ארץ נהדרת: לפחות הבת מצווש הרשימה

נסיון, לרגל החג, למצוא את נקודת האור בכל מערכון. כמעט נכנענו במגריזו, סחבנו בקושי במערכון הקופונים, אבל כמו קשת ליבליך – אותנו לא ישברו בקלות

ליאת ריקליס, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאת ריקליס, עכבר העיר אונליין

השבוע, גם לרגל החג המתקרב וגם סתם כי נמאס לנו לחזור על עצמנו משל היינו מערכון של רחווול ויוקנת, החלטנו לשם שינוי ללכת על אופטימיות קוסמית ולחפש את הטוב בכל מערכון בתוכנית. זה לא היה קל, לעיתים אפילו בלתי אפשרי, אבל אנחנו גאים לומר שעמדנו במשימה ובטוחים שהיקום יזמן לנו מקום בגן עדן. או לפחות תלושים של ישראכרט. אז מה היה לנו?

שביתת הרופאיםהשבוע לא היה לנו מערכון מקדים. התחלנו בפאנל, שכלל למעשה שני אורחים – רפי קרסו, שהוא הרופא היחיד שכולם מכירים חוץ מאריק אלפר, וסגן הממונה על השכר, דמות פיקטיבית לחלוטין - כי מי בכלל מכיר בכירים באוצר. בין לבין חתכו שם למערכון אולפן אחר, הישרדות וולפסון, וככה הצליחו ב"ארץ" גם לגעת בנושא הבוער של השבוע וגם לצחוק על הריאליטי של הערוץ המתחרה. ההיי לייט של המערכון היה התרגום המעודן של המשתתפת אירית רחמים, שברגע שעלינו על השטאנץ שלו הצליח מאוד לשעשע. מה עוד? אההמ, עלמה זק בפוש אפ. מאוד מחמיא לה. טוב די, הרגתם אותנו פה. כותרותעם הפיגועים באוטובוסים והתאונות ברכבת, לא פלא שביבי טס כל הזמן! פאנץ' נחמד. נקווה שלא יטחנו את נושא הביביטורס גם בהמשך, בכל זאת כבר עבר שבוע מהפרשה הזאת.

המופע של גולדסטוןהיה שווה הכל בשביל היציאה של ביבי בסוף – גם אנחנו טעינו כשלא שיתפנו פעולה עם הוועדה, רק שאנחנו לא נודה בטעות. טוב, גם גולדסטון כבר חזר בו בימים האחרונים, אבל זה כבר היה אחרי שצילמו את המערכון כנראה, אז לא נהיה קטנוניים.

הגדה של פסח לעובדים זריםיופי של סאטירה, מתובלת בכמה משחקי לשון חביבים ("סגרו את הדלת, שלא יבוא אליהו" ותמונה של אלי ישי) וטייקים נחמדים על הווי הסדר ("איפה אתם", "למה אוכלים ביצים בחול?"). אם לא מזכירים שוב את העניים הרעבים לפני החג  ב"ארץ נהדרת", שלפחות יטפלו במיעוט נרדף אחר.

קרין מגריזוטוב, זה יהיה קשה. אולי החיקוי של ניסים גרמה? לא, הוא לא משתווה למקור שהתארח מיד אחרי כן ב"טלוויזיה במיטבה". אה! מצאנו! "תשאירו כוס לאליהו הנביא, אולי הוא יהיה מספיק שיכור לצאת עם רננה"! זה באמת היה קורע.

עוד כותרותעוד בדיחה על שרה נתניהו והטיסות. טוב, זאת בטח האחרונה. אחרי הכל, כמה כותרות עוד יהיו? צחקקנו בקול רם מהבדיחה על הזוכה במרתון, שישתמש בכספי הזכייה כדי להוציא את האוטו מחניון גן העיר. באמת יקר שם.

קופוניםבניגוד למערכוני החוץ בתוכניות האחרונות, פה באמת מדובר בתופעה בוערת ואקטואלית. מי לא מכיר את אלה שקונים קופונים למסעדות נידחות בנתניה רק כי יש להם שם הנחה? נכון שהם היו יכולים לסיים את המערכון בשלב ההיריון או בפרוטזות ולא להידרדר משם לדג הזהב התמוה, אבל אם להיות כנים - לפרוש בשיא אף פעם לא היה הצד החזק של "ארץ נהדרת".

עוד כותרותאה, אנחנו עם עוד כותרות? שוין, היה לנו רק פאנל אחד. שמות לסרטי המשך בסדרת "הנערה ש..." זה רעיון נחמד. בואו ניישם אותו על – בדיחה על שרה נתניהו והטיסות? אתם צוחקים עלינו? מה עם טילים בדרום? מה עם רציחות של שחקנים בג'נין? זהו? נגמרו הנושאים לדבר עליהם? סליחה. אמרנו חיובי. טוב, לפחות לא היו לנו כמעט גגים חוזרים עד כה.

בת מצוושיודעים מה? זה לא היה כל כך נורא. למרות שטחנו אותה בפרומואים, קשת ליבליך ומצעד הסלבס שהיא העמידה לצורך המערכון הזה דווקא הצליחו לשעשע אותנו. במיוחד הצחיקו אותנו ההורים של קשת ("עדיף כבר שתיקחו אותנו לכלא") וההומור העצמי של יודה לוי ("הבמאי הזה? בטח שאני מכיר אותו. אה, זאת במאית", או "על שני דברים אני מצטער בחיים – שאמרתי כן ל'אלופה 3' ושאמרתי לא לקשת ליבליך"). בתור גג חוזר שמיצה את עצמו כבר לפני 12 תוכניות, זה דווקא היה לא רע בכלל.

תותח בהסברהלפחות כאן אין בדיחות שואה. מה? יש אנשים שבשבילם זה דבר חיובי.

אפליקציה אוקיי, הגענו עד לכאן, לא ניכנע עכשיו. חיובי באפליקציה, חיובי באפליקציה... אולי הידיעה שכשמגיע המערכון הזה, זה אומר שהתוכנית אוטוטו נגמרת? הנה, עשינו את זה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ