כשהאח הגדול מודה לכלי שלו, גילי מיילי

הדייר הפרובוקטיבי של העונה הודח כבר ביום ראשון, אבל בהפקה מקפידים לטחון עד דק את העלבונות שהוא הטיח בענת. זה מה שקורה כשהאח הגדול משתמש וזורק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

החברים בחוג לקולנוע לא יודעים את נפשם. עד עכשיו רק תלמידי החוג למגדר מצאו קרדום לחפור בו בבית האח הגדול. עם משימת ה-42 קילומטר (מה האובססיה הישראלית הזאת למרחקים של 40 קילומטר?), הגיעה גם המחווה הבלתי נמנעת ל"הם יורים גם בסוסים". בגרסא הישראלית מגלמת לבנה את תפקיד ג'יין פונדה. אבל גם מההליכה סביב עצמם "האח הגדול" לא מצליח להפיק סצנה אחת ראויה לשמה. מי שחיפש סמליות, אולי ימצא אותה שם. הדיירים ממשיכים לנוע במעגלים ולהתקדם לשום מקום בשביל הסיכוי לזכות בפרס כספי גדול בעת משבר כלכלי. גם המופע ההוא, בימי השפל הכלכלי הגדול, משך קהל וספונסרים מתלהבים, ממש כמו "האח הגדול". ממרחק הזמן, המופעים הללו בהם אנשים רקדו תמורת כסף עד לאפיסת כוחות נראים אכזריים ובלתי אנושיים. עד כאן ההבדלים. 

»  האח הגדול 5 - כל הכתבות »  ההדחה של גילי מיילי מריחה מתוכן שיווקי»  מזל טוב, דורין מצאה אישיות»  פאולינה מביעה רגש דרך השיעראבל לא כולם למדו על פליני, על המבט של המצלמה ועל תיאוריות של הגל החדש. אחרים מעדיפים את המופע שלהם נטול כל סממנים אמנותיים ולהעביר את המסר באופן ישיר. גילי מיילי עושה את זה כבר שלושה ימים ברציפות. הודות להפקת "האח הגדול" נטחנים ללא הרף העלבונות הילדותיים שהטיח בענת, שרק כמה דקות לפני כן הטיחה עלבונות ילדותיים בלבנה. על הדרך מספיק גילי להסתכסך גם עם כל מי שאוהב כלבים, הולך כמו גבר וממורמר. בקיצור, מרבית אוכלוסיית הגברים בתל אביב. לתשומת ליבו. גילי הודח על ידי ההפקה לא בגלל הדברים הקשים שלו, הם הסיבה שבגללה הוא נשאר שם כל כך הרבה זמן.

ההדחה של גילי היא בסך הכל עוד ניסיון להכניס קצת תוכן, עניין ופעילות כלשהי במתרחש בבית. התוקפנות והאגרסיביות של גילי הכניסו את שאר הדיירים למצב של שיתוק, כמו שבוס שתלטן ומרושע במיוחד מצליח לחרב כל שעה פנויה בחייו של העובד שלו. השיתוק הזה הבריח מהבית את שאריות הדינמיקה הטבעית בין הדיירים. בהפקה מבינים, שאף דייר חדש לא יעזור אם גילי ימשיך לקפד ראשים. אולי היו סולחים לו אם הוא היה יודע להתפייס כמו לבנה וענת, אבל זה כבר לא נמצא ברפרטואר שלו. יותר מעניין היה לראות איך נערת הגומי לאון מרביץ פליק פלאק לאחור ומפגין גמישות מרשימה במיוחד. שנייה אחרי שגילי הודח, הוא כבר הספיק להרעיף על ענת נשיקה רטובה. העזיבה של גילי מקדמת את דורין בתור, והיא זאת שחוטפת התמוטטות עצבים הפעם. היא כנראה לא סגורה עד הסוף על הקונספט של צילום טלוויזיוני, כשהיא מכריזה שהיא לא רוצה שיראו אותה ככה. לזה כבר מאוחר מדי. בשיחת הפרידה מודיע יורם זק לגילי שהוא היה כלי מאוד חשוב בעונה הזאת. בוגרי החוג לפסיכולוגיה מוזמנים לשאול מה פרויד היה אומר על הבחירה במילה כלי.

מלא אנרגיה כמו ביום הראשון לטירונות. מוטי (צילום מסך) מי שמחפש קצת תקווה בדיירים החדשים, מוזמן להיזכר בעונות הקודמות. הם תמיד מגיעים מלאי אנרגיה, עמוסי תכניות, אג'נדות וטקטיקות, אבל תוך שבוע משתלבים באווירת החידלון והדיכאון הכללית. משוחרי שלום וחובבי פאן באקסטרים, המכונה כבר דואגת לטחון אותם עד שיהפכו לאבק אדם כמו הדיירים הוותיקים. בהצלחה למוטי שבא לדרוש את כבודן האבוד של אותיות הבכל"מ והבומ"פ וגם לדבר קצת על הפנסיה. מי ידע שיש כזאת דרישה ציבורית להכלאה בין אבשלום קור ותמר גוז'נסקי? דניאל באה להחליף את פאולינה, ואתם יושבים? את ההודעה על הצטרפותה לבית קיבלה כשהיתה במקסיקו. מה עוד ימציאו? דידי מאוהיו ממותגת כמשהו בדרך בין שלי ורוד לליהיא גרינר ורק המניעים של ירדן לא ממש ברורים. איתי בא לייצג את כל מי שעשה פסיכומטרי, למלא את משבצת הליקוי הפיזי וגם לסדר על דרך שלום עולמי. הערב נחתם עם הפרומו השקרי, שזה קצת כמו לומר "יותר עדיף". הרי כל פרומו הוא שקרי במהותי, אז מה הוא פרומו שקרי? פרומו אמיתי? הנה סוגייה שתעביר לאיתי קצת את הזמן לאחר שיפתור את שאר הבעיות בבית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ