האח הגדול: משפחת מיילי מלמדת לקלל ולהתנצל

רוני צועד בדרך שסלל אביו ובה חושבים לאחר מעשה כי על הכל אפשר להתנצל. אולי עדיף על דנה שסומכת על האח הגדול או על בורא עולם ש"יוציאו אותה טוב בעריכה". זיו יצחקי לא נופל מהעריכה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

החיים זה מה שקורה לך כשאתה לא עסוק בלצייר ציור, לצלם תמונה, להכין דיבוב מצחיק או לשלוח מסרון כדי להציל את מי מהמתמודדים ב"האח הגדול". כאילו שכל המשימות האלה לא מצריכות תעסוקה במשרה מלאה, עכשיו צריך גם להצביע פעמיים. כיוון שאין דבר כזה יותר מדי מדבר טוב, ונתעלם מהשאלה אם "האח הגדול" זה דבר טוב, בעונה הזאת צריך להצביע פעמיים. האמת, רעיון לא רע, שיוסיף עוד אלמנט של מתח למירוץ הסוסים של הזכיינית קשת, וסביר להניח שיבוטל כשהנתון הזה באמת יהיה חשוב. אבל הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות, לעתים כך נראה מתעקש האח הגדול להוכיח שוב ושוב.

» האח הגדול 5 - כל הכתבות » הלך התל אביבי,נשאר הבובליל» טהוניה ורוני ראש בראש» פרידמן מבחוץ, בובליל מבפנים

משימת הצחוק של דיירי האח הגדול הגיעה בעיתוי משונה משהו, אחרי שבועיים שבהם אף אחד לא צחק כאן משום דבר שקשור לתקציב ולסיגריות. דווקא דור היטיב ללכוד את מצב הרוח הציבורי כשפקד על בני, משל היה ליהיא לפיד, "אני אביא לך ג'ל ותעשה תקציב". זו גם היתה ההזדמנות להציג את המריבה הראשונה על הסיגריות, שהופכת למיתולוגית כמעט כמו הסיגריה הראשונה עצמה. על ההומור המשונה של האח הגדול אפשר היה ללמוד ברצף המיצגים הדי משעממים והמביכים שהתנהלו בבית. הופעתו של נמוך הקומה, שאף אחד לא טרח לתת לו שם, היתה מכמירת לב בסך הכל. בעידן של "משחקי הכס" ופיטר דינקלייג' התרגיל הזה נראה זול, עצל ולא מצחיק מתמיד. על המופע של שגיב פרידמן ניתן לומר שהחלק הכי מעניין בו היה השם שלו. אם קהל שבוי, משועמם ומשווע למעט בידור כמו יושבי בית האח הגדול לא מצליח לחייך לעומתו, אז אף אחד כבר לא. וברכות מגיעות ליודל'ה מודלה על העסק שלו שבוודאי זכה לפריחה מהשעה עשר בלילה של יום ראשון האחרון. כל מה שיניע את הכלכלה, אנחנו בעדו.

למרות הניסיונות להקביל בין כלכלת הבית לכלכלת המשק, המטרה האמיתית של משימת הצחוק היתה לשרטט את יחסי הכוחות בבית. בני קיבל את תפקיד הלץ, שכולם בטוחים שבא לעשות בלגן מטעם ההפקה. אחרי שיחת נפש נוספת ארוכה על נראות (תודה לצופים שראו את ענת), ענת לוקחת על עצמה בחצי חשק את המשימה להוביל את מחנה אנטי מיילי. גם היא מבינה שהמסע לגמר מתחיל בהדחה של המיילי הראשון. לאון ופאולינה עסוקים בעניינים משלהם, כמו למשל להתוודע לזה שכל מה שלאון רוצה זה שאבא שלו יראה אותו. בשביל זה נכנסים לריאליטי? אי אפשר לשלוח תמונה בדואר? ואז הגיעה לבנה. קפץ לה הפיוז. לא משנה על מה, זה אף פעם לא משנה. ובעצם, גם אף פעם לא מראים לנו. העיקר שיש מריבה. הסערה השבועית בווילה. ביז'ו מרגיע את לבנה (צילום מסך) כשלבנה עצבנית היא מאוד מזכירה את אלן דג'נרס בדיוק לפני שהיא מגיעה לפאנץ' של בדיחה. בהפקה חשבו אחרת והחליטו שאם האלפא לסבית לא מוכנה להתרכך בעצמה בשביל לבנות לה דמות עגולה, הם כבר יעגלו אותה. לשם כך מכניסים אותה לתוך תחפושת של פילסברי בוי – סמל של חוסר עמוד שידרה. את הצרחות של רוני לאחר מכן על גילי על כך שהוא עושה להם פדיחות בבית, אפשר לצרף לתלונות של דנה על איך שעורכים אותה ושהיא לא זוכה מספיק לאהדת הקהל. למי שחשב שהכל ייפתר לפי ספר הכללים של צו פיוס, מגלה שהעונה הזאת כולה אסטרטגיה. לבנה, ובצדק, דוחה את ספק ניסיון הפיוס ספק ההטרדה המינית של גילי, טהוניה עדיין לא סולחת לרוני (ניסיון שני או שלישי?) וכולם עסוקים בגלוי באסטרטגיה, בבדיקה מתמדת של איך הם נתפסים בבית, איך הם ערוכים ומתי כבר יגיע המיליון. פלא שאף אחד מהם לא מבין את פירוש הביטוי "צוחק מי שצוחק אחרון"?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ