מחוברות 2: כולן רוצות להיות אמא

משפחת קרני מוכיחה שוב שהחיים לא קלים בכפר, ננה רוצה שיעשו לה ילד, שיר מפתחת כישורים דרמטיים, דינה בפרץ של אופטימיות קוסמית ורק הילי נעלמה בטרם עת. זה היה השבוע של מחוברות

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

הרשת החברתית לרגע היה נדמה שבעונה הזאת של "מחוברות" עשו את הדבר הנכון וויתרו על הנציגות של בנות הנוער. אך אבוי, היה זה רק מקסם שווא. חנה רטינוב היתה בת 17 כשהצטרפה לניסוי, ובת כמה ביתה של מיקה קרני, יסמין? לא אומרים בדיוק, אבל אפשר לנחש שהיא עוד זוכרת את הפרטים של מסיבת בת המצווה שלה. יסמין מחקה את מיקה, לוקחת את המצלמה ומתחילה לתעד את עצמה בדיוק באותו אופן שבו ילדות היו פעם לובשות את הבגדים של אמא ומדדות על נעלי העקב שלה. החיים שלה מתנהלים בעיקר סביב פייסבוק, מתברר שהפטנט הזה הגיע עד למושב אמירים. שם היא משלבת יכולות טכנולוגיות של אדם מבוגר ותמימות של ילדה שלא מבינה שהילד שהיא נדלקה עליו העניק לעצמו את שם המשפחה ביבר. זה לא בדיוק החומר שממנו תבוא לה אהבה. ההורים של יסמין נורא מודאגים. מהפייסבוק, מפורנוגרפיה באינטרנט, מסיגריות, מאלכוהול ומסמים. כל אלה סכנות של העולם הישן, שאת רובן יש להניח, הם כבר חוו בעצמם. עכשיו הגיעה עת להתנער מהם מתוקף תפקידם ההורי. המשונה הוא שמיקי ומיקה, זוג ההורים המגוננים והמודעים, לא עוצרים רגע לחשוב על הנזקים האפשריים שיכולים להיגרם לבת שלהם מהחשיפה הבלתי מבוקרת שהם כפו עליה. נזקים שיכולים להיות חמורים הרבה יותר מאיזו שאכטה של ג’וינט או כוסית אלכוהול.

מישהו לסמוך עליו מה בסך הכל ננה מבקשת? איזה גבר שאפשר יהיה להשעין עליו את הראש ולנוח קצת. מישהו שיקח את העניינים לידיים ויתן לה לנוח קצת? למה היא צריכה להיות כל הזמן בשליטה? למה היא תמיד המבוגר האחראי ששם לב שהפח מפוצץ בניירות טואלט מלאים בחרא וזה שצריך גם לדחוף אותם בחזרה למקום? התשובה היא כמובן בגוף השאלה. כי היא זאת שתמיד תשים לב לדברים שצריך לטפל בהם ותטפל בהם בעצמה באופן ענייני, יעיל וקר רוח. באותו סגנון יעיל מנסה ננה להיכנס להריון. אפשר לקרוא לשיטה שלה ‘המרכז להורות אחרת אבל אחרת’. הפרטנר הוא גולן, הגרוש והאבא של הבת שלה עדן. כהרגלה, כמבוגר האחראי היא קוראת את המאזנים, בוחנת את שורת הרווח וההפסד ומגיעה למסקנות בכל הנוגע לתקתוקו של השעון הביולוגי. יחסית למגוון האופציות שבאמצעותן אפשר להפוך היום להורה, הסידור של גולן וננה הוא אחד הרומנטיים והחמימים שבהם. הנה זוג שלא רק יודע איך להתנהג אחרי הגירושין, אלא גם עושה ילד ביחד כדי שלפחות הבת שלהם לא תהיה לבד בעולם. וכל זה בלי העזרה של סופרנני.

הגברים של שדרות רוטשילד לא רק ננה רוצה מישהו להישען עליו. גם שיר נוסצקי מחפשת משענת, בנתניתית קוראים לזה גב. מצחיקולה שכמותה, היא לא שמה לב שבתוך ‘רגב’ הגב כבר מגיע בילט אין? בשלב הזה של חיינו מוקדם מדי להחליט האם שיר היא דרמה קווין לא קטנה או סתם ילדה עם דמיון מאוד מפותח. למצלמה היא מדווחת שהיא היתה בהריון ושהיא גילתה את זה בדרך המסורתית: בתוך האסלה. גם שיר מותחת את גבולות החשיפה ולוקחת את המצלמה גם אל הגיניקולוג שאומר שהוא לא רואה עדויות לדבר שכזה, אבל היא מתעקשת ומספקת חומר לפרק הראשון של סי.אס.איי: תל אביב. ובקרוב, הקולונוסקופיה. הדרמה השניה מתחוללת כשהיא נוסעת בהקפה במונית ומסכמת עם הנהג שהיא תחזיר לו יותר מאוחר תמורת מספר הטלפון שלה. מכיוון שכל זה מתחולל לא ביום המעשים הטובים של שרי אריסון, דניאל הנהג חוטף תג’ננז ומאיים עליה בסדרת מסרונים. היא מזעיקה את רגב כדי שיהיה גבר (שימו לב לסיכול האותיות. כמה משמעות בשם כל כך קצר. נומורולגים כבר היו עושים מזה מטעמים) ויטפל בעניינים. הוא מטפל וגם חוזר משדה הקרב עם חוויות. המזל של הזוג הזה הוא שלצלע הגברית בו יש מספיק חוש הומור ואירוניה עצמית בשביל שניים. עם כל הדרמה שלה, הם בהחלט זקוקים לזה.

אופטימיות זהירה יש בהן בנשים הדתיות משהו שונה, איזה חיוך דק שנסוך על הפנים מסביב לשעון. איזה זיק של אושר ושלווה בעיניים שכולו קבלה, אור ואהבה. דינה אברמסון היא לא יוצאת מהכלל ובשבוע הראשון של מחוברות היא חושפת חלק מהסוד. זה לא קשור למערכת היחסים האסורה שהיא מנהלת עם זאב. זה קשור לחינוך שקיבלה מהבית משני ההורים האנגלו-סקסים והמאוד רגועים שלה. דינה לא מקבלת את המשכורת שלה בזמן. היא מתקשרת אל הבוס שוב ושוב והוא מסביר לה שעוד מעט ושבטח חלה איזושהיא טעות. כל בנאדם אחר היה מתייצב אחרי יום במשרד והופך שולחנות. אבא של דינה מייעץ לה קודם כל לא לכעוס, כי כעס הוא רגש מבוזבז. אחרי זה הוא מציע לה להאמין בכנות של הבוס שלה ושואל אולי היא טעתה במספר חשבון הבנק שהעבירה לו. דינה מקבלת את העצה של אבא שלה, לא כועסת, לא מתעמתת לא עושה סקנדל. והפלא ופלא, השיטה הזאת עובדת. המשכורות בסופו של דבר עוברת. בכך חשפה דינה את סודן של הנשים הדתיות, להזיז הצידה את כל הרגשות השליליים, להדחיק ולגלות איפוק. זה מה שיביא את הניצוץ.

לעגל את המלבן הילי עמנואל, נציגת דור הפרעת הקשב והריכוז, נעלמה מהמסך אחרי שני פרקים. יכול להיות שהיא יצאה למסע חובק יבשות ואצרות על מנת לגלות כיצד מחשבים את שטחו של מלבן וכרגע היא מצויה על פסגתו של הר. שם זקן סיני חכם מחכה שהיא שתלמד לאסוף נמלים בצ’ופסטיקס לפני שיחשוף בפניה את החוכמה הקדומה. חבל שהיא נעלמה. צריך אותה בסביבה, בשביל הפרספקטיבה.מחוברות 2 - לכל הכתבות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ