גם "האח הגדול" לא הראה לדנה את האור

למרות ההלם מההדחה המפתיעה, דנה מצליחה לשמור פנים קפואות שמסגירות כי גם חזרה בתשובה, נישואין לכוכב רוק חרדי והשתתפות ב"האח הגדול" לא הצליחו להשלים את מה שהיה חסר לה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היכל ועיר נדמו פתע, ונשתתקו שוקי פרס וגם השליט מיילי הולך לישון מבלי שמישהו הציע לו בכל זאת רבע עוף. רגע לפני שמגיעים ל"לא, לא סוף" של משימת השליט הגדול, צריך לצלוח עוד כמה שטיקים שהכינה לנו מראש ההפקה. זה מתחיל במה שאפשר לתאר כאודישן נוסף של גילי מיילי ל"ארץ נהדרת". זה לא רעיון לגמרי בלתי סביר. מנעד החיקויים שלו יותר רחב משל ברלד, זה בטוח. מיילי לוקח את המשימה באותה רצינות שבה ילד בן ארבע מודיע כי הוא המלך של הבית ליום אחד. כך זה גם מעניין לפרק הזמן שיש לך סבלנות לשתף פעולה עם אותו ילד בן ארבע, עד שאתה נזכר שיש לו הורים ואתה מחזיר להם אותם אחר כבוד. שוב, כמו בפרק הקודם, טהוניה מסרבת ללבוש את המדים ומתעטפת בשתיקה מסתורית באשר לסירוב העיקש ללבוש את הדגמים האחרונים של אופנת פיונגיאנג. האם מדובר באמירה אופנתית או פוליטית? הפרטים האלה בטח יישמרו למהדורה מיוחדת של "אנשים".

הדרך לסיום המשימה הייתה ארוכה ונטולת הדר. גם החרמת הסיגריות לא הצליחה להדליק את האש הנחוצה. היא רק אפשרה לכולם לעשות חיקויים די מדויקים של עצמם. כל אחד יירט את משפט המפתח שלו והמשיך הלאה. הפלת המנהיג היתה מרתקת כמו משחק גניבת הדגל במחנה הקיץ של הצופים לאחר שחצית את גיל 18. הנימוקים שהציג האח הגדול בעד ההפיכה ועל כך שמדובר ב'אביב הדיירים' בוודאי הרשים את כובשי וול סטריט ודפני ליף. מי ידע שכל הזמן הזה המטרה של "האח הגדול" היתה לחנך אותנו לערכים של שיוויון, חירות ואחווה. לפני שאתם פוצחים בשירת האינטרנציונל, לאח גדול תכניות אחרות. פיצוץ הפסל וקריעת התמונות נועדו אך ורק כדי לעורר קצת אמפתיה כלפי גילי. תראו אותו, אולי יש לו פה גדול, אבל לפחות הוא משתתף במשחק עד הסוף. בסיומו של פולחן ורצח האישיות שבוצעו לגילי מיילי, דווקא יניב הוא זה שמחליט להיפגע בשבילו. רחוק מהחיבוק של ביז'ו (מה הקטע עם זה?) הוא אומר לשלי שמה שקורה בבית נראה לו קצת לא סביר. הסקסולוגית שמבינה כל כך עמוק בבני אדם מודיעה לו שיתמודד.

עוד מטרה חשובה שהושגה היא ארגון הבית למחנות קצת יותר ברורים. אחרי הניסיונות הכושלים להפוך אותה לאלין 2, מקבלת פאולינה תפקיד חדש. מעתה היא הרוסיה הביצ'ית המתנשאת עם כל מיני דעות על הנטיות המקצועיות של אתיופים. מקור ההשראה הישיר הוא ניקול ראידמן. גם לאון לא נשאר מאחור ומסביר מה דעתו על טהוניה ושכמותה. לקינוח, חוזר מיילי לתמונה ומתוך תנומה פולט עוד הערה גזענית. ענת, לבנה, ביז'ו וטהוניה מתארגנים מהצד השני. איפה עומדים דור, יניב ושלי? לא כל כך ברור. אכן אביב דיירי חדש.

ואז הגיעה ההדחה. טובים ואחרים כבר אמרו קודם שצריך להחליף את העם. אבל הפעם, אין ספק שמדובר בשערורייה שהדעת אינה סובלת. אם פרופ' טרכטנברג לא יחליף את סטנלי פישר, כדאי לשקול להקים ועדה לבחינת הנושא בראשותו. כולם המומים כאילו לפחות התבשרו על קריסת מגדלי התאומים ובראשם דנה. נניח לרגע לשאלה למה בכלל היו צריכות להיות לה ציפיות אחרות, הרי היא לא אמורה לדעת מה קורה מחוץ לבית. מעוצמת ההלם, נהדפה דנה אל האולפן (מישהו חייב לטפל בגינה המוזנחת שבין מתחם הקהל לאולפן. אולי נשארו קצת אביזרים מתקופת הגינון של קרי ב"הומלנד"). העצוב מכולם היה ארז טל שהכתיר את דנה כדיירת חכמה ומעניינת. בקול נכאים הסביר טל שדווקא יש תקווה כי דנה חוזרת לילדים שלה. אם זאת אמירה שוביניסטית, כל אחד רשאי/ת להחליט בעצמו/ה. כמו שאר הדיירים שהודחו לפניה, דנה בעיקר רוצה הביתה. מהבעת הפנים שלה אפשר להבין שחזרה בתשובה, נישואין לכוכב רוק חרדי והשתתפות ב"האח הגדול" לא הצליחו עדיין להשלים את מה שהיה חסר לה. כשטל רואה שחיוך לא ייצא מכאן, הוא מנסה את הגישה היוסי סייאסית/גלגלצית, מנמיך אוקטבה ושואל על היחסים עם ענת. במקום שדנה תספר לו שבזכותו היא גילתה שללסביות אין קרניים, היא הגיבה באופן הראוי ומשכה בכתפיה. כשהיא אמרה שהיא רוצה לחזור לאותם ילדים שהוא הזכיר שתי דקות לפני כן, ביקש ממנה טל להתאפק קצת. היו לו דברים יותר חשובים להתעסק בהם כמו לשלוח את הצופים עם תמונה מנטאלית של דנה וענת מתנסות כמו שתי תלמידות קולג', כשהכריז על ענת המחובקת והבודדה. דנה, שוב, לא קמה. דנה באמת היתה מעניינת, בטח יותר משלי ובטח יותר מדורין שנראה שכל מטרת הערב הזה היתה להיפטר ממנה על ידי הסתרתה מעין הציבור. זה לא הצליח. חופשיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ