"האח הגדול": טהוניה כועסת, מיכל אנסקי מפייסת

אין כמו המאמי הלאומית החדשה כדי לקרב לבבות בין המחנות. כי מה מרפא פצעים יותר משאיפת אותו חמצן של סלבריטי?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התקציב בבית "האח הגדול" הוא כמו מזג האוויר וחוק ההסדרים. כולם מתלוננים עליהם, אבל אף אחד לא עושה משהו בנידון. עד שמגיע דור ודווקא כן עושה. במו ידיו וגירו הוא מחלק את הבית לאח הגדול איחוד ומאוחד. הקרע האידיאולוגי נפער בשל אנוכיותה של טהוניה וחוסר התחשבותה בקולקטיב. "ליל העשרים" גרסת המאה העשרים ואחת, ללא ספק. מה שחסר בכל הדיון הזה הן כמה תשובות לשאלות היסוד: מה התקציב הקבוע של הדיירים? כמה ממנו קבוצתי וכמה אישי? וכמה כסף מתווסף בכל פעם שהם זוכים במשימת תקציב המותרות? התשובות, כמובן, מיותרות כי עמימות בונה היא שם המשחק. כך אפשר ליצור סוף סוף קרע משמעותי בבית שיניע את העלילה קדימה. »  האח הגדול 5 - כל הכתבות »  "האח הגדול" לא הראתה לדנה את האור» "האח הגדול" לוקח השראה מחיילות צה"ל» "האח הגדול" יצא לחפש אהבה

בינתיים הקרע מצליח להניע רק את לאון לכיוון חדר האח הגדול. במה שנראה כמחווה של "האח הגדול" לדיאלוגי הפתיחה של "הסמויה" במורכבות, בעומק ובמשמעות הקיומית שלהם. בהעדר אלפא מייל בבית, נאלץ לאון להכשיר את עצמו לתפקיד הקשה. הוא פותח את המונולוג בתלונה השכיחה ביותר בעונה הזאת: אף אחד לא רואה אותי. משם זה ממשיך לצורך לכבוש את פאולינה, אבל בתנאי שקודם היא תניח לו ליותר משתי שניות רצופות. ואם כבר פאולינה, כדאי לך להביט קצת פחות במראה של המטבח כשאת מנסה להרעיף חיבה שאינה תלויה בדבר. לאון מסכם את נאום הגבר בבקשה מהאח הגדול שלא יוציא אותו קטן מול המעריצות. צודק הילד, מי צריך להסתבך עם ילדה בת 15 שמחזיקה בחשבון טוויטר.

ביקורה של מיכל אנסקי נועד לשבור את הקיפאון המדיני שהשתרר מאז משבר השניצל והסלים באירועי ההכנות לשבת. חילופי כיבוי האש בין הצדדים סימנו נקודת משבר. בניגוד למה שנראה על המסך, המנה העיקרית לא הורכבה מעוף ודגים (ברוטב מרוקאי כמובן, הרי כבר הוציאו חוק שאוסר על שימוש ברוטב אחר), אלא מהקרביים של טהוניה. היא מתלוננת שהיא כועסת על עצמה. אם היה חיבור לאינטרנט בבית האח הגדול, חיפוש קצר היה מגלה לה שההגדרה של דיכאון הוא כעס שמופנה פנימה. לזכותה ייאמר שטהוניה לא מבזבזת זמן ומסיקה מסקנות. הראשונה שבהן היא מינוי מיידי של ענת לשר המצפון שלה. ענת מקבלת אחר כבוד את המינוי לג'ימיני קריקט וממשיכה להפריח חוכמות מבעד למסך העשן על כמה המשחק הזה אכזר, אבל שתהנה מהזכות הגדולה שנפלה בידה להיות נתונה למניפולציות של הפקה משומנת.

ניצחה בתחרות העוף. טהוניה (צילום מסך) למזלה, נמצאת טהוניה במקום הנכון. אם יש מישהו שיודע כיצד לטפל בכל פצע ומכאוב, פיזי ורגשי, הרי זו הזכיינית קשת. ומה יותר מרפא, משכך ומרגיע מאשר לנשום את אותו חמצן עם סלבריטי? במקום להביא את חיים כהן שיבכה קצת עם הדיירים, את אייל שני שיגרום לדיירים קצת לבכות או את רושפלד שסתם יתפוס מקום, החליטו להביא את מיכל אנסקי. בהתחשב בכך של"מאסטר שף" יש מהדורה מיוחדת לכל חג יהודי, כולל צום י' בטבת, קשה להתלונן על חשיפת יתר. משימת השכנת השלום בין הצדדים הנצים אכן הצליחה, וטהוניה ופאולינה החליפו כיף ואחר כך גם התחבקו. אין ספק שהסימנים האלה חשובים לא פחות מההחלטה להתלבש באופן לא פורמלי בפגישת הפסגה של נשיאי ארצות הברית וסין בשבוע שעבר. אם צפון קוריאה הביע נכונות לדבר עם שכנתה מדרום, ייתכן שזה היה הצעד בונה האמון הנדרש בין שני המחנות. המשימה הנוספת שהוטלה על אנסקי היתה להשיב את הקהל האליטיסטי יותר ל"האח הגדול". זה שמייצר את הבאז, קובע את הדעה וטען עד עכשיו שמדובר בגיליטי פלז'ר. מסתבר שהלך הפלז'ר, נשאר הגילטי והרבה אנשים מתקשים שלא לשים לב לצחנה שעולה מהשטיח שלהם כשהטלוויזיה פולטת זבל לסלון באופן עקבי בין תשע לאחת עשרה בערב. אפשר להציף את זה בהרבה רוטף חריף כמו שעושות פאולינה וטהוניה ובחיוכים של מיכל אנסקי, אבל הרבה יותר קשה להכריח לאכול.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ