הישרדות: משלושה יצא אחד

בשבט סוף סוף הבינו שגיורא הוא לא סבא חביב, אלא אסטרטג שעובד ללא לאות כדי לקחת את המיליון, יולה עמדה תחת מתקפה חזיתית משני צדדים, ובן בנה מגדלים ואסטרטגיות שבסופו של דבר קברו אותו עמוק בחול

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

האנטומיה של רועי

השקשוק והערבוב של השבטים גררו אחריהם כמה תוצאות בלתי צפויות. הראשון הוא מותו בטרם עת של ריקוד הנצחון של מריקודו עקב מעברה של הכוראוגרפית רחמים אל שבט באנאו המחודש. עוד תופעת לוואי שנוצרה, היא הפיכתו של גב ממועמד להדחה, למנהיג הנערץ של שבט מריקודו החדש. וזה בעקבות הנצחון במשימת החסינות והחשיפה על העבר זרוע המזרקים שלו. בזרמים היותר תת קרקעיים מספק השבט החדש מתח בלתי צפוי מכיוון רועי, ששמח סוף סוף להתאחד עם גב ולעבוד איתו “כתף מול כתף”. מאחר ורועי מכיר יותר מקרוב את האנטומיה שלו ושל גב, אני לא אתקן אותו לביטוי התקני “שכם אל שכם”. ואם כבר אנטומיה, הדמות הנערצת השנייה על רועי,הלא הוא יונתן, יצא איתו לסיבוב סקינידיפינג לשמחתן של נטלי, יאנה ואנשי הליהוק של מייקל לוקאס.

לא נראה לי שנציב תלונות הציבור ברשות השניה עומד לקרוס מעודף פניות עקב חשיפת הישבנים, אבל לפני שהראו לנו את הגב החשוף של אתי ונטלי קיבלנו לפחות הסבר שמדובר בערום בטוב טעם שהוא חלק בלתי נפרד מהתסריט. יונתן ורועי סתם צעדו להם ערומים כשהמצלמה מציצה להם מאחורי סלע ללא כל נימוק או הסבר. ככה יפה לעשות סתם החפצה?

כתף אל כתף, עם טוסיק בחוץ. יונתן ורועי:

ברית עולם

הטעות הראשונה של לירון-אוהד-שונית היתה לשלוח את יגאל הביתה. הכל באשמתה של אירית, שסובלת מחולשה קשה לגברים סמכותיים ולמנהיגי שבטים. מה שעומד בניגוד לכל הצהרות האישה החזקה שלה.

הטעות השניה היתה של גיורא, שחשב שבן הוא מישהו שאפשר לרוץ איתו למרחקים ארוכים. מסאגת המרדף אחרי אביב, גיורא היה צריך להבין שלחניך שלו יש פתיל קצר, וחיבה יתרה לצליל של הקול שלו, לאיומים ולעימותים גלויים. במילון של בן לא נמצא המונח אובר-קיל, וזה בדיוק מה שהוא עשה. בזמן שבן היה באי הגלות, גיורא עוד יכול היה לטוות בשקט עסקה אפלה להדחתה של יולה, תוך כדי ניגון על החשש האמיתי והאפשרי מאוד שביום האיחוד היא תשלב כוחות עם חברי הברית הקודמת שלה. גיורא לא לקח בחשבון את העובדה שלירון ושאר החברים אוכלים את הלב על כך שלא בחרו את יגאל לשבט במקום בן. באיחור של קצת יותר מיום, הם הבינו שגיורא הוא לא סבא חביב שיתן להם להעלות אותו על קרחון בהזדמנות הראשונה, אלא אסטרטג שעובד ללא לאות ומנצל היטב את מתק השפתיים, את החזות האבהית ואת ההצטנעות שלו כדי לקחת מהם את המיליון.

לירון, שנראה בהתחלה קצת בחור טוב מדי,  הצליח כנראה לתפוס שהדחה של יולה תשאיר את גיורא עם בן ברית צמוד, שיצטרך להעביר לצד שלו רק עוד שורד אחד, כדי ליצור שיוויון ולהפוך את מאזן הכוחות. אחרי שגיורא גם ניצח במשימת החסינות, הבינו פליטי מריקודו שכוחו לא רק בראשו, אלא גם במותניו והסכנה מגיורא כפולה. ליולה מגיע שאפו על קרב המאסף ועל הדבקות במטרה. ציון לשבח מגיע לה על כך שהצליחה להשיב לבן עם מתקפת ההתשה המילולית שלו. ככל שבן המשיך לדבר, כך הוא קבר את עצמו עמוק יותר. בן גם לא יכול בלי איזה קרשנדו. על אביב הוא איים בתביעה, מיולה הוא דרש התנצלות. על הדרך גם דיבר לא יפה על יונתן. החברים רשמו לפניהם. אפשר היה לראות את הראש של אוהד מוטה כלפי לירון כמו שואל מה הצעד הבא. בן, כמו שאפשר היה להבין, הודח ונשלח חזרה לטבריה.

בן מלא אסטרטגיות, זה לא עזר לו:

איים בזרם

הכי טברייני לטברייני אינדיאני - בן מנסה להרשים את יניב בכושר הדיג המפוקפק שלו. יניב לא מתרשם ובמקום זה מבטיח לא להפליץ עליו וגונב לו קרסים מהתיק בזמן שהוא ישן.הכי זקוקה לבדיקת רופא - אחד הסימנים המובהקים להתייבשות ולשבץ הוא פגם בדיבור. אירית רחמים ממשיכה לעשות שמות בשפה העברית עם “רגשות אמביווילינטים” ו“לבדוק על בוריים,הכי צריך לקבל אספקה חינם מכרמל מזרחי  - גב מסביר לחבר’ה שהוא נמנע מאלכוהול ושקידוש הוא עושה עם תירוש. הכי חבל שיותר אנשים לא עושים את זה - להוציא את צמר הגפן מהאוזניים ולדחוף אותו לפה. לגב זה עזר להיגמל מסמים, תחשבו מה זה יכול לעשות לכם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ