רד בנד: רד מקבל את העונש המגיע לו

בפרק סיום העונה רד בנד והדג נחש הופיעו מול קהל, פיליפ התגלה בתור הכוכב האמיתי, הדוקטור הוכיח שהוא ראוי לספין אוף משלו, ורד סוף סוף העניש את עצמו בגדול

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פרק הסיום של רדבנד הביא עימו שתי סגירות מעגל משמעותיות. האחת, רד סוף סוף קיבל את מה שמגיע לו על היותו בן זונה אגואיסט (מה שהיה בפרק הקודם נחשב בגדר שעשוע תמים). השנייה, פיליפ מתגלה בתור הכוכב האמיתי של הסדרה ומגיע להישגים ש"רד בנד" הלהקה, לא הצליחה להגיע אליהם מעולם. זה קרה כאשר רד החליט לנצל את שבירותה של דפנה היחצנית בשביל סקס חד פעמי, ועל הדרך הגיע לרמות חדשות של מנוולות. נקמנותה של דפנה יחד עם השריטה החדשה של פיליפ, שלא הפסיק לדבר בחרוזים, הביאו לכך שמי שניצל את שיתוף הפעולה עם הדג נחש היה דווקא העכבר סוחר הסמים. הפעם, בניגוד לשיתופי הפעולה הקודמים זה ממש נראה כמו הצלחה, כאשר מול הדג נחש והעכבר עמד לראשונה בעונה קהל חי אמיתי. מכיוון שזה פרק הסיום של העונה, נראה אם אפשר דרכו להגיע לתובנות כלפי העונה כולה. רד בנד - כל הכתבותהדג נחש: נוכחותם הייתה די פסיבית בפרק, משנית אולי רק לנוכחותו של ברי סחרוף בפרק הקודם. העונה זכינו לראות אירוחים טובים יותר (נינט טייב, מתיסיהו, מרסדס בנד) ופחות (יהודית רביץ, רמי פורטיס) אבל דבר אחד היה חד משמעי. היה כיף לראות את כל אותם גיבורי תרבות על המסך, וכיף עוד יותר כשעשו צחוק מעצמם. או לכל הפחות, נתנו לרד לעשות צחוק מהם. יש עוד מספיק שמות מוצלחים כדי להכיל עוד שתי עונות לפחות, מבלי להיגרר בכלל לפנטזיות על כך שימכרו את הפורמט בארצות הברית. והערה קטנה לכותבים: בעונה הבאה אנחנו מצפים באמת לראות את דני רובס.על שוטרים ועכברים. מתוך "רד בנד":

דפנה והדוקטור: דורית בר אור ושי אביבי הוכיחו בעונה החולפת שהם יותר מסטטיסטים. למעשה, לא פעם הם אלו שקידמו את העלילה בין להקת הבובות ללהקות האורחות. אמש היה זה תורה של דפנה (בר אור) לזרוח, כאשר לצד הקלישאתיות שהפגינה ביחסה התלותי לרד, הפגינה יכולות ביצ'יות נאות בהמשך, ובעיקר יכולות שליטה מתוחכמות בפיליפ, שאולי לא מסתנוור מההצלחה אבל בהחלט נמשך לחפצים כסופים. הדוקטור מיצב עצמו העונה כדמות שמופיעה תמיד ברגע הנכון כדי להביא את המפנה המתבקש בעלילה. לפעמים עשה זאת באופן אקטיבי (בפרק עם מתיסיהו), לפעמים באופן פאסיבי (בפרק עם מרסדס בנד) ולפעמים, כמו בפרק אתמול, מבלי להיות נוכח באופן אמיתי בסיפור. אבל ככה אנחנו אוהבים אותו, ועל פי המונולוגים המושקעים שתרם העונה, לא נתפלא אם מישהו מתכנן לו איזשהו ספין אוף. מכל דמויות המשנה, הוא ללא ספק ראוי לזה.פיליפ: האם זה מקרי שהשיר המקורי היחידי שנשמע העונה ("כדורים, כדורים, כולם מקבלים") נכתב על ידי פיליפ? לא אם קראתם את הכתובת על הקיר. לפיליפ, כפי שרד הבין בעצמו בסוף הפרק, יש סטאר קוואליטי אמיתי, ולמרות שלפעמים זה קשה, צריך לתת לסוחר הסמים שלך לפרוש כנפיים ולמצוא את הדרך שלו בעצמו. אך פיליפ הוא נותן שירות אמיתי. הוא לא אחד שיסתנוור מההצלחה כל כך בקלות. בסופו של דבר מתברר שהוא אכן חבר אמיתי לרד, והיחיד שיכול להכיל את אישיותו המוקצנת, כל מה שהוא באמת רוצה בחיים זה לגלגל לו עוד ג'וינט.פונצ'ו ולפטי: כנראה לנצח יהיו בצילו של רד. הפרק אמש היה הקצנה, אם לא הבעת עמדה מרדנית. קו העלילה המשני, בו השניים מחליטים לגדל צב, היה כל כך מנותק מהעלילה הראשית, וכל כך חסר פואנטה עד שנדמה היה שנכתב בכוונה בכדי להפריד אותם ממופע היחיד של רד. פונצ'ו זכה העונה להיתפס כלוזר מזדקן עם בעיות בשלפוחית השתן, לפטי היה בעיקר קריקטורה לא מספיק מושקעת של היפי יפה נפש. ביחד הם תרמו הרבה מבחינה מוזיקלית, אך מעט מאוד מבחינה עלילתית. למעט, כאמור, הרגעים בהם שימש פונצ'ו כשק חבטות, ורגע אחד בלתי נשכח בפרק עם אסף אבידן, בו הפך בעצמו לחובט.רד: בעונה האחרונה לקח את עצמו גיבור הסדרה לא פעם לקצה. התנכר לבנו ג'וניור, ניסה לגנוב לו את הבחורה, היה אחראי למותה של יהודית רביץ והכניס לבית חולים את רמי פורטיס ואסף אבידן. אך לא רק בחטאים הצטיין רד, אלא גם בעונשים שקיבל. אלוהים העניש אותו בפרק עם מתיסיהו, וגל תורן צחק אחרון בסצנת ה"ברוקבק מאונטיין" המצוינת. אמש היה זה סיום פואטי כאשר רד הביא את עונשו על עצמו. העונה נפתחה בתובנה שלבובות מותר לעשות הרבה דברים שלבני אדם אסור בטלוויזיה. כך זכינו לראות לא מעט סצנות סקס עם נשים גברים וכלבים, לצד הרבה סמים, ושפה בוטה. הסדרה הסתיימה באימג' קיצוני נוסף ובלתי נשכח. זכינו לראות את הדמות הראשית עולה באש.   

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ