סיקור משפט קצב: השמחה לאיד של ערוצי הטלוויזיה

העליצות הגלויה של יונית לוי, המופע מביך של עו"ד ציון אמיר, האופנובנק רוני ליבוביץ' מספר על החיים בכלא וכולם רוצים לדעת מתי קצב יתאבד. ערוצי הטלוויזיה לא הצליחו להסתיר את השמחה לאיד

תומר פרת, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר פרת, עכבר העיר אונליין

המרוויחים והמפסידים האם עו"ד ציון אמיר דפק לעצמו אתמול את הקריירה? בתשע בבוקר הוא התפצל לחמישה ציון אמירים והציף בנוכחותו השרמנטית את כל הערוצים,   כשהוא מלא  השמצות  כרימון. התרנגול האנושי הזה עם הכרבולת הכסופה,  שכמעט לא ממצמץ, שמגרד באוזן ובאף דווקא כשהוא אומר משהו 'מנהמת ליבו', וכולו זועק תיאטרון, התוודה שהוא "מזועזע, מההכרעה. זה יום אבל", או התחצף "את לא תסתמי לי את הפה יונית". אילו נהג בחכמה, היה ממתין  יומיים ואז מגיע לאולפנים. ברגעים של שמחהכללית אסור להיות מחרב המסיבות הלאומי. הטלוויזיה אוהבת אנשים פוטוגנים, אבל עו"ד אמיר מתח את החבל עד הקצה.

הבעיה העיקרית בשידורי הבוקר הייתה שלא היה מה לצלם. הכרעת הדין הוקראה באולם הנעול, והכתבים שלחו קטעים ממנה שהוקראו בשידור או נכתבו על המסך, ממש כמו בדיווח אינטרנטי מטקס פרסי האוסקר. כחומר ויזואלי השתמשו בחומרים ארכיונים של קצב בביקורו האחרון בבית המשפט.

בערוץ 2 לא טרחו להוסיף כיתובית:"צילומי ארכיון", ומי שלא ידע שהקראת גזר-הדין נאסרה לשידור חשב בטעות שאלו צילומים בשידור חי, ולא הבין למה קצב עדיין מחייך כשמבפנים מדווחים על צעקות.  בליטרת האלימות זכה ערוץ 10, שצילם תגרה מהסוג שפורץ  אצל אנשי העולם התחתון. פתאום איזו אחות מתעלפת וכולם מסתערים על השופט ומקללים את המדינה. זה היה צילום חשוב, מפני שתיעד תגובה למאסר נשיא המדינה, ולא של  אחד האלפרונים.  המומחה באולפן אמר: "אסור לשכוח שכאן זה המזרח התיכון".פרשנות עולצת

הפרשנים התרגשו מכך שקצב ישלם לא' ממשרד התיירות  את התשלום המקסימאלי בסך 100 אלף שקלים. יועץ התקשורת דרור ניסן,  שמכיר אותה מקרוב, אמר  בערוץ 2  שהפיצוי הוא בבחינת "מעות של חנוכה". הוא היה אולי היחיד שהעמיד בפרופורציה את ההתפעלות מהמקסימאליות הזאת, לאור הסיוטים והנזק שהמית עליה האנס מהדרום .

משך כל יום השידוריםרחשה הטלוויזיה עליצות חבויה וגלויה. בארגוני הנשים והמפגינות מחוץ לאולם, לא הסתירו את השמחה, והטלוויזיה אהבה לצלם אותה. בכל הערוצים עברו בהדרגה מהשידורים מבית-המשפט, לראיונות אולפן וספקולציות על הצפוי לקצב בכלא, כולל רמזים על גורלם של אנסים מאחורי סורג ובריח. האופנובנק רוני ליבוביץ  בן עשירים שישב 8 שנים בכלא על מעשי שוד, זכה לחשיפה חיובית בזכות המידע והציוריות של תיאוריו. הוא תיאר את תחושת ההלם שבכניסה לכלא: "אתה מתרגל לחיים הנוחים ופתאום רעש נורא כל היום. אסירים צורחים ודופקים על דלתות, מערכת הכריזה צורחת, הסוהרים  צועקים והבום של הריח. ריח של פחד עם ריח הליזול  אם אתה אנס, מתייחסים אליך בהתאם. אני לא רוצה להיכנס לתיאורים גרפיים".

פסיכיאטר באולפן ערוץ 1 אמר שקצב בטוח שעשה לבחורות "גוד טיים", ושבכלא יבין שאיבד הכל. אמנון אברמוביץ בערוץ 2  אמר זאת כך: "קצב היום הוא אדם מוכחש מהיסוד. כלוא בתוך הפנטזיות של עצמו", ואילו השכנה  ג'ולייט: "חבל היה שכן, עם כבוד". חבר בשם יצחק הודיע: "קצב לא ייכנס לכלא, אני מודיע לך". האם רמז שלא יתעסקו עם החבר'ה של הנשיא , או שלקצב יקרה משהו לפני שייאסר? ליצחק פתרונים. אריה ביבי, לשעבר ראש השב"ס סיפק מידע סנסציוני: "הוא נחשב לאובדני, ואת זה צריך לקחת בחשבון".  מהתגובות באולפנים, זרמה התחושה: 'קדימה קצב, לך עם זה'. הטלוויזיה הישראלית עשתה היום כמיטב יכולתה, כדי להביא מידע מאחד האירועים המביכים בתולדותיה. השמחה לאיד השפריצה לכולם מהאוזניים לא העידה על מקצועיות יתרה, אך כנראה שכולנו בני אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ