האח הגדול 3.0: פרידה נלחמת על השליטה

שלושה שבועות לפני הגמר, ההפקה מנסה להחזיר למתמודדים קצת אנושיות ועל הדרך, לסחוט דמעות: ג'קי עוזב את האלכוהול וחוזר להיות ליצן, ליעוז מראה סימני חיים וליהיא עם צחקוקי פנסיונרית מפלורידה

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

בננה ספליט

פחות משלושה שבועות לפני הגמר וליעוז מצליח סוף סוף לקבל כמה שורות רצופות וכמה דקות מסך באח הגדול. אם מישהו יברר את היחס בין מספר המילים שהראו את ליעוז מוציא מפיו ,למספר הימים שהוא נמצא בבית האח הגדול, הוא בוודאי יגלה שליעוז שבר שיא שלילי. אולי רק במנזר השתקנים מצליחים לדבר פחות וגם זה לא ממש בטוח. אז מה הביא לליעוז את החפפה? מה שרף לו את הפיוזים? מה גרם לו טו גו בננז כמו ליהיא בוודאי היתה מיטיבה לתאר?

לכל הטורים של ה"אח הגדול"

האח הגדול הציע לו לבחור בין מופע סטנדאפ במוצאי שבת שישודר בטלוויזיה לבין האפשרות להסתובב יום שלם בחליפת בננה. ליעוז האומלל בטוח שהעם צמא לספיישל בכיכובו. ניתוק בן שלושה חודשים מהעולם גם גורם לו לחשוב שערוץ 2 נוטה לחלק חצי שעת שידור בפריים טיים בכזאת קלות. באופן משונה מי שנכנס לבית על תקן של סטנדאפיסט מעולם לא נראה מספר בדיחה אחת, אלא הוצג כדמות די טראגית שסוחבת געגועים קשים לאמא מתה.

אבל ליעוז לא יודע על זה שום דבר, על זה שהעם צמא לשמוע את הפאנצ’ים שלו ושהוא ויתר על הזדמנות חייו. לא לוקחות לו שתי דקות והוא פוצח בנאום חוצב להבות  ומתריע בכל חבריו שלא יעזו לפשל במשימה ולבחור בצפוי. מי שלא יעמוד בתו התקן הליעוזי, יחטוף על הראש. ולמה? כי הוא הקריב את היקר מכל. הוא מעולם לא עמד להדחה, כי הוא השורד האמיתי. נופר, שועלת הדחות ותיקה, לא מתרגשת כל כך מהר.

דחיית סיפוקים

המשימה השבועית פרטה לדיירים ולנו על שני מיתרים. הראשון הוא מיתר האינטימיות. אחרי שלושה חודשים אנחנו מכירים את הדיירים ואת כל המנהגים שלהם כמו שאנחנו מכירים את של בני משפחתנו. זהו ניסיון יפה של ההפקה להחזיר לאנשים האלה קצת מהאנושיות והיומיומיות שלהם, אחרי שבועות ארוכים שראינו אותם בעיקר צורחים זה על זה מלוא גרון עד שהראש שלהם איים להתפוצץ לחתיכות קטנות של קונפטי.

החלק השני עסק בעצם בדחיית סיפוקים ובצורך לסחוט עוד כמה דמעות. הצלחה יוצאת דופן נרשמה במקרה של ליהיא, בחורה בת פחות משלושים עם צחוק של פנסיונרית יהודיה בבוקה דל ויסטה בפלורידה. את התמונה של עתי היא שמחה לראות, את אבירם הרבה פחות. אם למישהו עוד נשאר ספק, “האח הגדול” היה הבריחה שלה ממנו והיא לא רצתה אותו שם. שאר הברירות היו די מטופשות, והגדילו לעשות עם סיוון שהתלוננה שהאח הגדול לא ממש מכיר אותה. למי שלא צפה, אפשר לומר שגרסאות מודרניות של משפטי שלמה לא ממש היו שם.

מי שלא מצליחה לבחור בחיים מחוץ לבית האח הגדול ועדיין מסרבת לקבל את רוע גזירת ההדחה שלה היא מרב בטיטו. מסר הווידאו של בטיטו לפרידה היה לכל היותר פתטי, ונפל במלכודת שאליה צעדו כעיוורים כל המתעמתים עם פרידה. בעצם הרצון שלהם להתחבב עליה ושהיא תכיר בהם או תראה אותם הם ממליכים אותה למלכת הבית ואחר כך מתלוננים שהיא מצווה לערוף את ראשם. אם הם רק היו רואים איך פרידה מתחרפנת כשהיא מגלה שיכול להיות שהיתה התרחשות בבית שהיא לא ידעה עליה (ע”ע הגילוי שסיוון שכבה עם עמיר וע”ע הגילוי ששימי הדג מדבר), הם היו מבינים מהי הטקטיקה הראויה. סם החיים של אנשים מהסוג של פרידה הוא הקונפליקט. עם התעלמות היא כבר לא יכולה להתמודד.

ג’קי ונופר בפרק הקודם הפכו את ג’קי מליצן החצר לאלכוהוליסט, לגנב ולשקרן. אתמול החליטו קצת להרגיע עם רצח האופי ולנסות לתת לו הזדמנות לחזור ולהיות הליצן. ג’קי, מסתבר, כבר נמצא בשלב הפוסט פוסט ליצני שלו והוא רק רוצה לעבור את שלושת השבועת הקרובים בשלום. בלי להתכוון המשימה לימדה את ג’קי שיעור חשוב: בחורות אוהבות בחורים אדישים שלא יכולים, או לא רוצים לגעת. אם הם לבושים במדים של נזירה, הן בכלל לא יכולות לעמוד בקסמיך. הנשיקה והחיבוק של נופר חיסלו את הסיכוי לנצח את המשימה. גם את המסיבה הן חיסלו עוד לפני שהיא התחילה. איכשהו, כשפרידה צורחת על כולם שיתחילו ליהנות ועכשיו, הם מתקשים לציית. באמת חבל שהם לא הולכים עם האמת שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ