רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

איזה מזל שציפי לבני הפסידה בבחירות

צודק רביב דרוקר: הדבר הטוב ביותר שקרה לציפי לבני הוא שהפסידה בבחירות. ומאז שהפסידה בבחירות, היא לא מפסיקה לדבר על כך שהפסידה בבחירות. ווינרית

תגובות

שישי עם רביב דרוקר ועופר שלח, ערוץ 10, 20:00

צודק רביב דרוקר: הדבר הטוב ביותר שקרה לציפי לבני הוא שהפסידה בבחירות. בראיון שהעניקה לעופר שלח ולדרוקר, במסגרת תוכנית הלקט/פוסט-מורטום המהנה והבלתי פומפוזית לסיכום שיבוץ תוכניתם בשישי, היא נראתה, כהרגלה בחודש וחצי האחרונים, חיונית כשר הסברה מצרי במצעד לציון הניצחון במלחמת אוקטובר, שופעת קסם אישי כסידני פואטייה ב"לאדוני, באהבה", משעשעת, גם אם מלחיצה במקצת, כרובין ויליאמס ב"מורק ומינדי", וששה אלי קרב כמו יעל ארד בואכה קתרין פלרי.

אמה-מה (כחכוח בגרון): הפסידה בבחירות.

אפשר לומר שההפסד שידרג אותה. אפשר לומר שהוא הבריג אותה טוב-טוב לתוך עמדת השיגור לבחירות הבאות ואפשר לומר אפילו שהוא עשה משהו טוב למלתחה שלה. אפשר לומר הרבה דברים. אבל צריך לומר גם שעם כל הסימפטיה לוונדר-וומן בחליפה בגוון חרדל זו, ועם כל האהדה לפוזיציה ולאופוזיציה, ועם כל ההערכה לאישה שבתשובה לשאלת דרוקר "איזו ילדה היית?", השיבה "טום-בוי" (שזה כמו לשאול את זאזא גאבור, "איזו ילדה היית?" והיא הייתה משיבה "טום סלק"), עדיין, מה לעשות, החיים מסריחים (והם לא מתחילים להריח כמו שושנים כשמזדקנים) ורבאק, גיברת, הפסדת בבחירות.

כמובן שאי אפשר שלא להתעכב על העניין שמאז שהפסידה בבחירות היא אינה מפסיקה להתראיין על ההפסד בבחירות, אינה מפסיקה לדבר על עמדותיה ומהלכיה במשא ומתן הקואליציוני (לאחר הפסדה בבחירות), לנאום על חדלונו של נתניהו, צביעותו של ברק והשד זוכר מה עוד, וכל זה מהעמדה המוצדקת, מלאת הפאתוס והמנומקת מאוד של זאת שהפסידה בבחירות.

ובאופן מוזר, למרות שנושא השיחה הקבוע עמה בעת האחרונה הוא ההפסד בבחירות, הס מלהזכיר את המלה "הפסד" במחיצתה. מבחינתה של לבני, היא עצמה היתה, עודנה ולעולם תהיה המנצחת (האמיתית!) בבחירות. כמו מיס האבישם האומללה, המחכה בשמלת כלולותיה לחתן שלא יגיע, כך לבני עדיין מציינת את יום חגה הגדול - הניצחון בבחירות - גם אם בדרך מוזרה במקצת: ראיונות בלתי פוסקים בעניין הפסדה בבחירות.

ידידיי, אין טעם לחפש משמעות בנפלא ובכביר מאתנו. אדם האחוז באמונתו, אדם הנאמן לתפיסת המציאות שלו, גם כשזו מעודכנת, בועטת וחיה כיוזמת אנאפוליס עצמה, הוא אדם הראוי להערצה, שלא לומר, לקולו של המצביע הישראלי בקלפי. ואמנם, היה וירצה הגורל ויתרגשו עלינו - במהרה בימינו - בחירות נוספות, לבטח ששוב יצביעו הכל, כולל כולם, לציפי לבני. ולבטח ששוב תנצח. ולבטח ששוב תתראיין אצל כל מיקרופון פתוח בענייני הפסדה בבחירות. ולבטח שהס יהיה מלהזכיר במחיצתה את המלים "הפסד בבחירות", באותו ראיון ניצחון בבחירות שעניינו, כאמור, הפסדה בבחירות.

הישג מרשים אחד אפשר בכל זאת לזקוף לזכותה: לבני היא המקרה המתועד הראשון של אישה שהצליחה להפוך לשמעון פרס.

כרטיסים להופעות והצגות

tm_tools.isArticleType(story) : true