רד בנד: אסף אבידן מנסה להוכיח שיש לו ביצים

אמש רד אמר בקול רם את מה שוודאי רבים ממי שנחשפו לאבידן לראשונה ברדיו חשבו: "היא נשמעת לוהטת". זמר הרוק המצליח השיב מלחמה

ניר גורלי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר גורלי, עכבר העיר אונליין

רד בנד מצליחה במקומות בהם היא חושפת את השקרים, התרמיות והאמיתות הנסתרות של הרוק הישראלי. היא גם מצליחה כשהיא אומרת בקול רם את מה שכולם חושבים (או לפחות הצד הציני והמרושע של "כולם"). זו לא הפעם הראשונה שהיא מטיחה ביקורת באמנים האורחים שלה, אבל זה תמיד יותר כיף כשהביקורת נאמרת באופן עקיף. אמש הפרק נע סביב טענה שמלעיזים רבים אמרו כבר לפני חמש שנים. טענה שגם קיבלה בפרק פיתרון מעשי: אסף אבידן צריך לגדל ביצים.

» רד בנד - לכל הביקורות» ביקורת הופעה: אסף אבידן והמוג'וס בשיאםבדיחה על קול "שנוי במחלוקת", נשמעה כבר בפרק עם אביב גפן בעונה הראשונה ("תשתמש בקול האמיתי שלך"). אתמול רד אמר בקול רם את מה שוודאי רבים ממי שנחשפו לאבידן לראשונה ברדיו חשבו: "היא נשמעת לוהטת". בטח היו גם כאלה שהגדילו לחשוב ש"למי שיודעת לעשות ככה עם הקול שלה, יש רפלקס הקאה לא מפותח". אז זו לא בחורה, זה בחור, ואפילו "יש לו שיער מוזר". אבל זה דבר אחד לרדת על הקול של אבידן, וזה דבר אחר לגמרי לנסות לעשות משהו בקשר לזה.

עקב התפתחות עניינים מופרעת ומשעשעת התגלגלו לידיו של רד טיפות טסטוסטרון, ומי שהכי היה צריך אותן היה אבידן. האם זה עבד? לא. אבל זה הכניס אותו לבית חולים וגם זה משהו. בכך אבידן מצטרף לרשימה המכובדת בה חברים יהודית רביץ ורמי פורטיס – מוזיקאים שרד בנד ניסתה (ולעיתים הצליחה) לחסל. אבל זו לא הרשימה היחידה שאבידן הצטרף אליה. אם סוקרים את רשימת כל האורחים משתי העונות מגלים שיש תו תקן מסוים, מעין יחס איכות/הצלחה שמאפשר כניסה רק לאלו שראויים באמת. ואבידן ראוי.

מה שמעניין יותר לגבי מעמדו של אבידן ברשימה, זה שלמרות שהמילה "אינדי" נעשתה פופולרית מאוד בשנים האחרונות, אבידן הוא היחידי שבאמת צמח משם, ואף המשיך לנקוט בגישת ניהול עצמאית עד היום. בארץ כמובן, כש"סניו" מציעים לך חוזה אתה חותם. אפילו שזה "סניו אירופה". אם הסדרה היא מיקרוקוסמוס תרבותי מסוים, אז אבידן משקף שתי מסקנות. האחת, שעם כל הדיבורים, יש מעט מאוד מקום במיינסטרים לאמנים שבאים באמת מהשוליים. השניה, שכשמישהו מצליח, הוא מצליח בגדול. לקהל הישראלי יש צמא אמיתי למוזיקה אותנטית ואבידן משקף את האותנטיות הזאת.

רד משתלט על אסף אבידן והמוגו'ז

למרות נוכחותו החזקה כרוק סטאר בפרק, התפקיד שיעדו לו הכותבים קצת איכזב. רד אורבך כבר הוכיח שאין לו אלוהים. בפרק אמש הייתה תקווה מסוימת, שכמו במקרה נינט, גם כאן נגלה צדדים אפלים באישיותו של האורח. זה לא קרה. ביחסי הכוחות בין השניים רד יצא מניאק אפילו יותר מבדרך כלל. אבידן היה בסך הכל אובייקט עבור רד לבטא את מגרעותיו. האכזבה גדלה כשחושבים על כך שבניגוד להרבה מוזיקאים אחרים, אבידן גם יודע לשחק ואף הפגין הומור בריא בראיונות וסרטונים ברשת.

בגזרה המוזיקלית לא היו הפתעות. רדבנד התחילה כסדרה שעושה כבוד לרוק הקלאסי ואם יש מישהו מהאורחים שמנגן רוק כזה, אפילו יותר מחלק מהזקנים, זה אבידן. הפעם הם לקחו את זה צעד קדימה (או אחורה בעצם) ופשוט ג'מג'מו, ועוד על אחד הסטנדרטים הגדולים של הרוק: House of the rising sun. לפעמים לא צריך להתחכם ולחדש בקאברים וזה התאים במדויק לקסם של המוג'וס. 

מי שמתגלה כסיידקיק עם אופי אמיתי זה פונצ'ו, שהולך ומצטייר כלוזר עגמומי ונוגע ללב. לראות אותו מתפרץ על הדייט שלו בגלל חמישה שקלים במונית היה רגע מספק. גם לגלות שבלפטי מסתתר צד לא נחמד היה מעודד. אבל הרגע הכי מענג בפרק היה לשמוע את אסף אבידן בעצמו סוף סוף פותח את הפה, וצועק את מה שהוא לא יכול להגיד: "חתיכת מזדיין מטומטם. החולדה המזדיינת והמתרוממת שלך ואתה תשמעו מהעורך דין שלי". במקרה או שלא, השבוע עם חשיפת התביעה של אבידן כנגד "קשת" ו"האח הגדול", המשפט הזה נשמע לגמרי במקום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ