היפה והחנון: עשו שינוי כל הדרך אל הגמר

הפרק האחרון של היפה והחנון היה בין הטובים של העונה. הוא הצליח לעמת את המתמודדים עם שני הפחדים הגדולים ביותר של ישראלים: להיות תלויים באוויר ולדבר אנגלית. הזוכים הגדולים של הערב, היו צפויים מראש, אבל ראויים באותה מידה

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

לשם הפרוטוקול, בואו נטפל קודם בכמה עניינים פרוצדורליים כדי שנוכל להניח אותם בצד בהמשך הדרך. בדקות הראשונות של תכנית הגמר נאלצתי לבדוק כמה פעמים שאני באמת נמצא על הערוץ הנכון. אם השעה היתה קצת יותר מאוחרת והצבעים על המסך היו טיפה יותר דהויים, הייתי יכול להישבע שנפלתי על אחד מהשידורים החוזרים של ערוץ 33. התפאורה של אתר הגמר של היפה והחנון היתה כל כך דלה, והמרחב כה קלסטרופובי ,שהייתי בטוח שבכל רגע אהוד מנור ייכנס ויקרא למוני אמריליו לאיזה ערב מחווה, שיימשך שעתיים לפחות עם עפרה חזה, שושנה דמארי, בני ברמן ומיטב כוכבי זמרת ארצנו. למרבה המזל, השידור עבר לאירועים שהוקלטו מראש לטובת כל הצדדים הנוגעים בדבר. לממיר שלי שלום.

מה חושבים הפיינליסטים רגע לפני הגמר

אם מניחים בצד את הציפייה המותנית לכך שכל אירוע טלוויזיוני שמודבק לו התואר ”גמר” ילווה בהפקה גרנדיוזית ובומבסטית, הפרק האחרון של “היפה והחנון” היה בין הטובים של העונה. הוא הצליח לעמת את המתמודדים עם שני הפחדים הגדולים ביותר של ישראלים: להיות תלויים באוויר ולדבר אנגלית. תשאלו את כל מי שטס בצ’ארטר של חברה זרה עם עוד ישראלי לצידו, הוא יסביר לכם. הגימיק של משימה בגובה של כמה עשרות מטרים כבר די מוצה לעייפה בכל תכנית ריאליטי אפשרית, וגם במקרה הזה ליטל סמדג’ה הצילה את המצב בזכות פחד הגבהים הטוטאליסטי שלה.

עף לי הסכך ללפלנד: המילון המלא של היפה והחנון

לזכותה של המשימה ייאמר שממנה נופה הזוג החלש ביותר, ענבל וירון. זה היה זוג שכל אחד מחלקיו לא עורר אמפתיה או עניין כלשהם וגם החיבור של חלקיו לא עלה על סך השלם. איפה הפררו רושה?

לכן, משימת הגמר של ליטל ואלכס ושל אור ונלה להתערות במסיבת קוקטייל דיפלומטית היתה מן הראויות ומן המוצדקות במשימות ישראל. בשלב הזה של התחרות הפתיעה בעיקר הנאיביות של הארבעה שכבר אמורים לזהות מקילומטרים זיוף ומניפולציה במשימות. הרמז הראשון לכך שרוב האורחים אינם דיפלומטים ושהמארח של המסיבה איננו שגריר, היה העדרו של המתאבן הרשמי של סגל א’: פרר-רושה. את כלל היסוד הזה לומדים בשיעור הראשון בחוג למדעי המדינה. הטעויות באנגלית, הלחץ של ליטל, ההתחנחנויות של נלה והדמות המופרעת של מייקל נסיך סילנד ואחיו שנהרג על ידי צ’יטה הניבו כמה מהדקות הטלוויזיוניות היותר מצחיקות של הזמן האחרון.חשוב מכך, ההתכנסות של כל חברי העונה על הדשא בחצר למפגש אחרון לפני בחירת הזוכים הזכירה למה “היפה והחנון”, למרות שנמתחה מעבר לנדרש בעונה הזאת, היתה אחת התכניות היותר נעימות לצפייה בימים אלה. היא נשארה התכנית האחרונה שמבקשת מהמשתתפים שלה לשתף פעולה, להתקרב זה לזו ולהיות פתוחים לאפשרות של שינוי. בשביל שכל הדברים האלה יקרו, שני הצדדים צריכים להיות מסוגלים להכיל את הזולת ולא להיות עסוקים באופן אובססיבי בשאלה כיצד הם נראים, האם קולם נשמע והאם הם מצליחים לומר את המילה האחרונה.

בלי אמת אישית

לא במקרה אף אחד מהמשתתפים ב”היפה והחנון” לא הגה מפיו את הביטוי הכה אהוב על משתתפי ריאליטי: “האמת שלי”. אין לאמת מקום בווילה, יש מקום לנראטיבים, לתפיסות עולם ומה שקורה להם כשהם מתמזגים ביחד במשחק שאיננו משחק סכום אפס. נרקיסיסטיות, דורסנות ואגואיזם מהסוג שמקדם כל משתתף ב"האח הגדול" וב"הישרדות", מכשילות את המשתתפים ב”היפה והחנון”. ראו מקרה חופית. .וכן, זה היה כבר ברור וצפוי לפני כמה שבועות טובים שאלכס וליטל יקחו בהליכה את התחרות. אז עכשיו זה רשמי. מגיע להם, שיהיה במזל, הם באמת עשו שינוי. השאלה הגדולה היא האם זה היה השינוי האחרון בחייהם ואיך הולך להראות השינוי הבא. אותו המצלמות כבר לא ימשיכו ללוות ואולי עדיף שכך.

צפו ברגע הבחירה בזוג הזוכה:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ