רד בנד: פורטיס מתחשמל בטלוויזיה

"רד בנד" מנסה לחסל את בכירי המוזיקה הישראלית, מה שמצביע על אומץ ובשלות טלוויזיונית. ובכל זאת, בעוד "רד בנד" חישמלה את פורטיס בטלוויזיה, מי שגנב את ההצגה היו צבי שיסל ושי אביבי

ניר גורלי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר גורלי, עכבר העיר אונליין

"סבא בבית?", שאלה זו, שנשאלה על ידי אלברט (צבי שיסל) אמרגן הלהקה, לא רק הייתה אחת הבדיחות היותר מוצלחות בפרק ששודר אמש, היא גם הייתה השאלה האולטימטיבית שהפרק יכול היה לשאול. רמי פורטיס הוא לא רק רוקר מזדקן שלא מנסה לטשטש את הזדקנותו, הוא גם אחד האייקונים הכי חשובים ברוק הישראלי, שלא איבד מאומה מהרלוונטיות שלו בשלושים שנה האחרונות. הגיע לו לזכות בהזמנה אישית מרד, שבחר אותו על פני רשימה גנרית של זמרות עם ציצים יפים ומעט כישרון, וזמרים שהם אפסים בדיוק כמו האבות שלהם. אז כן. למזלנו - סבא בבית.

אפשר היה להמשיך ולצייר את פורטיס המשוגע כסבאל'ה חביב והפרק לא היה מאבד מהחן שלו. במקום זאת בחרו להדביק עליו מאפיינים של אדם חרדתי. אולי זה נכון ואולי לא. זה בטוח לא כזה מעניין. פור-טיטס ניסה להכניס הפרעה נפשית מורכבת לתוך טקסט של שמונה שורות בסצנה וחצי. לא בטוח ששחקן מנוסה יותר היה יכול להציל את המצב. המסקנה היא שכנראה כל התסריט הדי מגושם הזה נכתב רק בשביל להעמיד את פורטיס על הבמה, לחשמל אותו, לראות אותו רועד וממלמל את "טה-טה-טה-טה" הקבוע שלו. אז נוכל לחייך לעצמנו בסיפוק ולהגיד "איזה אנרגיות, איזה ויברציות".

אילו ויברציות?

מי שהזריקו חיים לפרק הם דווקא דמויות המשנה. צבי שיסל, שמוכיח שהוא מעבר להברקה ליהוקית, ושי אביבי שמונולוג ה"בום" שלו עוד יהפוך לקאלט. בכלל, הגדלת הטקסטים שניתנה לחברים שמקיפים את רד מוכיחה עצמה העונה. עכשיו רק נשאר שפונצ'ו ולפטי יפתחו קצת את הפה. להם אין ילדים אובדים? אישה בבית? אשראם במדבר? רד הוא אמנם הכוכב הבלתי מעורער של הסדרה והלהקה, אבל לפעמים כמו בפרק הזה, גם הוא יכול להיות קצת מעייף.

השירים לא היו מפתיעים במיוחד. קלאסיקת הסיקסטיז Reflections Of My Life (במקור של ה"מרמלדה") קיבלה טיפול פורטיסי די שגרתי. כלומר נדמה שהיוצרים חשבו שאולי נופתע מזה שפורטיס שר שיר כה מתקתק, אבל מי שמכיר אותו ידע מהרגע הראשון שהטירוף יגיע באיזשהו שלב, ובכל מקרה נדמה שהטירוף הפורטיסי הכי מטריד דווקא בשירים השקטים. בנוסף בוצע גם שיר מקורי של האמן האורח. כנראה לא יכלו לוותר על משחק המילים "רד, רד מעל מסך הטלוויזיה שלי". לפחות הרווחנו את רד מנסה לשיר בעברית כך שבסופו של דבר היה משעשע. מה שהיה הכי מוצלח זה כמובן הרגע שפורטיס התחשמל.

"רד בנד" מנסה לחסל את כל בכירי הרוק הישראלי, וזה דבר מאוד משמח. כמובן שאין לי דבר נגד פורטיס וגם לא נגד יהודית רביץ, אבל זה מצביע על אומץ ובשלות טלוויזיונית שאינה מובנת מאליה. לפני יותר מעשור הסדרה האמריקאית "סאות' פארק" הרגה את קני, אחד מגיבוריה הראשיים, מדי פרק, דבר שהביא לה תדמית נועזת ופרובוקטיבית. היום זה כבר לא מעניין. אבל ישראל זו לא ארצות הברית ולצחוק על מוות זה עדיין בגדר טאבו בבידור הישראלי.

אנחנו בעצמנו מדינה חרדתית. ככה זה כשאתה מוקף "איראניים חולי נפש וערסים שיכורים בהאמר". אבל ישראל צריכה להשתחרר מהחרדה שלה ו"רד בנד" ופורטיס הם בדיוק האנשים למשימה. פורטיס מחשמל עצמו על הבמה כבר למעלה משלושים שנה ולא מספיק אנשים שמים לב. "רד בנד" חישמלו אותו בפרק אחד בטלוויזיה. לא בטוח ששני מוזיקאים מתים בערוץ נישה זה מה שירפא אותנו, אבל לפחות זה מאחורינו, כמו שאומרים. בום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ