ארץ נהדרת: הפיגועים עושים שמח

אין כמו כמה גראדים על הדרום ופיגוע בירושלים, כדי לגרום לתוכנית שאיבדה כיוון לפגוע ישר במטרה. "ארץ נהדרת" הוכיחה אתמול שהיא עושה הכי טוב כשמסביב רע

ליאת ריקליס, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאת ריקליס, עכבר העיר אונליין

שמעתם את זה? זאת היתה נשימת ההקלה ששחררנו אחרי תוכנית מצוינת, בעונה בעייתית מאוד של "ארץ נהדרת". היא היתה מצוינת לא רק בזכות המערכונים שהרכיבו אותה, אלא גם בזכות אלא שנעדרו ממנה: סוף סוף קיבלנו פטור מלהקת אפליקציה, מקשת ליבליך ומרחווול, ובמקומם זכינו למערכונים הכי מצחיקים שראינו העונה. וזה לא מפתיע – כנראה שכל מה שצריך בשביל תוכנית כזאת זה כמה גראדים באשדוד וגל טרור קטן.

אז מה היה לנו?

קצב בכלא

היינו בטוחים שקצב יזכה לפאנל שלם משלו – בכל זאת, לא בכל יום נשלח נשיא בישראל למאסר ממושך, אבל גם הטיפול בפרשה במסגרת המערכון המקדים היה מצוין. אהבנו במיוחד את המיטות השמורות לאולמרט ולליברמן, ואת הניסיון למצוא לשווא סיבה שבגללה נטפלים להירשזון, בניזרי וקצב ("זו אפליה על רקע אסטרולוגי!"). כשהכתיבה מצוינת והמשחק מעולה ("בעצם אני טלה", הירשזון), מי צריך פאנלים מפרכים?

עופרת יצוקה 2 – החגיגה נמשכת

אם כבר בפאנלים מפרכים ומיותרים עסקינן, הנה עוד בחירה מעוווולה של כותבי "ארץ" בהתמודדות עם המצב הביטחוני: אנחנו לא יודעים אם תהיה מלחמה, אבל אם תהיה, ככה היא בטח תיראה. התוכנית מוכיחה שוב שבעיתות מצוקה היא מצליחה לייצר את המערכונים הטובים ביותר, דווקא משום שהיא לא מכניסה את עצמה לאותן שבלונות מעייפות. הקצב המדויק של המערכון הזה הצליח להוציא את הטוב ביותר מנבחרת הקומיקאים, שבדרך כלל מבוזבזת על חיקויים פופולאריים ועל גגים חוזרים. עם שטף כזה של פאנצ'ים מצחיקים, אפילו האנגרי בירד שהשחילו לנו פגעה בול במטרה.מי צריך פאנל כשיש קצב?

כותרות

אנחנו לא יודעים אם זה השוונג של התוכנית, או הקהל המפרגן שהצליחו להביא לאולפן השבוע, אבל גם הכותרות לא השאירו אותנו אדישים הפעם. נציין לטובה את חדשות 2, שמושכים זמן בדיווח מפוקושימה, ואת שקופית החסות של ביבי ושרה הטסים למוסקבה. ג'ון סטיוארט, מאחוריך?קדאפי

החיקוי של קדאפי הלך קצת לאיבוד בשבוע שעבר, כשניסו להכניס אותו ל"יופי של יום", אבל השבוע הוא חזר כמטורף החינני והאהוב. אלא שהטירוף שלו כנראה הדביק קצת את הכותבים, כי איכשהו מצאנו את עצמנו פתאום עם ארנבת קטנה, הילד מ"פלפלים צהובים" ובשאר אסד המבוהל, וקיבלנו עוד מערכון WTF טיפוסי של "ארץ נהדרת". לא נורא, העיקר שהיה חמוד.

תל אביבים בירושלים

אנחנו רוצים נורא לפרגן על האומץ, אבל האמת היא, שזה פשוט היה מערכון שחובר לו יחדיו. מצד אחד, מערכון טיפוסי על ההבדלים התרבותיים בין התל אביבים – שאיכשהו תמיד יהיו צפונים או היפסטרים – לבין הירושלמים התימהוניים. מצד שני, ניסיון לומר משהו סאטירי על חוסר המודעות של תושבי "מדינת תל אביב" למשמעות האמיתית של חיים בירושלים. אם להיות כנים, התחושה היתה יותר של מערכון שנתפר על הדרך, כדי להתייחס לאירועי השבוע, אבל לא העז להסתכל להם בעיניים. מה לעשות, פיגועים זה ממש לא סחבוקה.גמר האח הגדול

כאן מגיע פרגון אמיתי: להתעלם מהאירוע הטלוויזיוני הגדול של הזכיינית הרי אי אפשר, אבל אם כבר לצחוק על "האח הגדול", אז רק ככה - בלי ניסיון לדחוף את הדמויות של הפיינליסטים לפאנלים אקטואליים, בלי ללכת סחור סחור ועם הרבה ארס. סוף סוף מישהו אומר את האמת על החמישייה הזאת, ולא מפחד לפגוע בנפשות הטוקבקיסטים: ג'קי הוא שחקן, נופר ערסית, ליהיא מזויפת, עמיר משעמם וסיון פלקט. תורידו את רזי ברקאי התמוה ותוסיפו את החיקוי המדויק של פרידה שצועקת על הפפראצי, וקבלו את אחד הפאנלים המוצדקים של העונה.

מגריזו בדרום

היינו צריכים לראות את זה בא – כל מערכון מוצלח ב"ארץ", דינו שיהפוך לגג חוזר, וחבל. מגריזו עדיין מצחיקה בטירוף (למרות שהמציאות עולה על כל דמיון) אבל תכל'ס, מיצינו את דמות המנחה המנותקת וחסרת הטקט עם אומלטה כבר לפני כמה עונות. נכון? נכון.האירוע הגדול של השנה. עופרת יצוקה 2:

במידה מסוימת, מערכוני "הפרלמנט" הם כמו הבן הגייז של אמציה – בהתחלה לא הבנו מה זה הדבר הזה, וקיווינו שהכל יחזור להיות רגיל. אחר כך התחלנו להתרגל, ואפילו להיות מופתעים לטובה. עכשיו אנחנו תוהים אם הבעיה היא לא בנו, ושאולי בכלל עדיף שכל המערכונים האלה יהיו יחד, כמו שהם, ולא ינסו להיות משהו שהם לא – גג חוזר סטנדרטי. ואולי הם פשוט מקדימים את זמנם?

יום נגד כדור הארץ

תחושת מוכרות עמומה מרחפת מעל המערכון הזה, למרות שקשה לנו לשים את האצבע על הרפרנס. הקישור האקטואלי אמנם הצליח לקנות למערכון הזה נקודות מול מערכוני "אפליקציה" המאוסים, אבל הביצוע עצמו ניצל בעיקר בזכות החיקוי של נינט החדשה. מצד שני, בתוכנית מוצלחת כזאת – מי אנחנו שנתקטנן על כמה פאנצ'ים של אברי גלעד?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ