הישרדות: אכל ג'וקים בשם האסטרטגיה

המכתבים מגיעים מהבית ומערערים את כולם, אחרי משימת פרס מאתגרת קולינרית. יאנה יצאה למסע חיפושים, והבריתות חזרו לאי וסוף סוף הביאו למועצת שבט ששווה לחכות לה

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

על רמסים, רגלי תרנגולת והקרבה חברית מה היית מוכנה לעשות עבור מישהו שרצה להדיח אותך מהישרדות ללא כל סיבה או נימוק הגיוניים? האישה הסבירה היתה בוודאי מתנפלת על ההזדמנות הראשונה להיפרע ממנו ולזרוק אותו מכל המדרגות. אתי, ביולוגית קרית שמונה, היא לא אישה סבירה. בהתחלה היא עושה את הדבר הנכון ומכריזה שאין לה שום כוונה לאכול תולעים בשביל שגיורא רוטמן יהנה מחומוס מסבחה עם ביצה ופטרוזיליה. שלוש דקות לאחר מכן היא כבר מוכנה ללעוס מעיים, רק כדי שגיורא לא יקדח לה במוח על זה שהוא היה מוכן לאכול אותם בשביל שהיא תקבל סנדוויץ’. כנראה לזה מתכוונים השורדים כשהם אומרים שלגיורא יש כושר שכנוע מאגי.הישרדות 5 - כל הכתבות מי שלא השתכנעה היא דווקא יאנה, שהחינוך הסובייטי הקשוח שקיבלה בארץ מולדתה הכין אותה להרבה תרחישים (גולאג, גלות בסיביר, ערוץ 9) אבל לא לאכילת רגליים של תרנגולות. אפילו לא בשביל שרועי לולו יקבל בירה ונאצ’וס. רועי ידע מה הוא עשה כשהוא התחבר עם יונתן, שנרשם לפנסיון המלא של “הישרדות” ולא מוכן שיחתכו לו בארוחת הבוקר. אז הוא תוקע גם את התולעים וגם את רגלי התרנגולת כדי שגב פשטי לא ירגיש שהוא רוצה להדיח אותו בהמשך. גב דווקא כן מרגיש, ועל כך בהמשך.המשימה שהיתה אמורה לבחון את מערכות היחסים בין השורדים, העלתה זוגות שהרגש החם ביותר ביחסים שלהם יכול להיות מוגדר כאדישות. עד שגב מגריל את נטלי כבסה, וטוב שכך. זוהי הזדמנות מצוינת להעלות את הסוגיה ששום ספר הדרכה למציאת האחד או האחת לא מוצאים לה פתרון. באיזה דייט אתה יכול להזמין את אהובתך לארוחת ערב שבה תאכל קערה מלאה ג’וקים למענה? לפי הישרדות, לא לפני דייט שש עשרה.

באמת שמצטער על המכתב לפנתאון השאגות הקולנועיות המפורסמות אתם מתבקשים להוסיף את קריאת ה”ליזיייי!!!!!” של אוהד. היא יכולה להתמקם לה אי שם לצד “סטללללללה!” של “חשמלית ושמה תשוקה” ו”אוולין אל תלכי” של “חולה אהבה בשיכון ג’”. על אהבתם של ליזי ואוהד כבר שמענו מצד חברי שבט מלאיה האחרים, בעיקר בליווי של גלגול עיניים ופקפוק על עומק הקשר המאוד מאוד טרי. גם שונית קיבלה מכתב, והיא והחבר שלה ביחד כבר ארבע שנים וחצי. סיבה דווקא לא רעה לשמוע מה היה לבני הזוג הנטושים לומר לאהוביהם שנלחמים על חייהם על האי.  גם תירוץ לא רע לתת לשונית ולאוהד, שני שורדים שבדרך כלל לא מדברים הרבה, לספר לנו. אבל לא, היה יותר חשוב לשמוע מה אירית רחמים חושבת על היחסים של שונית עם החבר שלה, לראות אותה מתכננת לאוהד את החתונה, ולבסוף גם לצפות בה ממררת בבכי על משפחה. באמת, איך העזנו לחשוב שהמכתבים האלה לא סובבים סביבה?

ברית עולם

יניב רוחן

הישרדות 5 - כל הכתבות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ