איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין

"אי אפשר לא לאהוב אותי, אני מצטערת" (פרידה, לאח הגדול)

חמישיית הגמר שהאח הגדול הציג אתמול מוכיחה שהאהבה, כלומר ה"אהבה", מנצחת. כל אחד מחמשת הדיירים שעם ישראל עומד לבזבז בגינם עשרות אלפי שקלים בשבוע הקרוב, בנה את הפרסונה הציבורית שלו על בסיס מערכת יחסים רומנטית, לרוב רקובה באופן קיצוני, עם דמות אחרת בבית האח הגדול. עמיר וסיוון הם רק עמיר וסיוון, אף פעם לא מתבטאים בשום הקשר אחר ולרוב גם לא מופיעים לחוד; ג'קי אולי היה מגיע לגמר בלי נופר, אבל ממש לא בטוח שגם להיפך; וליהיא התגלתה כשחקנית רצינית העונה כשמשולש האהבה המתוקשר שלה תפס תאוצה. מעבר לזה, אנחנו יודעים על כל אחד מהדיירים האלה מעט מאוד (וגם זה מרגיש לפעמים כמו יותר מדי). פרידה הודחה רגע לפני הגמר

פרידה: "אל תבוא אלי כמו זבוב לחרא", עמיר: "מיליון זבובים לא טועים"

לפרידה לא היה מראש סיכוי במגרש הזה. פרידה הרי נכנסה על טיקט של נטייה מינית (בין השאר), וטיקט צריך רק אחד. יציאה מהארון, זה כן. אבל איזה מלהק חדל אישים היה מכניס שתי דיירות לסביות לבית האח הגדול? הרי זה כמו להביא שני גמדים, או שתי נרקומניות לשעבר, או שני לוקים בטורט. דאבל קאסטינג. מאוד לא סביר. את הקרב הזה, פרידה הפסידה בעל כורחה, ומראש.

"יאללה, צ'יק צ'ק" (פרידה, מנהלת גם את ארז טל)

פרידה הסתדרה יופי גם בלי זה. פרידה היא כידוע אישה חזקה. היא ניהלה את העונה הזו, וגם את ההדחה שלה עצמה (לארז: "אז אל תשאלו אותי יותר שאלות!"). היא תפסה את תשומת הלב בכוח, תפרה קווי עלילה שהיא עומדת במרכזם גם כשלא היה ברור מאיפה היא מנפיקה חומרי גלם, והצליחה לשמר לצד כל זה גם איזו תחושה של ישירות או של אותנטיות. אפשר להתווכח עם רוב המעשים והדיבורים שלה בבית האח, והיו מספיק מי שעשו את זה. האגרסיביות שלה הייתה מוגזמת, זה בטוח, וקמצנות הסיגריות קיצונית. אבל יחד עם נופר מצד אחד של המתרס וליהיא מהצד האחר, פרידה דגמנה בפריים טיים, באופן עקבי ובלתי ניתן להתעלמות, נשיות קשוחה ולא מתנצלת שסיוון אברהמי יכולה רק לחלום עליה.

פרידה מנהלת את ההדחה של עצמה:

"לפעמים בן אדם צריך לעשות שינוי של 600, אה... 600, ב-600 זווית" (ג'קי מחשב)זו הייתה עונה על נשיות לפחות כמו שהעונה הקודמת הייתה עונה על גבריות (סער מול אלירז, למי שכבר הדחיק). לא רק שנשאר בה לאט לאט רוב נשי מוצק, אלא שהגברים שהשתתפו בה היו שקטים עד כדי סמויים מן העין. עמיר לא אמר יותר משלוש מילים שלא בעניין סיוון במשך שלושה חודשים; עתי היה כמעט בגדר שמועה; ואפילו ליעוז, שהעפיל לשלבים מתקדמים, זכה לזמן מסך פעוט במיוחד. לאחת הסיבות המרכזיות לתופעה הזו קוראים פרידה הכט. לא רק כי היא עצמה בולדוזר-על שגזל את רוב זמן השידור של רוב התוכניות מאז שדלתות הבית נסגרו בתחילת העונה. אלא גם כי בעימותים שלה עם דנה, מירב ונופר, כל אחת מהיריבות שלה גדלה לכדי מפלצת, מטפורית ולא מטפורית, שבולעת דקות שידור לארוחת בוקר ויורקת אותן על פרידה כשהיא שבעה. אם היא הייתה נשארת בבית עוד שבוע, אולי אפילו סיוון אברהמי הייתה מוצאת בתוכה את כוחות הנפש לפתוח עליה חזית.

"יום רודף יום וג'קי איננו ג'קי" (ג'קי רפלקסיבי)אבל פרידה לא נשארת, ומזל שיש רק עוד שבוע לגמר, כי צוהל ומרתק לא יהיה שם. ה"אהבה" שנשארה בבית היא, כאמור, מהמדכדכות שנצפו באזור מאז חשיפת הסיפור של גואל רצון בערך. סיוון ועמיר עושים זה לזה בעיקר רע, ובזמן האחרון כנ"ל נופר וג'קי. ליהיא, למזלה, נפטרה משתי העלוקות שרכבו על גבה, ומאז היא פורחת. במהלך השבוע הזה, יהיה הרבה יותר מעניין לעקוב אחרי הבית הרגיל של פרידה הכט, זה שבו מתקיימת האהבה, ולא ה"אהבה", זה שבו ייפתר לכאן או לכאן סיפור האהבה של פרידה לתותי. האם נפספס את הרגעים הגדולים האלה לטובת עוד הורדות ידיים של סיוון ועמיר? אני בטוחה שבמאקווו כבר חשבו על משהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ