הישרדות: שוחטים ומדיחים את העליה הרוסית

גיורא אימץ את אסטרטגית השור הזועם, הבנות כרתו ברית עם אוהד ולירון, ובמועצת השבט כל כל הסודות נחשפים. יולה עשתה כמעשה אביב: חשפה סיפור אישי קשה, וגילתה שאובדן המסתורין עלה לה במקומה במשחק

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

במיטה עם מריה

איזה עוד אתגרים בלתי אפשריים יעמידו בפני השורדים האומללים? עד מתי ימשיכו להתעלל בהם. ללכת על קורה? ועוד אחרי שמסובבים אותך ללא רחם? הרי מיטב המתעמלות הישראליות לא מצליחות שלא ליפול מהקורה כל ארבע שנים באולימפיאדה, אז מה רוצים מהם? ומישהו יודע לאן נעלם יניב בפרקים האחרונים? מה קרה לו? ואיך זה שלא נתנו לו לשיר את “איך את מסובבת אותי” על רקע המשימה? לא התארגנו על זכויות היוצרים? הרבה חומר למחשבה בפרק הזה של הישרדות, ולוועדת הבדיקה הבין ממשלתית שוודאי תקום.

מה שמתחיל במשימה שבה אנשים מוכרחים ללכת ישר כדי להגיע למיטה מסתיים בדיון על התפקיד התרבותי של “צלילי המוסיקה”. רגע לפני כן יניב מספיק לומר שיש סטראוטיפ על ספרים שהם הומואים, אבל בכל זאת צריך להיזהר מרועי. מי שלא מבין את הקשר בין שני המשפטים מוזמן להיכנס למכונת הזמן הקרובה למקום מגוריו ולהעביר את עצמו בטלקינטיקה 15 שנה לאחור.

יניב הוא לא היחיד בשטח שיש לו חושים חדים, גם גב מתגלה כבעל חוכמת רחוב שאין להקל בה ראש. כשיונתן מגלה בקיאות מרשימה במילות השירים של “סיפור הפרברים”, גב אומר שדווקא אין לו בעיה עם אנשים כאלה. רועי, שמעולם לא למד את רזי האנדרסטיימנט, פשוט מבקש מיונתן לרדת מהמשאית של מצעד הגאווה. רועי, נדמה לי שהרגע איבדת את הפרטנר שלך לסקינידיפינג. לך דפדף בחור אחר בז’ורנאל.

קוריצה לא גרה כאן יותר

שבט מוזר מריקודו. גם לא נתן לתרנגולת שלו שם וגם לא נקשר אליה קשר רגשי חם ועמוק. בגמר של העונה הזאת אף אחד כבר לא יאשים את אף אחד ברצח תרנגולת חפה מפשע. את העבודה המלוכלכת הם משאירים לשני המצורעים גיורא שמולק ויולה שמורטת. אירית רחמים שאוהבת להתגאות בהיותה אישה שעשתה את עצמה בעשר אצבעותיה לא מפסיקה ללגלג על יולה על כך שהיא נראית כמו עוד עובדת רוסיה גנרית בסופר מרקט. אפשר להבין את הבלבול של רחמים. האפשרות שלנותן השירות מולה יש חיים, ביוגרפיה, רצונות ורגשות נראית לה בלתי נתפסת. כמעט כמו שהלקוחות שלה מתייחסים אליה בוודאי. 

עירית ושונית במתקפת גזענות:

ברית עולם

צודקת יולה שהיא אומרת שהישרדות נפלה גם היא קורבן לתהליך המשפטיזציה הפושה בחברה הישראלית. ולא רק בגלל בן ותביעות הדיבה המקושקשות שלו. גיורא, מומחה בהפעלת לחץ נפשי מתון, תוקע כף עם אוהד ולירון על ברית ומסיק ממנה מסקנות מרחיקות לכת שהם גם יעשו בשבילו את משימת החסינות. כשהוא מגלה שהוא צריך להחזיק את האורז מעל הראש עד לרגע האחרון אל מול יולה עפים לו הפיוזים. הוא מחליט לשנות פאזה. טקטיקת האב הטוב והמיטיב מתחלפת באסטרטגית השור הזועם, והרבה חרסינות נשברות בדרך. איכשהוא לקרוא לאנשים אפסים זאת לא הדרך המומלצת ביותר להתנחל להם בלבבות. בכוחותיו האחרונים הוא מנסה להקים ברית עם יולה, שונית ואירית. אבל השתיים האחרונות נאמנות לאוהד וללירון.

במועצת שבט ארכנית ומתישה כולם מתחילים להתווכח על המשמעויות של חילופי הדברים והאם נעשתה הצעה, האם היתה גמירת דעת ומתי השתכלל קיבול. גיא זוארץ מתענג על כל רגע וממשיך לחפור עד שנחשפות כל השיחות שאי פעם התקיימו על האי בין כל שני חברי שבט. מן המפורסמות הוא שאובדן המסתורין הוא הרוצח היעיל ביותר של מערכות יחסים, וזה מה שמועצת השבט עושה לצופים בהישרדות.

לבסוף גם יולה שולפת את נשק יום הדין ומספרת על אביה חסר הבית ואמה קשת היום. היא מצטרפת לסיפור האישי הקשה של אביב ולזה של מוראל. זה לא עוזר לה, והיא מודחת מהמשחק.נראה כי תיטיב המשטרה לעשות, אם תוציא למלהקים של הישרדות צו הרחקה מלשכות הסעד של משרד הרווחה. שיפסיקו לצוד שם מתמודדים, זה לא עושה טוב לא להם ולא לפורמט. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ