"האח הגדול" יצא לחפש אהבה

שמונה פרקים של צעקות הספיקו לדיירי הבית וכעת האח הגדול דוחף את כולם לאהוב: אתיופית מתחבקת עם לסבית, לסבית מתחבקת עם דוסית ודוסית מתחבקת עם אתיופית. ורק לגילי מיילי לא נשאר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איפה האהבה. השאלה הזו התפרשה על פני כל הפרק והגיעה לשיאה בהצבעת הדיירים שנדרשו להחליט מי הדייר האהוב ביותר. את האהבה הלך לחפש "האח הגדול" אצל טהוניה, שרומזת על כך שיש לה, בהיעדר ביטוי הולם אחר, עבר אפל משהו. טהוניה נמצאת על סף שבירה, החוויה הזאת לא עושה לה טוב. אבל, היא לא מוכנה לוותר. היא הטמיעה בצורה מושלמת את כל המסרים שהטלוויזיה שידרה לה, ולכן מבחינתה חזרה לחיים רגילים היא האופציה האיומה מכולן. כשהיא מנסה לקושש מבני קצת סימפטיה, הוא מודיע לה שהוא לא חזק ברגשות. אוזן קשבת היא מוצאת דווקא אצל לבנה, שמרביצה בה כמה משפטי מוטיבציה שניתן למצוא ברשימת המסרים של כל יועצת פדגוגית בבית הספר. » האח הגדול 5 - כל הכתבות » "האח הגדול" במדריך ללסבית המתחילה» "האח הגדול" מעתיקה במקום לריב» בעל הבית שוב ניצח

פאולינה מקבלת את האהבה שלה במנות גדושות מהמצלמה. הפרק נפתח בסקירה יסודית של סגנון השחייה שלה. בני וגילי מבסוטים למדי מהאופן שבו הישבן של פאולינה מתרומם עם כל תנועה. גם המצלמה מבסוטית. עוד רגע היו שרים "פאו, פאו, פאולינה" כשברקע הלחן של הפרסומת לתפוזינה. פאולינה היא גם קורבן של אחד התרגילים הקלאסיים של האח הגדול – כליאת שני אנשים עם יחסים טעונים בחלל אחד. כלוב הזהב בו היא עצורה יחד עם דור אמור כנראה לסמל משהו נשגב, אבל בהתאם ללוקיישן השיחה בין השניים מזכירה בעיקר את הביטוי הנשכח "שכל של ציפור". ענת מסבירה ללאון שהבכי, המשחק בשיער וגינוני הניקול ראידמן של פאולינה הן אותות של מישהי שצריכה אהבה. ענת עוצרת שם ולא שואלת האם מי שמאוהב בשיער שלו יכול לספק את הצורך הזה. לסיום, עושים גם שימוש בזווית הציפור של המצלמה העילית ומראים את פאולינה שרועה בסגנון סופיה קופולה. כששערה לשם שינוי פזור באופן מרושל ולא נמצא בין אצבעותיה. כשלאון מגיע לדבר איתה, ברור די מהר ש"אבודים בטוקיו" זה כבר לא יהיה.

קצת שמחת חיים ועליצות הכניסו לפרק השלישייה שלי-דור-טהוניה. ג'רום קיי ג'רום בוודאי עושה סלטות בקברו למראה הגרסא הזאת של "שלושה בסירה אחת". במקום ללכת מכות על כך ששלי העמידה להדחה את השניים האחרים, הם פוצחים בריקוד הקונגה כדי להגיע לפינת העישון. כזה מפגן מרגש של נחישות, התמדה והתגברות על קשיים מזמן לא נצפה במחוזותינו, או בעצם אולי מאז שהראו לנו את מאורעות היום ללא עישון. כל מי שהתנסה בתהליך הלא הסימפטי הזה, יודע שהנגמל הממוצע מתנהג ביום הראשון לגמילה כמו דייר בבית האח הגדול שסגרו אותו בבידוד עם גילי מיילי לשבועיים. מסתבר שדווקא בבית "האח הגדול" הנגמלים מעישון מתנהגים כמו חבורה שנמצאת בסדנת יוגה ויניאסה על הרי ההימליה. טהוניה אפילו מוציאה את כל האגרסיות העצורות האלה על ניקיון יסודי במטבח. מי זוכר שטהוניה אמרה לפאולינה שמבחינתה לא לעשן כל היום זה כמו לא לאכול כל היום. ומתי טהוניה תלמד לדבר בשפה שפאולינה מבינה? לפחות התקדמות בהבנה הדדית נרשמה עם ענת ודנה לאחר משבר החומוס. המריבה כמובן מובילה להתפייסות שממנה כבר אפשר לגזור את הודעת יחסי הציבור של קשת על איך רק בבית האח הגדול אפשר לראות אתיופית מתחבקת עם לסבית, לסבית מתחבקת עם דוסית ודוסית מתחבקת עם אתיופית. אף אחד לא נותן את דעתו האם כל החיבוקים והנישוקים האלה בריאים בהתחשב בכמות הקוליפורמים במוצר המריבה. מתנצלת מתנצלת מתנצלת. טהוניה ודנה (צילום מסך)

רק גילי מיילי לא משתתף בחגיגה. הוא מסתובב בבית עם משתיק הקול האנושי לאון, שקופץ עליו בכל פעם שהוא רוצה לומר משהו. כמו ג'ימיני קריקט, לאון אינו חדל מלחנך את גילי ולצנזר אותו. בצר לו, מכלה גילי את זמנו  מכלה גילי בחיקויים של דמויות ידועות למצלמה. לא רע, רק חבל שהחיקוי של ביבי נשמע יותר כמו חיקוי של החיקוי שמריאנו עושה. גם בארוחת שישי כשהוא רוצה לקנח באיזו מריבה טובה, מודיעים לו הדיירים כמו אהוד ברק בשעתו שאין פרטנר. כבוי ועצוב הוא הולך לשוחח קצת עם האח הגדול בתום יום נטול סיגריות. בודד, מיותם וחיוור מרגיש גילי שמשהו מסביבו השתנה. הוא עוד לא הבין שמריבות שאי אפשר לראות את הפיוס שלהן באופק יצאו לעת עתה מהאופנה. עכשיו זה זמן האהבה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ