האח הגדול 3: "לא פשוט להיות פשוט, ואני פשוט"

גמר האח הגדול 3 עמד בסימן כאילו: כאילו גמר, כאילו באזז, כאילו אהבה, כאילו הפתעה, וכאילו פוליטיקה. הדבר היחיד שהיה קרוב לאמת היה ג'קי מנחם, הזוכה של האח הגדול. ג'קי ניצח הערב, כמו גדול, בתחרות שהוא לא באמת השתתף בה

איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין

"לא צריך לראיין, זה עובד לבד" (ארז מרוצה מליהיא גרינר, שראתה מרתון ריקי לייק או שניים בחייה)

כאילו גמר: נצנצים, אורות, זיקוקים, קונפטי. אסי לובש פפיון. משדר מיוחד החל מהשעה 18:00. משדר מיוחד אחרי השעה 23:00. מה שהשריפה בכרמל לא עשתה, הגמר יכול. המילים "מתח באוויר" חוזרות על עצמן. פרסומות שעלו מיליונים, ברייק הזהב. גבירותיי ורבותיי, מעטפה. שקופית שאומרת: "הקולות נספרים עכשיו".

כאילו באזז: חוזרים ללא הכרה על שני הביטויים שהעונה הזו ייצרה בקושי, וגם אותם יש לזקוף לזכות הקולגה ארץ נהדרת. כדי להיות בטוחים שהמסר עבר, גורמים לדיירים לחזור עליהם שוב ושוב, כדי להראות כמה זה תפס. זה לא תפס. רק בכאילו.

כאילו הפתעה: גואל שואל את אסי עזר בתוכנית המיוחדת ששודרה מייד אחרי הגמר, האם הוא הופתע מהגמר. אסי חושב כחמש דקות, ואז טוען שהוא היה מאוד מופתע. האם אסי עזר חושב שהוא היה מופתע? אם הוא לא היה מופתע, האם היה יכול לומר שהוא לא היה מופתע, אחרי שעתיים שבהן ארז טל טוען שהכל מפתיע וכולם מופתעים? הוא כאילו יכול.

כאילו אהבה: שואלים את סיוון אם היא אוהבת את עמיר, ואת עמיר אם הוא אוהב את סיוון. עוד תחת הקטגוריה אהבה: עתי רץ לחבק את ליהיא (תזכיר לי עם מי אתה יוצא כרגע?); נופר רצה לחבק את ג'קי (גרסת המיליונר).

כאילו פוליטיקה: עמיר יוצא מהבית כשהוא מנופף חולצה של גלעד שליט. קליפ קצר מראה את לימור לבנת ועתניאל שנלר מתמרמרים (תהרגו אותי כאן ועכשיו אם מישהו מחמישיית הגמר יודע מי זה עתניאל שנלר). לעמיר כאילו אכפת, ללימור לבנת כאילו אכפת, לעתניאל שנלר כאילו אכפת.כולם עובדים בשירות האח הגדול"זה במה של הביוקר, אין מה להגיד" (ג'קי, לוקח את המיליון)מה שבאמת: ג'קי הוא הפרדוקס הגדול של התוכנית הזו ושל התוכניות האלה בכלל. הרי הפער בין מה שאומרים בקול לבין מה שאומרים בלב מעולם לא היה גדול כמו שהוא באטמוספרה שיצר "האח הגדול". הפער הזה בא לידי ביטוי מושלם במילות סיום העונה של ארז טל: "ותודה מיוחדת ליורם זק, הקול של האח הגדול והלב של האח הגדול, שעושה את התוכנית הכל כך מוקפדת הזאת". זה מה שארז אומר, ומה שהוא מתכוון הוא, כמובן, "חבר, אנחנו כאן על הבמה כבר סלחנו". הוא לא יכול להגיד את זה, אז הוא מפצל את המסר – אומר את מה שאומר בלב (מי שצריך יבין ש"לב" הוא רפרנס ל"ציצי"), ואומר את מה שאתם רוצים לשמוע בקול. עורך האח הגדול יוצא לחופש בגלל הדברים שאמר על דנה רון"לא פשוט להיות פשוט, ואני פשוט אח גדול" (ג'קי, יודע למה הוא לוקח את המיליון)מה שבאמת 2: ג'קי לא מסוגל לעשות את זה. לא היה רגע בתוכנית הזאת שבו הוא דיבר בשני קולות. בעולם של שקרים, מניפולציות ועטיפות של ערכים, אפשר להעריץ רק את ה"אמת", כלומר, את אי היכולת לדבר בשני קולות. זאת התכונה הכי בולטת של ג'קי מנחם, חוץ מעילגות אולי. אני יודעת שחלקכם מאמינים שג'קי משחק משחקים ועושה הצגות. נדמה לי שצריך להיות מאוד קהי אבחנה כדי לחשוב את זה. רמת התחכום והתחמון של הבחור המקסים והמוגבל הזה, קרובה לזו של ילד בן 6. נכון, גם ילדים מתחמנים. אבל בזירה הריאליטית, הקשתית (של ערוץ 2), הדו-פרצופית באופן אינהרנטי, ג'קי מנחם הוא באופן פרדוקסאלי הגבר האידיאלי, הבלתי מושג והבלתי אפשרי. אפשר לתמוך בו, דווקא בגלל שאף אחד לא רוצה להיות כמותו, ואפשר לפרגן לו, כי הוא לא באמת משתתף במשחק, ולא באמת מהווה תחרות. ג'קי ניצח הערב, כמו גדול, בתחרות שהוא לא באמת השתתף בה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ