הישרדות: כך נכשל לירון כמנהיג ואסטרטג

לירון התחיל בתור מנהיג מכורח וסיים בתור מושבע. בדרך הוא נלחם על מקומו במשחק ועם כל הנסיון לבנות אסטרטגיה ראויה, לא הצליח לקבל גיבוי מאף משתתף. אולי הוא היה צריך ללמוד מאירית שמשחקת אותה נייטרלית כמו שוויץ

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

מסכן לירון, לא היה לו סיכוי מהיום הראשון. מילא שבחרו אותו בתור מנהיג, תפקיד כפוי טובה שאף אחד לא יכול לצאת ממנו טוב. מילא שהוא הצליח להסתכסך עם גב, את זה עוד אפשר היה לעבור. אבל להגיע למועצת השבט של הישרדות בלי איזה מסמך אנושי נוגע ללב וסוחט דמעות? זה כבר גובל ברשלנות פלילית. אין לו איזה סיפור על איך אמא שכחה להרתיח לו את בגדי הטניס והוא לא היה הבחור עם המדים הכי לבנים במגרש? איך הוא בדיוק חשב לפנות אל הלב של החברים שלו? בעזרת הזמנה לתה עם ביסקיטס בארבע אחר הצהריים בכפר שמריהו  ומשחק טניס ידידותי? התשובה לכל השאלות האלה היא לא. כשלון האסטרטגיה ללירון היתה דווקא תכנית. לתכנית היו שני שלבים. ושניהם היו תלויים בגיורא רוטמן. בשלב הראשון הוא היה אמור לפנות אל שבט באנאו ולשכנע אותם להדיח את גיורא במקום להדיח אותו. הוא יודע שבינם לבינו אין אהבה גדולה ואתי היא החוליה החלשה. גיורא הרי רצה להדיח אותה כשכולם רצו להיפטר מבן ואז היא מיררה קשות בבכי. לירון מזהה אותו כחוליה שאפשר לעשות עליה קצת עבודה.לקחים מהעבר הוא לא מפיק. כמה פעמים אמרו לו נטלי ויניב שהוא לא מדבר איתם בגובה העיניים? ומה הוא הולך ועושה, מתיישב על דרגש כשאתי יושבת על החול. כשהוא מדבר אליה הוא נראה כאילו הוא נושא בפניה את נאום המלך. היא מעבירה את המסר ליונתן שמודיע לה בפסקנות שלגיורא מצטרפים או שמנצחים אותו. בזאת מסתיימים המגעים בין לירון, שרק לפני כמה דקות אמר שהוא הולך לעשות הכל בשביל להישאר במשחק, לבין שבט באנאו. על שיחה עם ראשי הברית, יונתן ורועי, הוא כבר מוותר לחלוטין.מכאן מגיע לירון במסעותיו לשלב השני וההזוי ביותר. גיורא מבטיח לו שהוא יטפל בעניינים במועצת השבט. גיורא לא מסוגל לסבול את הרעיון שארבעה חברי באנאו שולטים בשאר שמונת חברי שבט מלאיה. הוא כנראה לא היה בסביבה בשנים הארוכות שבהן מפלגות קטנות שימשו לשון מאזניים והצליחו לכפות על הרוב את רצונן. גיורא מוכר ללירון את הרעיון שבמועצת השבט הוא יצא בקריאה נרגשת לגב-נטלי-יניב לאחד מחדש את שבט מריקודו ולהשיב עטרה ליושנה. מי יודע, אולי הם גם ירקדו את הריקוד שהגתה אירית רחמים. או אז הוא יקרא להדחתו של רועי לולו. אליבא דגיורא, בהינתן האות יפלו האחים לשעבר לשבט זה על צווארו של זה ויצאו לדרך חדשה ומאוחדת תחת הנהגתו. לירון מוכן כנראה להיאחז בכל קש וקשקוש שגיורא זורק לעברו. אם לא יועיל, בטח לא יזיק.התחנה השלישית והאחרונה היא שיחה עם גב. הפעם כן בגובה העיניים כי שניהם עומדים. אסטרטג גדול לירון לא יוצא ממנה, גם לא גב. לירון אפילו לא מנסה לפנות לשכל של גב ולהסביר לו שהוא הבא בתור ברגע שרביעיית באנאו תסיים עם חברי מריקודו. הרי אין סיכוי שיונתן ורועי יתנו לו להתקדם ולו שניה אחת אחרי שהם יגמרו להשתמש בקול שלו. גב שקוע עמוק מדי בטריפ של שכרון כוח ונקמה בשביל לראות את הדברים נכוחה. הוא מבקש מלירון לא למהר ולהספיד את עצמו. הבקשה של גב לא היתה במקומה, כי במקרה הזה השמועות על מותו במשחק לא היו מוקדמות מדי. לירון מספיק לתלות בגיורא מבט מתחנן אחרון והולך לגיא כדי שיכבה לו את האש. איך אמרו במונטי פייטון, מישהו פנוי למשחק טניס?

איים בזרם הכי צריכה להצטרף לסגל הדיפלומטי - אירית רחמים שוב מוכיחה שהיא השורדת האמיתית. צמיד הווטו שהיא מבקשת מיונתן מאפשר לה לצאת בסדר עם כולם. מצד אחד היא לא מדיחה את לירון, השותף למסע. מצד שני לא מצביעה נגד אף אחד מחברי השבט האחרים. נייטרליות במיטבה.הכי צריך להצטרף לנבחרת העימותים של הטכניון - רועי מבקש מלירון שבשום פנים ואופן לא יחלוק עליו. לא להסכים איתו הוא יכול. הכי צריך להפסיק לדבר - אוהד, שמפרק לפרק גורם לזולנדר להראות כמו הדוגמן הכי חכם בעולם. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ