הישרדות: מועצת שבט של מניפולציות זולות

החבורה המקורית של שבט בנאו מתעלמת מאסטרטגיות, הראש של יניב כבר מזמן בארץ, ומועצת השבט הפכה למעגל של דן שילון, עם שלל סיפורים קורעי לב, בשורה אחת משמחת ואבא טרי שחוזר הביתה

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

לו הייתי דג

חברי שבט מריקודו של הישרדות חוזרים אל המחנה עם הרבה דעות קדומות ובלי דיאודרנט. מי שיושב לו על הג’אנט ומחפש מישהו להעיף לו סטירת לחי זה גיורא. כן, אב השבט, סב האי ודוד רגשי. הוא מחליט שמדיניות הבדידות המזהרת היא המדיניות הנכונה ביותר עבורו. האמת היא שהוא צודק כי לפי הפרומו בפרק הבא יתרחש האיחוד, אז אולי יהיה לו סיכוי לנסות ולחבור לאחד הגושים. הגוש של באנאו מונה ארבעה חברים, עם הארבעה של מריקודו הוא כבר לא מסתדר. אולי גב ונטלי, שגם כן סובלים מיחסים עכורים עם בני מריקודו יצליחו לבנות איתו קואליציה חדשה שתקלוט אליה ממורמרים וספיחים משני הגושים האחרים.תחת עינו הממורמרת יוצאים אוהד ולירון לדוג דגים בעזרת החנית. אירית רחמים ושונית מחכות להם על החוף ולוחשות חרש את תפילת בת הדייג. גיורא הממורמר לא מפרגן על הסרדין הצבעוני והחמוד שהם הצליחו לדוג. מצידו, שימשיכו לאכול חול.

ברית עולם חמודים הרביעיה המקורית של באנאו. אתי, רועי, יונתן ויאנה. באמת אנשים נחמדים אחד אחד, אבל אף אחד מהם לא חושב אסטרטגית? הם לא מרגישים את האיחוד מתקרב, הם לא מבינים שגב הוא מסוג השחקנים החזקים שצריך להיפטר מהם לפני שעוברים לחסינויות אישיות?  התשובה היא לא. לשתי השאלות. רועי נורא מתרשם מגב ומסיפור חייו המרגש, אתי חושבת שגב ראוי להמשיך הלאה. יונתן קורא לו לשיחים ומודיע לו שלא יודח. ויאנה? אף אחד לא מממש מתעניין בדעתה. כל הפעילות הזאת מתרחשת עוד לפני שהם בכלל הגיעו למשימת החסינות האישית. נטלי, שמבינה מה מתרחש סביבה, מנסה לעשות קמפיין בקרב הרביעייה. יניב נוקט באסטרטגיה של שכיבה על הגב וגעגועים לבית ולאשתו שיולדת ברגעים אלה. לזכותו של יונתן פון טראמפ ייאמר שלמרות שהוא לא היה צריך אותה, הוא נלחם עד הרגע האחרון ראש בראש עם יניב שהפסיד.

יניב מקבל את הבשורות ושוכח מאסטרטגיות:

דבר המועצה

אני לא יודע אם תהיה עוד עונה להישרדות. אני לא אפול מהכסא אם לא. כך או כך, ברור מה הולך להיות הג’וב הבא של גיא זוארץ, ובמקום רפי רשף אני הייתי מתחיל לדאוג. במקום דן שילון הייתי מחייך בסיפוק ומגלה שימי המעגל הגדול לא חלפו, הם פשוט עברו למועצות השבט של הישרדות. כן, אותו אירוע קומפקטי שבו עדיף למשתתפים לומר כמה שפחות כדי לא לחשוף את הטקטיקה שלהם, הפך לאורגיה של ניתוחים פסיכולוגיסטיים, התוודויות ותחינות קורעות לב שנמשכת דקות ארוכות מספור.במועצה הזאת יחסי הכוחות היו כל כך ברורים שלא היה יותר מדי על מה לדבר. אז גיא ביקש מיונתן שיגיד מה הוא חושב על גב, נטלי ויניב. מה מחכה לנו במועצה הבאה? כל שורד יספר עם איזו חיה הוא הכי מזדהה?מכאן עברנו לשלב חדש במועצת השבט, שלב ה”אני פונה ללב שלכם”. כל שורד שמרגיש שמקומו מתערער חושף בפני חבריו את הביוגרפיה הטראגית שלו. ובעונה החמישית נראה שזה היה תנאי שבלעדיו אי אפשר היה להתקבל. במסגרת זו חזר גב בפעם השלישית על סיפור הסמים שלו, נטלי העמידה אותנו בדילמה מה קורע לב יותר: אבא הומלס או אמא אלכוהוליסטית. ויניב? הוא הזכיר בפעם השמונים שאשתו ילדה באותו יום. כדי להשלים את התמונה, קיבל יניב שיחה עם אשתו כשבתם הטריה מעורסלת בזרועותיה. כולם התרגשו ובכו, אחר כך הלכו להדיח אותו ואחר כך עוד פעם התחבקו איתו.

» יולה פונה ללב חברי השבט ומודחת

אז שלא תגידו שאין למה לצפות, בפרק הבא לירון יספר שהוא בכלל טניסאית שהפכה לגבר, אוהד יפרוט על מיתרי ליבנו בסיפוריו על מאבקו הקשה בפתיחת תלתלים ושונית תספר איך צחקו עליה בבית ספר בגלל השם שלה ובגלל זה אסור להדיח אותה. אולי על הדרך יביאו גם את בייגה, התרבוש, נערת הליווי ואשת השר. מדווחים לי שהניינטיז אוטוטו חוזרים, אל תשכחו שבהישרדות ראיתם את זה ראשונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ