האח הגדול: בעל הבית שוב ניצח

כל מי שדרש את הדחתו של מיילי לא הזדעק לדרוש את הדחת המפיק, העורך, הצלם והבמאי שהופכים התמוטטות עצבים של אישה צעירה לבידור להמונים בשביל בצע כסף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"האח הגדול" זה כמו חמין ביום קיץ מהביל. אתה יודע מה אתה מכניס, אתה לא יודע מה ייצא. והריח תמיד יהיה לא נעים. ארז טל, לאורך המחצית הראשונה של השידור, נראה כאילו הוא מריח את הריח הזה. כך גם רוני מיילי, נכנס לבית בתור בובליל האשכנזי ויוצא ממנו כמעיין חודדה גרסת גיל הזהב. שיכור מכוח בשל נוכחות של בן משפחה נוסף בבית, קולני ובעל דעה נחרצת בכל סוגיה, מיילי הוא מסוג המתמודדים שחושבים שהם מבינים איך השיטה עובדת ושהם יצליחו לנצח את בעל הבית. אבל כמו בקזינו, גם ב"האח הגדול" בעל הבית מנצח. את זה רוני לא לקח בחשבון. לתומו חשב, שהכישרון שלו לייצר דרמה מכל שטות יעניק לו חסינות. הוא שכח שהוא צריך לקחת בחשבון עוד כמה גורמים.  » האח הגדול 5 - כל הכתבות » משפחת מיילי מלמדת לקלל ולהתנצל» הלך התל אביבי,נשאר הבובליל» טהוניה ורוני ראש בראש

את השיעור הראשון שלו בהלכות המדיה החדשה קיבל מיילי באדיבות המריבה עם לבנה. אותה מריבה שהדברים שנאמרו בה היו כל כך נוראיים ובלתי נסבלים, שהיה צריך להציג אותם שלוש פעמים לפחות בשעת צפיית שיא. לגבי הדברים עצמם, נזעקו כל הנזעקים מטעם עצמם ומטעם מי שמינה אותם לכך כי מדובר בדברי בלע הומופוביים שהעונש עליהם הוא גירוש מבית האח הגדול. אם באמת מקשיבים למה שאמר מיילי, לא מגלים דברי שטנה שמכוונים כלפי להט"בים, אלא יותר שק קללות ילדותיות במיוחד שהוטחו כלפי מישהי שהיא גם לסבית. רצה הגורל, ויש גם קבוצת ביקורת בבית בשם טהוניה שמוכיחה שהפה של מיילי אינו סובל מדעה קדומה ומעליב באופן שיוויני את כל קבוצות המיעוט. יותר מהכול, הדברים של מיילי בעיקר הוכיחו בורות בכל הנוגע ליכולת של נשים להביא ילדים לעולם ללא אישור מהרבנות (וזאת ללא קשר לנטייה מינית) ובכל הנוגע להבדל בין לסבית לטרסג'נדר. עם כל הכבוד לרוני מיילי, הומואים, לסביות, טרנסג'נדים, טרנסקסואלים וכן, גם הסקרנים (ביי קיוריוס) ימשיכו לחיות את חייהם בקבלה עצמית ובשלווה.

מי שלא יכול לעבור לסדר היום הם חובבי כותרות שמנסים להקנות לעצמם מעמד של לוחמי זכויות אדם. כרגיל, האנשים האלה נורא רגישים למצוקות כלליות ולאידאות גדולות, אבל הרבה פחות למצוקה של מי שנמצא מתחת לאף שלהם. כל מי שדרש את הדחתו של מיילי לא הזדעק לדרוש את הדחת המפיק, העורך, הצלם והבמאי שהופכים התמוטטות עצבים של אישה צעירה לבידור להמונים בשביל בצע כסף. כמו רבים לפניה, לבנה ורגשותיה לא באמת מעניינים את אף אחד. במשחק הזה, שמתנהל מעבר לגבולות בית האח הגדול, היא התושבת המבולבלת בצפון שראש הממשלה בא ללחוץ לה יד, להצטלם וללכת. מי שדרש בטובתה דאג שתהליך היציאה שלו מהארון וקבלתו על ידי הוריו יתועד באופן מרגש וקומי. את אותו טיפול הוא לא דרש לאחותו לקהילה, שקיבלה מצלמה שמחטטת לה בקרביים כשהיא מתפרקת לחתיכות מאירועים מפוברקים על ידי הפקה מתוחכמת. ולגבי ההתנצלות של רוני, באמת תודה על המאמץ אבל היה ממש לא משכנע וגם לא נחוץ. איכשהו, נראה לי שנסתדר גם בלי.

וחוץ מזה מרקיז, הכל בסדר. העונה החמישית כל כך ריקה מתוכן, שיושבי הבית מבינים שלא מספיקות המצלמות שמכסות אותו, אלא צריך לבנות עוד מצלמות מזויפות מקרטון בשביל לחלץ איזה בדל דינמיקה או פעילות שאיננה כוללת תחרות צרחות. בכל מקרה, תכנית הבוקר של טרוי ועאבד זה לא. דנה עובדת חזק על משבצת האנדרדוג. לא ברור אם מדובר באסטרטגיה או באזעקת אמת, אבל דנה אמורה לדעת שמי שמאמין לא מפחד. מצד שני, את השנים האחרונות היא בילתה בהאזנה לעדי רן, אז אולי היא פספסה. האירוע הצפוי של הערב היה הדחתה של מירי, שבקושי ראינו ממנה משהו. סצנת 'עוזרת הבית התפטרה' יחד עם הפשלה בקונטרול עזרו להבין את הפרינציפ. יחסית למודחת טרייה נראתה מירי מאוכזבת משהו מעצמה, עד שטל היה צריך להרגיע אותה שהיא מאוד פוטוגנית. שאר השיחה הוקדשה כדי לסמן לנו שטהוניה לא כמו שהיא נראית, על זה התעכבו. כשמירי התחילה לומר משהו על זה שהיא הרגישה שגילי עלול להעיף אותה לבריכה, מיד עברו לספר לנו על המשימה הבאה שנשמעת כאילו עכשיו הם מתחילים לגנוב רעיונות מ"הישרדות". כנראה שזה עכשיו שם המשחק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ