חדר החדשות: "מהנדס גרעין בפוקושימה זאת תחפושת סופנית"

לאן החדשות הולכות כשהמהדורה מלאה? לערוץ המקומי, ועכשיו גם להוט 3 . "חדר החדשות" מביא לכם את כל הכותרות שלא נכנסו למהדורה המרכזית, כדי שגם אתם תוכלו לדעת מה מזג האוויר מחר בלוד

קרן בר לב, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן בר לב, עכבר העיר אונליין

"חדשות מקומיות" היו פעם מונח נרדף לחצי השעה בה זנחנו את ערוץ המשפחה וזפזפנו לערוצים אחרים בתקווה למצוא שם משהו מעניין באמת. אפשר להאשים אותנו? במדינה שבה החדשות מתחילות בערב חדש, ממשיכות ב"שש עם" ונגמרות איפשהו באמצע השידור החוזר של "הסופרנוס" בחצות, קשה לומר שהרגשנו בחסרונה של המהדורה המקומית. במשך שנים היא העלתה אבק בערוץ המקומי, יהא מיקומו בממיר אשר יהיה, אבל עכשיו החליטו ב"הוט" להחזיר אותן לחיים ולחיק הצופים ב"הוט 3", מדי יום בשש וחצי בערב.

"חדר החדשות" הוא למעשה הכינוי הסקסי החדש של שש מהדורות המשודרות מרחבי הארץ – מתל אביב, מבאר שבע, ירושלים, קריית שמונה, חיפה ומהדורה בשפה הערבית. בפועל, מדובר באותה גברת שיצא לנו לראות רק בחדר ההמתנה בתור לקופת חולים, בשינויי אדרת קלים. ההגשה של הדס סיני במהדורת אזור המרכז אמנם נעימה, לא מתנשאת ואפילו די עממית וחיננית, אבל בואו נודה באמת: סקסי זה לא.

צוות "חדר החדשות. צילום: אלדד רפאלי

החדשות המקומיות הן שעטנז של ידיעות חדשותיות שלא הגיעו לכותרות המהדורה המרכזית, קצת לייף סטייל וספורט למתעניינים ואירועים מקומיים – או בקיצור, ריג'קטים של החדשות ה"אמיתיות". הנה כל מה שפספסתם, אם במקרה צפיתם בכל מהדורת חדשות אחרת מלבד זו: בבני ברק קטינים חרדים שתו לשכרה ברחובות, בתל אביב ציינו 15 שנים לפיגוע בדיזנגוף סנטר ובקרית שמונה נורא מגניב לטוס בכדור פורח. באמת.

מעצם היותה קצרה, לא ממוקדת ומתפרשת על נושאים רבים, "חדר החדשות" סובלת מתמהיל מבולבל ותמוה. כך למשל, סיקור העדלאידע בחולון וברמת השרון עלה לפני האברכים השיכורים, ואייטם על זוג שהתחתן ותרם את הצ'קים לנפגעי הצונאמי מוקם אחרי כותרות הספורט וידיעה על מכירת סטארט-אפ ישראלי לפייסבוק. העיקר שלא שכחנו בסוף את הטמפרטורות בתל אביב ובמטרופולין השוקק לוד.

בכלל, נדמה שסיני והכתבים באולפן ובשטח שכחו שהם כבר לא מסתלבטים להם בערוץ 98 - לשם יגיעו רק קשישים עם יד רועדת על השלט - וממשיכים באווירת האס"ק המשונה גם בערוץ 3. "למה דווקא רמת השרון?" נחשבת, מסתבר, שאלה לגיטימית לגמרי בכתבת חוץ על העדלאידע בעיר, וגם התשובה המרתקת "המשפחה של בעלי גרה פה" שרדה בעריכה.

ועוד דוגמא – אייטם שטחי על מכירת דירות ישנות ומתפוררות בתל אביב תחת המותג "דירות וינטאג'" תופס זווית מוזרה ועובר לחנות בגדי וינטאג' – סוג של טרנד מודרני וגזעי בראש של החבר'ה, אם השנה היתה 2002. בסוף הכל מתחבר, כשעוברים לראיין את מנכ"ל WINWIN (עם קרדיט לאתר, לא למנכ"ל) אשר מסביר את התפתחות התופעה. אכן, עיתונות חוקרת במיטבה.

גם המעבר החד שסיני עושה ממגישה רצינית, שספקת פאוזות כבדות ראש אחרי אייטמים "כבדים", להדס הקלילה שמגישה מגזין לייף סטייל מקומי, הותיר אותנו מעט נבוכים. סיני מעבירה דאחקות באולפן עם כתבי הספורט והאירועים, ומשחררת מדי פעם הערות כמו "זה רעיון טוב לשלב בין מו"מ מדינה ואלכוהול, רק שהגבול לא ייצא בזיגזג" או לחילופין, "מהנדס גרעין בפוקושימה זאת תחפושת סופנית". פייר, אתם יכולים לדמיין את יונית אומרת דבר כזה? 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ