ארץ נהדרת: פורים מצחיק כבר לא יהיה

מערכון שנמשך ונמשך ולא הצליח לומר דבר על אירועי השבוע, היעלמותה המסתורית של רחווול וההיאחזות בקשת ליבליך דרדרו את התוכנית השבוע מטה. מזל שמגריזו וברודי היו שם כדי להעלות לנו חיוך על הפנים

ליאת ריקליס, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאת ריקליס, עכבר העיר אונליין

לא ברור אם האיומים על חייו של מולי שגב, התמונות שלו במדי נאצי או הטוקבקים כאן באתר על הצגת המתנחלים באור מגוחך הם אלה שגרמו לכותבי "ארץ נהדרת" לוותר על דמותה של רחוווול דווקא השבוע, בו הפכו המתנחלים לסלע מחלוקת תקשורתי. מה שבטוח – אנחנו לא הרגשנו בחסרונה. אז מה היה לנו?

חמש דקות למען גלעדניסיון לומר משהו על הרחוב הישראלי דרך דמות הישראלי היפה, שעשתה קאמבק מהעונה שעברה. אלא שהנושא – הנאיביות שבמחווה הלאומית למען גלעד שליט – לא מספיק חזק בשביל מערכון סאטירי פותח, והטיפול בו לא היה חד ושנון דיו כדי להצדיק את הבחירה. "ארץ" כבר היתה צריכה ללמוד מניסיון העבר שלה - להזכיר את שליט במערכון זה לא מספיק כדי להפוך אותו לנשכני.

הצונאמי ביפןבמילה אחת – מייגע. בשתי מילים – לא עקבי. מערכון שהתארך והתארך דקות ארוכות, עם הרבה יותר מדי רפרנסים ודמויות, עד שלגמרי שכחנו על מה כולם מדברים. בחירה מעניינת להתייחס, בכל זאת, לטבח באיתמר דרך האסון היפני, בלי לדבר על העניין עצמו, אבל הסאטירה הלכה לאיבוד בין כל טקסי התה המיותרים. הנקודה החזקה של המערכון היתה הירידות על שידור הקדם בערוץ 1, שהיו מדויקות ומצחיקות עד שאפילו הפאנל נקרע מצחוק בכל פעם שסמו-אבני הופיע על המסך.

אלא שמכאן המערכון התחיל באמת להתדרדר: סמדי בומבה חולצה מהבוידעם בשביל פאנץ' אחד ("נראה לי שהיפנים כבר קיבלו את הבומבה שלהם השבוע"), אלון גל פוספס ובגדול, יוסי גיספן – שאולי היה ראוי למערכון משל עצמו, לאור ההדים שעוררו התבטאויותיו של יהורם גאון השבוע – שחק לעייפה את אותם פאנצ'ים מהופעתו האחרונה, ואם זה לא מספיק – נאלצנו לקבל גם את אלכס מ"היפה והחנון", שהחיקוי שלו הפך מרגע לרגע מאלכס ללובה. רגע לפני שהטבענו את עצמנו בוואסאבי, סיימו ב"ארץ" את המערכון עם שיר די מוצלח, שהיה יכול להיות מוצלח יותר, אם היה מחליף את מערכון להקת אפליקציה בסוף התוכנית. אבל כנראה שזו כבר דרישה גדולה מדי.

ועכשיו הכותרותבגלל אורך הפאנל הראשון קיבלנו מבזק כותרות אחד בלבד, על מבצע שדי נקבר השבוע בין האירועים המרכזיים. כל כך נקבר, עד שאפילו לכותבים לא היה יותר מדי מה לומר עליו, מלבד כמה פאנצ'ים על גבי אשכנזי המשוחרר ועל שמו המצחיק של הרמטכ"ל. אגב, שועשענו לגלות שלמרות הדאחקות על חשבון החברים בערוץ הראשון, גם בערוץ 2 לא חסרות תקלות טכניות – כמו אלה שקיבלנו בזמן הדפדוף בפייסבוק של בני גנץ. לייק.

יופי של יוםמצד אחד, הקישור התלוש לקדאפי הפריע לנו לאורך המערכון, שדווקא היה אחד המשעשעים בתוכנית. מצד שני, החיקוי המעולה של שני כהן (בצירוף של כתיבה מדויקת ושנונה) למגריזו המתעפצת מול עיני המרואיינים שלה, היה פשוט דד-און – וכל מי שאי פעם נאלץ לצפות בה בתור בקופת חולים מבין בדיוק על מה אנחנו מדברים.

הורות ולידההורים, אתם יכולים להשקיע אלפי שקלים בילדיכם, אבל קחו בחשבון שהם עלולים לגדול ולהידרס על ידי משאית. או לחילופין, להינטש בשבי עד שהדבר היחיד שיהיה אפשר לעשות למענם, הוא להחשיך את NRG  לחמש דקות.

פרס ישראל לשמעון מזרחיללא ספק, המערכון ההזוי בתוכנית. לא נכחיש שהתגעגענו לדמותו של טל ברודי ולביצוע הוירטואוזי של אסי כהן, ששבר אפילו את הפוקר פייס של סמו, אבל עדיין מוכרחים לשאול: חברים, מה עישנתם?

בת מצוושהאם השינוי של שבלונת המערכון הערוך לשיחת אולפן-בית בין קשת לקיציס הצליח לשדרג את המערכון העבש הזה? התשובה בגוף השאלה.

הפרלמנטהיה יכול להתחרות בקלות במערכון שמעון מזרחי על תואר ה-WTF של התוכנית, אילולא הטוויסטים שגילו לנו שכל המטרה היתה לחמוק מארגון יום הולדת לאמציה. הכי "החשוד המיידי".

תחפושות לפוריםרעיון וביצוע לא רעים בכלל, למרות שהאימפקט, כמו שאפשר לשער, יהיה הפוך – אלפי הורים במדינה קיבלו אתמול רעיונות חדשים איך למרר לילדיהם את החיים. חלוק נחל, אמרתם? רשמנו.

אפליקציה"אני סלבריטי" הוא דווקא מהשירים המוצדקים של הלהקה, שהקישור בינה ובין אקטואליה נדיר עד לא קיים. סוף סוף הבאתם אותה בשיר נחמד – לא תפרשו בשיא?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ