האח הגדול: גילי מיילי הוא הדיקטטור הצייתן בהיסטוריה

למרות המדים, הארמון ובעיקר הסמכות, הפך מיילי לבובת הפיתום של יורם זק ומצא בעצמו לפתע יכולת איפוק ודחיית סיפוקים. אחרי אילוף של חודש בווילה של הזכיינית גם זה כבר לא יכול להפתיע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בעקבות הפרק האחרון, התגובה הפבלובית המתבקשת היא לכתוב טור עמוס בזעם קדוש על השחתת המידות שמבצעת "האח הגדול" בצופיה. כל מי שהמדים, האיומים במניעת אוכל ובשלילת חפצים אישיים הזכיר לו משטרים אפלים, מוזמן להצטרף לשיחה ליד מכונת הקפה ולגלגל עיניים. הפרק האחרון היה דומה לתרגיל הנחשול הקלאסי, על אף הטפיחות באגרוף קמוץ על החזה, כפי ש"סברי מרנן" מזכירה את "משפחה בהפרעה". גילי מיילי מונה לשליט הכל יכול, בכפוף לכל-יכו לתו של האח הגדול הכפוף לכל יכולתה של הזכיינית הכפופה ל... מי בעצם? את אותה שאלה בוודאי שואל את עצמו מישהו בסביבתו של שר האוצר. איכשהו מבין כל התגובות בעמוד הפייסבוק, הראשונה להתפרסם היתה של זו שחשבה שמיילי בלבוש הדיקטטור מאוד דומה ליאיר לפיד. כותבת ההודעה היתה רותי כהן, אולי זאת אחותה של ריקי מחדרה.» האח הגדול 5 - כל הכתבות » "האח הגדול" לוקח השראה מחיילות צה"ל» "האח הגדול" יצא לחפש אהבה» "האח הגדול" במדריך ללסבית המתחילה

למי שעדיין קונה את הרעיון שהמהלכים של הפרק הוכתבו על ידי מיילי הצעיר, נפשט את הדברים ונסביר שכל תפקידו היה להיות בובת הפיתום של יורם זק. הפה הוא אולי של מיילי, אבל כל המילים והמעשים יוצאים מהקרביים של עורך התכנית. בזמן שהספקנו להכיר את מיילי גילינו שאיפוק, התמודדות עם תסכול ודחיית סיפוקים הם לא הצד החזק שלו. גם לא שתיקה במקומות הנכונים. והנה, דווקא כשניתנים לו כוחות בלתי מוגבלים הוא מתנהג באיפוק מופתי. ולא במקרה, מיילי הוא הדמות היחידה במחזה שהרציונל שלה ברור – לזכות במשימה וליהנות מתקציב המותרות. לשני המתנגדים לא ניתנת הזדמנות להסביר את הרציונל שלהם. בתכנית שנוהגת לקשר כל הכנת כוס קפה לאיזו טראומה קדומה, דילגו דווקא בקלילות על השלב הזה כשהיא מבקשת לצמצם את חירותם של משתתפיה. הדיסידנט יניב דווקא כן הזדעק, תלש בחמת זעם את הכרזות ושקע לתוך מה שנראה מכאן כמו התקף חרדה. הקלוז אפ החודרני הגיע בהתאם כדי להשיל מעלינו הצופים עוד קליפה של חסד ורחמים. לידיעת מלהקי העונה הבאה, להשיג דחוף חולה אפילפסיה שמפרכס לפי הזמנה. גם התנגדותה העיקשת של טהוניה מוצגת יותר כאנוכיות מאשר מנומקת. כך היא נכנסת לבית האח הגדול ויוצאת משם על מדים לאחר יום שלם של התנגדות ללא נימוק כלשהו. האם נרקחה בחדר עסקה שעלולה להטריד את דנה רון?מה הובטח לה בתמורה? טהוניה הסרבנית (צילום מסך)

כשמגיע הפרומו של סופרנני הוא מסביר שבית שיש בו ארבעה אנשים מתוסכלים הוא בית לא מאושר. אז מה ההגדרה של בית שיש בו יותר מארבעה אנשים מתוסכלים? את השאלה הזאת בוודאי שואלים את עצמם הדיירים. כיוון שהם לא עשויים מהחומרים שנוהגים לקרוא תיגר על בעלי סמכות, לפחות לא לאחר אילוף אינטנסיבי בן חודש, רמת הסכסוכים לא עולה מעבר מי-עלול-להזיז-את-הסיגריות-שלי. לאף אחד מהם אין את היכולת, המשאבים או הידע כדי להפסיק את המשחק המטופש הזה. אם הם רק היו מבינים שבלי שיתוף הפעולה שלהם אין תכנית, ושהאח הגדול זקוק להם יותר ממה שהם זקוקים לו, הם לא היו שם מלכתחילה. הם בסך הכל כלי משחק בקמפיין התוכן השיווקי הממושך ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל. גם בפרק הזה, הדבר היחיד שיש ל"האח הגדול" לומר הוא שאין עונג גדול יותר מאשר להשתתף ב"האח הגדול" ויש לדבוק במשימה זאת ויהי מה.

מי שבכל זאת מתעקש להזדעזע משיחות טקטיקת המקל והגזר של גילי מיילי, מתבקש לרשום לעצמו שכך בוודאי נראית ישיבת ההפקה היומית של "האח הגדול". כמו ביקור במפעל הנקניקים, לפעמים לא כל כך נעים לדעת איך מכינים את המנה האהובה עליך. כך, מרוב רצונה לחשוף את ההתנהגות האנושית, חשפה יותר מכל "האח הגדול" את התנהגותה שלה. הדברים הגיעו לשיא כשדקות אחדות לאחר שיושבי הבית היללו את הדיקטטור (בשלב הזה, כבר בצחוק) הגיע הפרומו לשידור המיוחד של חגיגות שנות התשעים של שמעון פרס. בפניו אמנם ישירו כישרונות קצת יותר מוכרים מדורין, ובאמת שאין מה להשוות. אבל טוב לדעת, שגם בקשת עדיין נשאר קצת חוש הומור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ