זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

באופן מסורתי הפרק האחרון לפני הגמר של האח הגדול, שולח רמזים עבים ביותר לעבר הקהל במי ההפקה מעוניינת, למי היא רוצה שתצביעו, וגם מי יזכה בסופו של דבר.

» שעון החול של האח הגדול» איך הגיעו הפיינליסטים אל הגמרבפרק האחרון של העונה הראשונה, הפסיק  בובליל להיות הליצן של הבית והפך לאיש קשה לב וחסר רחמים שלא נתן לחגוג לשפרה יום הולדת. בפרק האחרון של העונה השנייה לוטשה באופן סופי דמותו של אלירז בתכנית הרדיו ובדיאלוג עם אלין. ובעונה הזאת? הדיירים קיבלו הזדמנות להסביר למה להם מגיע, והשתמשו בה בשביל לעשות סיורים מודרכים בבית שכולנו כבר מכירים. הרבה חומרים נשארו שם על רצפת חדר העריכה.

האח הגדול: רוצים לדעת מי ינצח?

48 שעות לפני גמר העונה השלישית של "האח הגדול", נערך מחקר ברשת כדי לראות מה אומרים הצופים על כל אחד מחמשת המועמדים, במטרה לנסות לנבא מי יהיה הזוכה שייבחר במוצ"ש. 

המחקר נערך על ידי באזילה, באמצעות מערכת ייחודית לסריקת אתרים, שמאפשרת לזהות, לשלוף ולנתח בזמן אמת הודעות ותגובות של צרכנים בפורומים, בבלוגים, בפייסבוק, בטוויטר ובטוקבקים לכתבות.תוצאות המחקר מצביעות על ג'קי, ליהיא נופר בתור הדיירים המדוברים ביותר. 

התחזית לזוכים בגמר: 

1. ג'קי בן מנחם2. ליהי גרינר3. נופר מור4. עמיר גולדברג5. סיון אברהמי ממה שכן הראו לנו, אני במקום סיוון ועמיר הייתי מודאג. מאוד מודאג. השניים כמעט ולא קיבלו זמן מסך וכשכבר הופיעו, הם לא עשו חשק גדול להצביע להם. סיוון שוב שיתפה אותנו בהתפתחות הדיכאון הקליני שלה. כשעמיר כבר דיבר, הוא עדכן בכך שהוא מזייף אורגזמות כבר תקופה ארוכה. לא בדיוק מסוג הווידויים ששולחים אנשים לסמס בטירוף. המסר של ההפקה היה די ברור, הם רוצים לראות את ג’קי, נופר וליהיא מגיעים לשלישיה האחרונה. הם ממש ממש לא יצטערו אם ג’קי ונופר יהיו השניים האחרונים. ככה הם יוכלו להמשיך ולריב עד לאחוזת ראשונים מי עשה למי ומתי ומי חייב למי וכמה.

הדיירים מפנטזים על הגמר הגדול:

המלכוד של נופר

למי שלא הבין עד הסוף מה בדיוק אוכל את נופר, קיבל אמש הסבר ממצה ומשכנע. נופר, כמו לא מעט אנשים אחרים לאורך העונה, קצת יותר מחושדת שלא כל מה שג’קי עושה הוא אותנטי, תמים ולא מחושב. לנופר יש את הכלים להבין איך מתפרשים מחוץ לבית הדברים שהאח הגדול מראה לנו ומבקש ממנה לעשות. הצהרות האהבה שלו לתמונה שלה מתפרשות אצלה כמניפולציה. הצורה שבה האח הגדול מבקש ממנה לשחק את דנה ספקטור בשמלה אדומה ולמחוץ את ליבו של ג’קי/אלכס לא נראית לה בכלל. והיא צודקת. היא מבינה איזה נראטיב מנסים להלביש עליה ולא מוכנה לשתף איתו פעולה. היא דורשת מג’קי לקחת אחריות על המעשים שלו ולהפסיק להציג את עצמו כקורבן שלה ושל הנסיבות. בשלב הזה של המשחק גם מאוחר מדי בשביל נופר לשלוף את קלף המסכנה או החלשה. זה לא מה שהביא אותה עד הלום. ככל שהיא מוחה יותר נגד ג’קי, כך היא שוקעת עמוק יותר בתוך הטיעון של עצמה. ככל שהיא דורשת מג’קי להיות מודע להשלכות של המעשים שלו, כך היא שוב ממקמת את עצמה במקום של החזקה ובעלת השליטה, ואת ג’קי כחלש וחסר אונים. והוא? הוא שוב זוכה בסימפטיה. ג’קי בתורו מנצל את המצלמה שקיבל בשביל לשטוח שוב את הביוגרפיה הקשה שלו ולגלגל בפעם הכמעט אחרונה את מטבעות הלשון שטבע בשלושת החודשים האחרונים. גם האח הגדול היה מאוד נדיב איתו בפלאשבקים שהציגו אותו באור מאוד מחמיא. לא היתה שם שום אינפורמציה חדשה שהיתה יכולה לעזור למישהו לשנות את דעתו. מי שאהב את ג’קי עד עכשיו יילך איתו עד הסוף. מי שחושב שמדובר בשטיק של שחקן מוצלח כבר לא ישתכנע לעולם. ההפתעה של הגמר מה שמשאיר אותנו עם ליהיא, ההפתעה הגדולה של הגמר הזה. בכל הדחה היה נדמה שהיא זאת שתלך וגם התבדו הציפיות לכך שאחרי סאגת אבירם ועתי לא יהיה בה יותר צורך או שימוש. יכול להיות שבעונה הזאת ליהיא מסמלת את תסמונת דודי מליץ. הזוכה של עונת הוי.איי.פי למרות שהוא בכלל לא היה סלב. כלומר לא היה דיווה מחושבת וממוכנת, אלא פעל כמו אדם שאפשר להתחבר אליו ולחבב אותו. מכל הדיירים ליהיא היתה הדבר הקרוב ביותר לאדם שלם ועגול, עם היסטוריה מורכבת, הווה בעייתי ועתיד לא ברור. היא עשתה אל מול עיני המדינה את מה שרובנו מפחדים לעשות בחדרי חדרים. היא הלכה עם הלב שלה עד הסוף. וגם כשהאח הגדול ניסה להעניש אותה על כך, היא הצליחה לשמור על פרופורציות ועל הומור עצמי. לא הרבה אנשים היו מצליחים לצאת מהחוויה הזאת גם שפויים וגם מחויכים. ורק על כך מגיע לה לזכות בגמר. 

ומי הפייבורט שלכם לגמר? כנסו והצביעו ב -

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ