הישרדות: רצינו תוכנית ריאליטי, קיבלנו פגישת מחזור עלובה

פרק הלקט של הישרדות נראה כמו פגישת מחזור עצובה, מלאה בפליטי ריאליטי שמנסים להאריך את דקות התהילה שחלפו, ובפרשנים קשקשנים. אפילו את אלכס וליטל מהיפה והחנון דחפו שם, כדי לנסות לחפות על העונה החלשה

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

לידיעת סוכנויות כוח האדם ומכוני ההשמה המקצועית. מתחת לאף שלכם צומחת קטגוריה חדשה לגמרי שדורשי העבודה בה הולכים ומתרבים בטור הנדסי. אלה הם פליטי הריאליטי. הם נפלטים ממקומות העבודה בטרם עת ולפני שהספיקו להשיג הפרשה לפנסיה, קרן השתלמות וקביעות. לרוב הפיטורים מתרחשים לאחר הליך של שימוע, אך הם תמיד תופסים אותם בהפתעה. מכיוון שערוץ 24 לא יכול לקלוט את כולם, נדרשת התערבות של אנשי מקצוע שתמצא להם עבודה שהולמת את כישוריהם. בסך הכל מדובר במיזם די חסכני. לא צריך לראיין אותם, כי כבר יודעים עליהם הכל. אין טעם לבקש מהם להשתתף בכל מיני דינמיקות קבוצתיות של בניית מגדלים, כי הם כבר צלחו את הדינמקות המסויטות ביותר. גם התשובה לשאלה 'מה הן שלוש החולשות והחוזקות שלהם?' פרושה לפניכם. מציאת תעסוקה לפליטים תהיה גם בבחינת תרומה לקהילה, כי בינתיים, עד שאתם מארגנים להם פתרון תעסוקתי, הם ממשיכים לפקוד את המסך שלנו ולהתעקש על כך שמתקיימת בהם איזושהי עילה של עניין לציבור. הם לא מצליחים להבין שברגע שתם הגמר הגדול שבו השתתפו, תהיה התחרות אשר תהיה, אנחנו המשכנו הלאה. לא התכוונו לנהל איתם מערכת יחסים ארוכת טווח, בסך הכל רצינו סטוץ. הם עוד ממשיכים להתקשר ולהציע שאולי נישאר ידידים, אבל אנחנו חזרנו לשוק הבשר של תכניות הריאליטי כדי למצוא מישהו אחר לאהוב עד שגם איתו נגיע לקליימקס ולא נרצה לראות אותו יותר. והם בשלהם.

הפליטים האומללים מתעקשים לשמור על קשר וצועקים לנו מחת לחלון. לא תעזור כאן שום סוכנות של האו”ם או התערבות של כוח רב לאומי. הם לא מבינים שברגע שהוציאו אותם מהפורמט, מהעריכה ומהעיטור המוזיקלי פג הקסם והם נראים כמו חיקוי חיוור ופחות מעניין של עצמם. ושהם עושים לנו פדיחות ליד השכנים. אתם בכלל מעונה אחרת! בשבקין וקפון (צילום מסך)יש לנו פרק לקט- בואו נקשקש את כל הלקחים האלה לא למדו בהפקה של הישרדות ,שהחליטה לדחוף לנו במורד הגרון את שורדי העונות הקודמות, שהסכימו לבוא וללהג על העונה הרזה והחלשה ביותר של הפורמט. היו שם עידן קפון הבלתי נמנע בהופעה של עורך דין בפרקליטות, נתן בשבקין המיליונר שכמעט ולא הוציא מילה מהפה, משה-מלצר-חולון שלא עדכן אם חלה התפתחות בקריירה שלו, איגור שהסתפר ולא הוריד את משקפי השמש, זיו גלברט מחויך ורגוע ורק לגיא גולד היה באמת משהו לומר. בין לבין הופיעו מושיק גלאמין ומאיה והתבצ’צ’ו על השורדים באוחצ’ית שוטפת. ככה זה היום, לכל אחד נותנים לבקר. לתוך הקלחת הזאת הושלך גם הזוג המוזר ליטל (סלבית בבאר שבע) ואלכס מהיפה והחנון. מה הקשר שלהם לעניין? אין קשר. ליטל ואלכס התבלבלו בריאליטי. צילום מסךאלכס, כהרגלו, נראה כאילו הוא מצוי בעיצומו של אירוע מוחי. האם הוא בכלל צופה ב”הישרדות”? כנראה שלא. האם זה משנה? בוודאי שלא. כי אלכס הפך לבובות הפיתום של ליטל. השטיק של המופע הנודד שלהם קיבל מבנה קבוע: היא שואלת אותו שאלות, הוא עונה בפלגמטיות המתבקשת, ליטל זורקת איזה שיבוש לשוני והדיאלוג מסתיים בנשיקה, חיבוק או הבעת חיבה מסוג אחר. מה שהיה מקסים ומרענן רק עד לפני כמה שבועות, מצליח להראות בסיבוב הזה מתוסרט ומתאמץ מדי. ממש כמו העונה החמישית של הישרדות שאותה הם הוזמנו לפרשן. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ