה אותו דבר. בדרך כלל אנחנו לא רואים את האנשים שתפקידם להאכיל אותנו, להחליף לנו את המצעים ולנקות את האסלות שלנו. הם לרוב שקופים, והם בטח לא כוכבים של תכניות טלוויזיה. מעכשיו, נזכור שמאחורי כל ארוחת בוקר גלילית מפנקת מסתתרת משפחה שרק רוצה לגמור את החודש.

נערה בהפרעה

אז יכול להיות שהניורולוג טעה ולשיר כן יש הפרעת קשב וריכוז? כי ברגע שנותנים לה משימה היא לא מצליחה להתרכז ולמלא אותה, זאת אומרת לא לקיים יחסי מין במשך חודש עם רגב לרגל ניסוי שהמציא עורך העיתון שלה. ייאמר לזכותם של המבדקים, שהם עלו על זה ששיר היא בחורה חכמה ומפולפלת למדי. עד כדי כך שהיא היתה יכולה לרוץ לנשיאות ארצות הברית. כמו ביל קלינטון, גם היא בטוחה שמציצה לא נמצאת בקטגוריה של יחסי מין. היא ורגב עושים ארוחה מפסקת ומנסים להיענות לאתגר כאשר קוראסון שוקולד משמש תחליף לדבר האמיתי. אחרי כמה ימים הם נשברים ורגב חוזר לנשנש את אצבעות כפות הרגליים של שיר. היא חוזרת למערכת, שם בטוחים שהם עובדים בסטרלינג-קופר ושקנדי עדיין נמצא בבית הלבן לפי כמות ההערות הסקסטיות שנזרקות לעברה: החל מ"לכי תזדייני" וכלה ב"תקלה של קוקסינל". שכל המתוסכלים האלה יעליבו כמה שהם רוצים, שיר עושה את זה חמש פעמים בשבוע. נראה לי שהתוצאה בינתיים היא אחת אפס לטובתה.

אין עניין

החדר של הילי ממשיך להיות אחד המטונפים והמבולגנים בעיר, כולל שערות שהיא גזרה לעצמה על הרצפה. אפילו השותף שלה לא מוכן להיכנס אליו בלי מסיכת אב"כ וחליפת ניילון. היא מחליטה לצאת מהבית ולראות קצת אנשים. מתחיל איתה בחור חמוד, אבל היא דווקא רוצה איזה אחד יפה שלא רוצה אותה. כמו שקורה בדרך כלל בתרחישים האלה, שתי הציפורים נשארות על העץ והילי חוזרת לבד הביתה. שם היא פוצחת במסע לאיתור הבחור החמוד דרך הפייסבוק. מזל שיש פייסבוק, אף אחד אף פעם לא הולך לאיבוד ותמיד אפשר לאתר את כולם, אף אחד אף פעם לא נעלם ותמיד תהיה הזדמנות שניה לנסות ולתקן. חבל שיש פייסבוק, לפעמים טוב להיעלם, לפעמים טוב שאין הזדמנות שניה ולפעמים טוב שחייבים לחיות את הרגע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ